Zaloguj się, aby obserwować  
Szejku

problemy z pamięcią ram w laptopie

5 postów w tym temacie

Problem wygląda następująco: laptop asus ma 1,37 gb ram i np. przy aktualizacji firefoxa!;/ wyskakuje komunikat, że jest za mało pamięci ram. Laptop od pewnego czasu "muli" tak jakby w ogóle nie korzystał w pełni z pamięci. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 11:21, Szejku napisał:

Problem wygląda następująco: laptop asus ma 1,37 gb ram i np. przy aktualizacji firefoxa!;/
wyskakuje komunikat, że jest za mało pamięci ram. Laptop od pewnego czasu "muli" tak
jakby w ogóle nie korzystał w pełni z pamięci. Co wy na to?


Najpierw sprawdź, czy notebook wykrywa odpowiednią ilość RAM. (prawym przyciskiem myszy na Mój komputer -> Właściwości).
Odkręć pokrywki od spodu i sprawdź, czy są dobrze podpięte i odpowiednio mocno dociśnięte. Powinieneś mieć tam takie podłużne kleszczyki. Najlepiej wyjmij obie kości i włóż jeszcze raz.
Spróbowałbym także reinstalacji systemu...
W ostatecznym wypadku kości mogły się po prostu zepsuć i trzeba kupić nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 11:30, Szejku napisał:

a jest jaki sposób, żeby zobaczyć czy kości działają poprawnie? windows wykrywa kosci
ramu

Program Memtest86+, ściągasz ISO i wypalasz obraz na płytę, potem bootujesz komputer z płyty. Najlepiej płytkę RW, żeby nie marnować nośnika na tak mały program, a zakładam, że Twój laptop (podobnie jak mój) stacji dyskietek nie posiada. :)
Żeby zbootować płytkę, po uruchomieniu komputera wchodzisz w BIOS i ustawiasz napęd CD/DVD na pierwszym miejscu, lub jeśli masz taką opcję przy starcie, po prostu wybrać napęd z listy... Niestety nie powiem Ci dokładnie, gdzie taką opcję w BIOSie znaleźć, bo nie wiem, jaką wersję BIOSu posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować