Zaloguj się, aby obserwować  
Zaskron

Inwestycja w talent

16 postów w tym temacie

Witam. Jestem muzykiem i potrzebuję osoby, która zainwestowała by w sprzęt. Czy znacie jakieś serwisy oferujące takie możliwości np. wysyłam opis, plan realizacji i jeżeli im się spodoba mój pomysł, hobby to we mnie zainwestują? Wiadomo w dzisiejszych czasach ciężko o większą ilość kaski. Na pewno są takie organizacje albo jakieś osoby, które zainwestują (sfinansują) moją pasję, hobby, talent.
Może da się jakoś zdobyć pieniądze na swój talent? Proszę o odpowiedź od osób, które się na tym znają i pomogą.
Za podanie namiarów, ew. pomoc w zdobyciu środków będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jest wiele takich miejsc np. program "Mam Talent". Nie, nie kpię. Jeśli chcesz, by ktoś w ciebie zainwestował, to udowodnij, że rzeczywiście jesteś dobry w tym, co robisz. Bo nikt nie da ci kasy, jeśli nie udowodnisz, że coś umiesz, a sam opis, plan realizacji to za mało (koszty wynajęcia takiego studia nagrań to majątek). Jak wystarczająco dobrze objawisz się światu, to wytwórnie same do ciebie zapukają vide http://mediacafepl.blogspot.com/2006/09/youtube-owca-talentw.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A nie ma nic innego niż Mam talent? Jakoś mnie ten program nie przekonuję. Robię podkłady hip-hopowe, więc grania na jakimś instrumencie bym nie zaprezentował. Jeżeli znasz się wystarczająco żeby coś takiego znaleźć w wyszukiwarkach jakąś stronę, wytwórnie to będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 15:36, Zaskron napisał:

Dzięki za odpowiedź. A nie ma nic innego niż Mam talent? Jakoś mnie ten program nie przekonuję.
Robię podkłady hip-hopowe, więc grania na jakimś instrumencie bym nie zaprezentował.
Jeżeli znasz się wystarczająco żeby coś takiego znaleźć w wyszukiwarkach jakąś stronę,
wytwórnie to będę wdzięczny


Wyślij jakieś bity do którejś wytwórni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 15:39, Pheel0 napisał:

Wyślij jakieś bity do którejś wytwórni.


Myślę, że to nie przejdzie. Musiałbym się zaprezentować jakimś DEMO, którego nie planuje jak na razie.
Szukam w Google jakiś instytucji, które coś takiego oferują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2009 o 15:42, Zaskron napisał:

Myślę, że to nie przejdzie. Musiałbym się zaprezentować jakimś DEMO, którego nie planuje
jak na razie.

Sam sobie robisz przeszkody. Nikt nie da ci kasy, jeśli najpierw nie włożysz w to dużo pracy i wytrwałości. To działa tak, że najpierw ty musisz się wykazać, a oni potem dają ci kasę. A ty byś chciał, żeby najpierw dali kasę a potem ty się odwdzięczysz ;) A w mam talent już było tyle rozmaitych talentów, że twój nie byłby niczym wykraczającym poza formułę programu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda, ale możesz poszukać po jakiś miejscach / konkursach, gdzie oferują możliwość zaprezentowania się takim młodym twórcom. Możesz też skontaktować się jakimiś klubami, sklepami, czy nawet dystrybutorami sprzętu w celu wypożyczenia sprzętu na imprezę, czy po prostu wykorzystania sprzętu na imprezie w zamian za reklamę np.

Ogólnie świat jest tak brutalny, że za darmo sprzęt od najlepszych dostają tylko Ci co już są na szczycie, czyli tak czy siak mają na to kasę. Na początku trzeba samemu do wszystkiego dokładać i kombinować jak koń pod górkę. No ale nie warto się poddawać bo przy odrobinie szczęścia można robić w życiu to co zawsze się chciało, to co się lubi i co dobrze wychodzi no i to na czym można sporo zarobić ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 20:56, MKRaven napisał:

Nie wiem jak to wygląda, ale możesz poszukać po jakiś miejscach / konkursach, gdzie oferują
możliwość zaprezentowania się takim młodym twórcom. Możesz też skontaktować się jakimiś
klubami, sklepami, czy nawet dystrybutorami sprzętu w celu wypożyczenia sprzętu na imprezę,
czy po prostu wykorzystania sprzętu na imprezie w zamian za reklamę np.

Ogólnie świat jest tak brutalny, że za darmo sprzęt od najlepszych dostają tylko Ci co
już są na szczycie, czyli tak czy siak mają na to kasę. Na początku trzeba samemu do
wszystkiego dokładać i kombinować jak koń pod górkę. No ale nie warto się poddawać bo
przy odrobinie szczęścia można robić w życiu to co zawsze się chciało, to co się lubi
i co dobrze wychodzi no i to na czym można sporo zarobić ;) .


O i panowie to jest odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czasami są imprezy, kluby, spotkania, gdzie można się wbić i za darmo zagrać, najpierw trzeba się troszkę wypromować. Poza tym można poszukać jakichś konkursów, programów wsparcia dla młodych muzyków, albo nawet dopłat z unii. Jeśli uda Ci się jakoś połączyć granie z działalnością gospodarczą to będzie można wyhaczyć dopłaty dla młodych przedsiębiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś "muzykiem"...
Z tej prostej przyczyny, że niczego jeszcze nie zaprezentowałeś, by można było Ciebie nazwać artystą.

Niestety obecny świat komercyjnej muzyki jest zbyt brutalny, by dawać domorosłym muzykom szanse na start w tym zawodzie, gdy sami nie potrafią zadbać o promocję i zresztą zawsze był taki brutalny wobec, nie bójmy się tego określenia użyć, zwyczajnych leniów.

Sposobów na produkcję i promocje materiału "demo" w dzisiejszych mocno zinformatyzowanych czasach jest tak dużo, że każdy ambitny i potencjalny muzyk, z pewnością samo sobie je szybko znajdzie i zadba o to by chociaż spróbować, by go dostrzeżono.
Ty natomiast przyjąłeś strategię: "chciałbym, wydaje mi się że potrafię, ale niech ktoś mi wskaże drogę i zapewni start".
Tak się zwyczajnie nie da i chyba jest to logiczne, a przy okazji przeciętny człowiek ma w sobie chyba tyle honoru, by czegoś takiego nie robić...

Masz o tyle prościej, że jak sam piszesz chciałbyś robić podkłady do Hip Hopu i nie potrzebne Tobie nawet specjalistyczne instrumentarium materialne, a wystarczy nawet zwykłe, darmowe oprogramowanie komputerowe.
Pomyśl sobie co myśli i jakie szanse ma człowiek chcący grac na perkusji, trąbce czy gitarze, a gdy go na żaden z tych instrumentów zwyczajnie nie stać?

Tak więc rusz, za przeproszeniem, zad i w końcu zaprezentuj coś od siebie skoro liczysz na zainteresowanie, bowiem na "słowo", to nawet i rodzina nie zawsze jest gotowa uwierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo jest w trakcie, będzie konkretne - postaram się o promocję na www.hip-hop.pl i wyślę materiał do kilku wytwórni. Tylko wiesz to nie jest darmowe oprogramowanie, kosztuje ok. 700 zł jakiś programik, reszta w górę. Oczywiście z kategorią softu to posiadam, brakuje jednak sprzętu żeby to trochę urozmaicić, podpicować. I nie pisz, żebym ruszył dupe bo nawet nie wiesz co robię, nie znasz mnie ziom. W każdym razie dzieki za odpowiedzi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiesz...

Też jestem "domorosłym muzykiem".
Też zamierzam "zaistnieć" w szerszej świadomości, udostępniając swoje produkcje.
Ale w przeciwieństwie do Ciebie, mając szeroki dostęp do internetu, ja już wiem w jaki sposób siebie promować, a nie zadawać idiotyczne pytanie "kto da mi kasę?"...

Do tworzenia Hip Hopu, wcale nie jest potrzebny sprzęt, a dla muzyka o dobrym słuchu i wrażliwości muzycznej, wystarczy cała plejada darmowego, czy taniego nawet oprogramowania, by tworzyć oryginalną muzykę.

Możesz oczywiście od razu startować z demami do komercyjnych wytwórni i z racji że obecnie w Hip Hopie wydaje się sporo różnych jakościowo produkcji, masz szansę nawet zaistnieć, choć i tak podejrzewam, że cała ta scena podobnie jak i inne polega na "układach" i wzajemnych "znajomościach" i byle "chłopek z ulicy" zwyczajnie nie ma czego tam szukać na początku swej potencjalnej kariery...

Istnieje coś takiego jak Creative Commons Licence, które obecnie jest niezwykle przydatne do promocji debiutanckiego materiału, chociażby za sprawą darmowych serwisów pokroju Jamendo.com czy Archive.org.
Prezentacja tam naszego dzieła nic nie kosztuje, a reklama (w przypadku Jamendo nawet dość rozbudowana) jest wprost wyśmienita.

Słyszałeś o czymś takim w ogóle?
Pewnie nie, bo już stawiasz na to, że na pewno ktoś, kiedyś wyda Twój materiał i jeszcze sypnie sprzętem albo kasą do tego...

Nie tędy droga w muzyce, jeśli nie stać Cię od samego początku na zaplecze techniczne i promocyjne.

Co do oprogramowania, to doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że potrafi kosztować, bo w końcu wydałem kilkanaście tysięcy złotych na licencje poszczególnych programów.
Tyle tylko, że do wydania całkiem profesjonalnej muzyki, nie potrzeba wcale wydawać takiej kasy...
Na rynku jest dostępna cała masa darmowego albo taniego i dobrego oprogramowania, które pozwoli nam profesjonalnie produkować dźwięki.
Skoro z tego nie zdawałeś sobie sprawy, to co z Ciebie za muzyk, który nie ma rozeznania w tematyce produkcji?

Celem moich postów nie jest obrażanie Ciebie, co od razu Ci się nasunęło, a wyjaśnienie, że patrzysz nie tam gdzie powinieneś, a gotowe rozwiązania masz praktycznie na wyciągnięcie ręki, ale tego już nie zauważasz, bowiem spodziewasz się, że ktoś za Ciebie odwali połowę pracy, którą Ty sam powinieneś wykonać.
Z takim podejściem nie masz co startować w muzyce, jeśli nie wysypują się Tobie pieniądze z kieszeni.
Zwyczajnie nikt nie będzie ryzykował pieniędzy, bo czy i Ty byś ryzykował wobec podobnej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakieś swoje bity skoro taki dobry jesteś. Znam się na tym ale nie będę się rozpisywał tak jak Ty bo nie musze nic udowadniać i to zupełnie niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 23:28, meryphillia napisał:

/.../


Domorosły muzyku, kolega pyta się o konkretną rzecz. Po to jest to forum. Masz swoje 30 na karku i miałeś czas się dowiedzieć i pewnie na jakimś FORUM się tego dowiedziałeś, a to jest osoba młoda, która jeszcze się uczy, więc nie rozumiem zarzutu typu "rusz dupę". Też nie wiedziałeś wszystkiego od początku.

@Zaskron
Odnośnie tematu, to np. u mnie, w mojej miejscowości, w Domu Kultury są sale ze sprzętem do wynajęcia. Jest to dobry sprzęt używany w czasie różnych festiwali, ale poza tym okresem jest wypożyczany dla mieszkańców w salach prób, a godzina kosztuje 10zł/h, więc nie jest to tak strasznie dużo. I kilka razy do roku są organizowane przeglądy, na których są osoby z branży, mogące wypatrzyć potencjalny talent. W ten sposób wybiło się na arenę ogólnopolską kilka zespołów z mojej okolicy. Zapewne w Twojej okolicy coś podobnego jest również możliwe do zorganizowania. Nie zaszkodzi spróbować. Niestety nic nie przychodzi bez zaangażowania i ciężkiej pracy. Pozdro i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ke?
No przecież chyba odpowiedziałem i to chyba aż nadto...
Zdaje sobie sprawę, że i tak po odbiorcy spłynęło to jak po maśle, ale to już nie mój problem, że ktoś prosi o rady i następnie je olewa, bo uznaje za "obrażające", a gdy swój materiał wychwalany przez rodzinę i znajomych wysyła do kogokolwiek profesjonalnie związanego z muzyką, oburza się, gdy materiał zostaje oceniony jako pozbawiony jakichkolwiek cech pozwalających zaakceptować go jako materiał do wydania komercyjnego...

Oczywiście, że w dzisiejszych czasach, gdzie byle szajs można sprzedać głuchym tłumom, da radę nawet i muzykę "z bata ukręcić" czy wyżebrać jakiś sprzęt od potencjalnego sponsora, który uwierzy nasze niebywałe muzyczne zdolności, nawet bez prezentacji dema.

Tak czy siak...
W przypadku tradycyjnego muzykowania, jak sam to udowadniasz pewnie, że da radę gdzieś spróbować swoich sił niewielkim nakładem kosztów, ale w przypadku tak specyficznego światka muzycznego, jak muzyka hip hop, czy elektroniczna, nikt takiego sprzętu nigdzie nie udostępnia.

Podałem przykłady zarówno banalnej promocji własnych wypocin, jak i fakt, że nie trzeba wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy na sprzęt fizyczny przy produkcji hip hopu, a na początek spokojnie wystarczy nam nawet soft darmowy, czy dostępny za nie wielkie pieniądze.
Niestety trzeba poszukać trochę by się samemu o tym przekonać, ale skoro ktoś sobie od razu założył, że chce być "profesjonalistą, ale nie ma pieniędzy i ktoś ma mu pomóc", no to sorry...

Zaskron >>> Mam w sobie wystarczająca ilość samokrytyki, by twierdzić, że jeszcze nie czas na własny netlabel.
Ale kiedyś nadejdzie ten dzień...
Takiej samej samokrytyki życzę każdemu "domorosłemu muzykowi". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować