Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III na Xboksie 360 i PlayStation 3?

135 postów w tym temacie

Jeżeli nie będzie w żaden sposób uproszczona (a o to jest trudno przy konwersjach na konsole), to szczerze mówiąc wisi mi to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 17:26, Econochrist napisał:

Jak Diablo 3 ukaże się na konsolach to będzie koniec świata.

Przyłączam się do pytania kolegi.

Poza tym nie wiem czemu miałby być. I tak będzie prawdopodobnie po premierze na PC. A to że na X360 i PS3 gra będzie z pewnością uproszczona to już dotyczy tylko konsol. Pod pad inaczej będą musieli zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Any plans to bring Diablo 3 to console?
I don''t know yet. A lot of it depends on whether we think the gameplay experience will be the same on console, especially regarding the controls. Also I''d like to keep our audience together. One question mark I have is whether the console owners would allow PC players to play against console gamers. I think the answer gets a lot easier if the console owners say yes. But at the moment they do like to have closed systems. But you know, I think what it really it comes down to is the game itself. We want to deliver what is the best experience possible so the controls and everything else have to be perfect. When you are developing for multiple platforms you sometimes have to compromise. We aren''t willing to compromise. We have relationships with all the console manufacturers. I know they would love to have us on their platforms, ideally on their own and not their competitor! But it''s all about the game experience.

Oryginalna wypowiedź z wywiadu. Czyli na razie wiadomo tyle, co wcześniej: mogliby, ale to zależy od wielu czynników. Zwłaszcza prawdą jest, że jak robisz multiplatformę to trzeba iść na kompromisy pewne. A Blizzard nei chce tego. Więc jeżeli uznają, że wersja konsolowa musiałaby być gdzieś gorsza to bez szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 16:04, TobiAlex napisał:

Spychi wystarczy spojrzeć na wymagania StarCraft 2, które i tak są baaardzo duże jak
na taką grafikę.

A takowe zostały gdzieś oficjalnie ogłoszone? NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary wywiad, z 2008.

News dotyczy tego artykułu (szanowna ekipo gram.pl, ZAMIESZCZAJCIE LINKI DO ŹRÓDEŁ, na miłość boską):
http://latimesblogs.latimes.com/brandx/2009/09/blizzard-game-consoles.html

Cytuję:
<<Blizzard is shopping around Diablo III to consoles. "We are in ongoing talks with Microsoft and Sony," Sams said. "I think they desire to see us on their platforms.">>

Szczerze? Mam to w głębokim poważaniu, gra projektowana jest pod PC. Dziwi mnie, dlaczego Blizzard chciałby deprecjonować znaczenie nowego Battle.netu, pomniejszając liczbę jego potencjalnych użytkowników, przechodzić przez procedury certyfikacyjne czy też płacić MS/Sony haracz (Sams sam przyznaje, że go to "wkurza") itd., ale to ich wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 17:32, Bambusek napisał:


Oryginalna wypowiedź z wywiadu. Czyli na razie wiadomo tyle, co wcześniej: mogliby, ale
to zależy od wielu czynników. Zwłaszcza prawdą jest, że jak robisz multiplatformę to
trzeba iść na kompromisy pewne. A Blizzard nei chce tego. Więc jeżeli uznają, że wersja
konsolowa musiałaby być gdzieś gorsza to bez szans.



Heh, no ale widzisz niektórzy żywią się każdą plotką i rozpisują na ich temat, magiel Panowie robicie z tego serwisu!
Mamy speców od gier Blizzarda, mamy serwisy polskie i zagraniczne, ale lepiej przeczytać jakiegoś brukowca netowego i wnioski stamtąd wyciągać.
A jeśli ich nie znacie to wymienię wam podstawowe:
Zagraniczne - dotyczące StarCrafta i StarCrafta 2 www.sclegacy.com (mają autoryzację), www.sc2armory.com, www.starcraft.org
Polskie - StarCraft2.net.pl (mają autoryzację), www.Diablo3.net.pl, www.wow.battlenet.pl, www.world-of-warcraft.pl, www.scarea.pl
I według tych serwisów ja bym się trzymał (bo w przypadku ostatniego sam jestem newsmanem :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy Acitivision za spieprzenie i uproszczenie Diablo (bo przecież do tego dojdzie jeśli wydadzą D na konsolach). Blizzard, to był błąd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi nowość ;). To było pewne. Diablo III to najbardziej konsolowy tytuł Blizza- to pierwsze przyszło mi do głowy, kiedy zobaczyłem gameplay. I gra nie będzie uproszczona- skąd ten pomysł ? PS3 ma i klawiaturę, i myszkę, i obeszłoby się nawet bez obydwu tych rzeczy. Zapomnieliście prezentację na E3, jak grać w np. strategię za pomocą playlotów ?

Poza tym, już w pecetowej wersji Blizz pokazał uproszczony sposób przełączania czarów i umiejętności, więc spokojna Wasza głowa ;).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się lepiej gra w h&s na konsoli i gra kompletnie nie musi być uproszczona, trzeba tylko dobrze obmyślić sterowanie i da się na padzie zrobić wszystko, już to kiedyś pisałem, ale w ostatnim h&s na konsole czyli Sacred 2 było 12 skrótów do dyspozycji gracza, większości osób to starczało, ale spokojnie opierając się na tym systemie sterowania dałoby się zrobić 24 skróty używając diagonalnych kombinacji i byłoby to całkowicie wygodne, a jestem przekonany że można wymyślić jeszcze lepsze sterowanie. Używacie więcej niż 24 skróty grając na PC? Nie wiem w czym innym może być problem. Diablo 3 będzie na konsole. IMO nie może być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech robią, byleby nie kosztem zabiedzenia wersji PC. Jak swego czasu Final Fantasy XI, które mogłoby mieć dużo więcej feature''ow, ale "PS2 limitations".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:32, palpatine napisał:

Też mi nowość ;). To było pewne. Diablo III to najbardziej konsolowy tytuł Blizza- to
pierwsze przyszło mi do głowy, kiedy zobaczyłem gameplay.


Nie wiem, co w tej w grze "konsolowego". Nacisk na akcję, jak w każdym Diablo? Zlituj się, nie dorabiaj filozofii.

Dnia 12.09.2009 o 18:32, palpatine napisał:

I gra nie będzie uproszczona-


Jakby się uprzeć, to jedno uproszczenie już się znalazło - nie można samodzielnie podnosić statystyk według własnego widzimisię. ;)

Dnia 12.09.2009 o 18:32, palpatine napisał:

skąd ten pomysł ? PS3 ma i klawiaturę, i myszkę, i obeszłoby się nawet bez obydwu tych
rzeczy.


I dlatego taki Red Alert 3 wykorzystywał klawiaturę i myszkę na PS3, tak?

@dulak

Dnia 12.09.2009 o 18:32, palpatine napisał:

nie, ale mój komp już 2 letni więc bardzo prawdopodobne że 60 fps nie utrzyma


Człowieku, to nie Counter Strike lub mordobicie. Na cholerę ci 60 fps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 na konsole? :| czuje sie zniesmaczony, pomijajac doswiadczenia z przeszlosci gdzie Diablo na konsole to byla padaka to i tak jest to beznadziejny pomysl. Bo gra robiona rowniez pod konsole = uproszczenia a takich bym nie zniosl w tej grze. Blizzard - nie róbcie glupot!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Vivendi, Blizzard to kura znosząca złote jajka. Być może właściciel naciskał na Blizzarda, żeby zorientować się czy da się oskubać konsolowców. Nie jestem tym zaskoczony, być może Blizzard rzeczywiście pokaże i m razem swój talent twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, róbcie co chcecie. Tylko żeby przez to nie ucierpiała wersja Pecetowa. I żeby nie było rewelacji stylu "wersja xboxowa ma o 7 bohaterów więcej niż wersja PC i wychodzi 7 miesięcy wcześniej". A tak, to nie mam nic przeciwko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 20:34, gram_virus666 napisał:

Bo gra robiona
rowniez pod konsole = uproszczenia a takich bym nie zniosl w tej grze. Blizzard - nie
róbcie glupot!!!!!


Gra jest robiona pod PC i dla PC. Konsole dostaną najwyżej konwersję. Więc akurat o to, że wersja konsolowa będzie jakoś odbijała się na wersji PC nie ma się co bać. Większy problem to może być rozbicie środowiska, bo zrobi się podział na grających na PC i grających na konsolach. Chyba, że będą mogli grać razem, ale to jest wątpliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak Microsoft znowu wybuli miliony, żeby w wersji konsolowej było DLC. A teraz to bardzo prawdopodobne, Blizzard coraz bardziej stawia maksymalny zarobek nad zadowolenie graczy. I nie gadajcie, że tak zawsze było, bo Blizz mi się zawsze kojarzył z stawianiem grywalności nad potencjalny zarobek. No tak do Wrath of the Lich King, czyli do połączenia z Activision.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować