• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Lampek

Need For Speed SHIFT - wątek pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

tak więc przypadło mi w udziale przecieranie szlaków w wątku z problemami technicznymi. Chętnie bym trochę ponarzekał, ale siły do nowych gier już dawno straciłem. SHIFT jest kolejną grą, której nie mogę bezproblemowo uruchomić.

Grę zakupiłem wczoraj, w sklepie sieci Empik. Instalacja przebiegła gładko, zainstalowałem EA Download Manager, odpaliłem grę. Logo EA, moralitet o ściganiu się tylko na torze, po czym intro i menu główne. Działa. Na początek skierowałem się do ustawień opcji, jak w każdej grze. Dla testu ustawiłem wszystkie opcje na maksymalne, włącznie z v syncem, aa i innymi pierdółkami - czego dusza zapragnie. Gra wyświetliła mi komunikat, że muszę ją ponownie uruchomić, by ustawienia zostały zapisane. Tak też zrobiłem.

Przy kolejnym uruchomieniu gry, w chwili kiedy ładuje się menu główne (ekran z napisem "wczytywanie", a później "Naciśnij Enter") gra wywaliła mnie do Windowsa. Natychmiast, bez podejmowania żadnych działań. I od tamtej pory za każdym razem, kiedy odpalam grę, wyskakuje mi błąd i zjazd do windowsa. Błąd zamieszczam w tym postcie.

Wszystko wskazuje na to, że ustawienia sprawiły Shiftowi problem. Ja mam większy, bo poza grą ich się zmienić nie da - tak to wygląda. Więc proszę o pomoc. Kilka informacji:

1. Mam najnowsze sterowniki do karty
2. Mam directa 9.0c
3. Gram na kierownicy Logitech Momo Racing. A właściwie CHCIAŁBYM grać.
4. Mój komputer:
AMD Athlon 6000+
EVGA GF8800 GTS 320mb
X-Fi Gamer
MSI K9N
Windows XP SP3

20090916173356

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Update:

Jeśliby ktoś miał taki problem, to chyba sam znalazłem rozwiązanie. Po zmianie opcji graficznych trzeba w Moich Dokumentach wleźć do katalogu NFS SHIFT (ja go przegapiłem za pierwszym razem) i wyrzucić stamtąd plik odpowiedzialny za ustawienia graficzne.

Na tę chwilę to tyle. Oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.09.2009 o 20:34, Lampek napisał:

Update:

Jeśliby ktoś miał taki problem, to chyba sam znalazłem rozwiązanie. Po zmianie opcji
graficznych trzeba w Moich Dokumentach wleźć do katalogu NFS SHIFT (ja go przegapiłem
za pierwszym razem) i wyrzucić stamtąd plik odpowiedzialny za ustawienia graficzne.

Na tę chwilę to tyle. Oby.


No dobra, też już mam NFS Shifta.. wczoraj wszystko pieknie smigało, dziś włączam... włączył się w okienku choć nigdy takiej opcji nie zaznaczyłem... Menu było ok, ale po rozpoczęciu wyścigu, jakieś 5-10s gra się zatrzymywała i wywalało do pulpitu bez jakiegokolwiek błędu.

Skoro shift włączył mi się w okienku to pewnie sprawa ustawień graficznych , więc postanowiłem zresetować ustawienia.. w grze się nie dało -.-... więc szukam pliku z zapisanymi ustawieniami.

Znalazłem! W moich dokumentach -> NFS SHIFT :)

Usunąłem go, włączam NFS SHIFt i... działa.

Nie wiem co to ma być, mam nadzieję, że nie będę musiał codziennie usuwać pliku z zapisanymi opcjami. Niech wyjdzie do tego patch lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli mogę dopiszę się tutaj ze swoim problemem bo nie chce robić takiego samego tematu. Mam problem. Wszędzie piszą o wymaganiach zalecanych ale zawsze się od siebie różnią. Wypiszę swój sprzęt a wy napiszcie mi konfigurację jaką powinienem ustawić aby gra dobrze działała.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.9 Ghz
Karta grafiki: ATI Radeon HD4830 512 MB 256 BIT DDR3
Pamięć RAM: 2 GB DDR2 800 + 1 GB RAM DDR2 800
Oprogramowanie: Windows XP Home Edition 32 BIT

A teraz chodzi mi o to że nie mogę grać na najwyższych które z tego co czytałem (na wielu stronach) nie są duże.
Ustawienia w CCC są takie:

SMOOTHVISION HD: Anti-Aliasing
Use application settings (odznaczone)
Level 2x Filter BOX Samples 2x

SMOOTHVISION HD: Anisotropic Filtering
Use application settings (odznaczone)
Per-pixel samples 2x

Catalyst A.I.
Disable Catalyst (odznaczone)
Standard

Mipmap Detail Level
Quality (pierwszy z prawej na suwaku)

Wait for vertical refresh
Performance (always OFF)

Adaptive Anti-Aliasing
Enable Adaptive Anti-Aliasing (zaznaczone i wybrane na Performance)

OpenGL Settings
Triple buffering (odznaczone)

I to są ustawienia które mam. Proszę mi powiedzieć co zmienić w ustawieniach abym mógł grać normalne w grę bez spowolnień.

Niżej daję zdjęcie na jakich gram ustawieniach. Co ciekawe, zwalnianie gry i spowalnianie występuje dopiero gdy niedaleko lub obok mnie znajdują się inni rywale od 4 aut. Jeśli jest 15 aut nie da się grać. Za duże spowolnienia. Gdy jeżdżę sam gra chodzi dobrze.

20091007122303

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>>>............

Niezły jesteś. Na takiej okrojonej karcie graficznej grasz z AAx8 i Anizo x16? :D Smiech mnie ogarnia lekko:) Twoja karta graficzna należy do przeciętnych bez żadnych rewelacji. Zmień sobie lepiej na 1280x1024 albo i mniej, AA najlepiej w ogóle albo x4, wszystkie detale na co najwyżej medium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Proszę cię. Nie oceniam nigdy ludzi bo to nie jest w mojej naturze ale jeżeli ktoś obraża moją kartę a z tego co widzę nie wie że z Crysisem czy najnowszymi tytułami radzi sobie jak z GTA 2 to... Daj napisać coś innym. Ta karta jest wystarczająca aby wszystko na razie śmigało. Co to NFS S chodzi spoko na najwyższych ale gdy są obok mojego auta 4 czy tam 6 zawodników to gra się tak przycina i zwalnia jakby były dwie włączone. Na prawdę obydwaj się uśmialiśmy. Ciekawe który miał naprawdę z czego... Czy mógł by ktoś mi pomóc?

Ps: z ciekawości ustawiłem wszystko na minimum a te co się dało na off i nadal to samo. Coś musi być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.10.2009 o 12:23, Colder napisał:

Jeśli mogę dopiszę się tutaj ze swoim problemem bo nie chce robić takiego samego tematu.
Mam problem. Wszędzie piszą o wymaganiach zalecanych ale zawsze się od siebie różnią.
Wypiszę swój sprzęt a wy napiszcie mi konfigurację jaką powinienem ustawić aby gra dobrze
działała.


Na początek wejdź do ccc i przywróć ustawienia fabryczne.I nic nie ruszaj bo się na tym nie znasz ;)Potem wyłącz synchronizację pionową w grze (v-sync) bo to ona spowalnia grę.Wybacz ale twoja karta jest za słaba żeby utrzymać stałe 60 kl/s :)zmniejsz aa na x2 i powinno ci śmigać a i jeszcze możesz zmniejszyć filtrowanie anizotropowe na x8 i to tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.10.2009 o 09:27, gostfejskila napisał:

> Jeśli mogę dopiszę się tutaj ze swoim problemem bo nie chce robić takiego samego
tematu.
> Mam problem. Wszędzie piszą o wymaganiach zalecanych ale zawsze się od siebie różnią.

> Wypiszę swój sprzęt a wy napiszcie mi konfigurację jaką powinienem ustawić aby gra
dobrze
> działała.
>
>
Na początek wejdź do ccc i przywróć ustawienia fabryczne.I nic nie ruszaj bo się na tym
nie znasz ;)Potem wyłącz synchronizację pionową w grze (v-sync) bo to ona spowalnia grę.Wybacz
ale twoja karta jest za słaba żeby utrzymać stałe 60 kl/s :)zmniejsz aa na x2 i powinno
ci śmigać a i jeszcze możesz zmniejszyć filtrowanie anizotropowe na x8 i to tyle :)


Gdybym tylko znał angielski kurcze. Dzięki za pomoc ale zauważyłem w komentarzach na wielu stronach że każdy zrzędzi bo ta gra jest robiona dla kart od GeForce''a. Nagły spadek FPS gdy obok kogoś znajduje się kilka aut. Mogę dać własny przykład też w Mirror''s Edge. Giera chodziła spoko na maksymalnych ale gdy był włączony silnik fizyczny PhysX którego nie obsługują Radeony to zaczęła się tak niemiłosiernie ciąć że szok. Ale dopiero wtedy gdy wyszła jednostka S.W.A.T. wcześniej płynnie tak samo z NFS. Dopiero gdy są pojazdy obok tnie się. Gdy wyłączyłem PhysX''a w "Krawędzi Lustra" przestała się ciąć. Nie wiem co wy chcecie od tej karty. To dobry produkt który ma dobre parametry. Karta dla DX 10.1 więc na DX 9 nie powinno być szemrania. Mówcie co chcecie ja wieże tylko jednemu gościowi. Dzięki za pomoc gostfejskila ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie żebym od razu uważał że karta słaba, ale już bym się kłócił z graniem na niej w max detalach + AA anizo itd
po za tym, to że karta obsługuję 10.1 nie znaczy że jest "super". bo karta ma być wydajna a nie mieć dużo funkcji.
równie dobrze mogę powiedzieć że 7600 GS obsługuję DX-9 i w takim razie wszystko ma śmigać.
problem leży w optymalizacji tej gry po części na pewno, nawet na karcie NVIDII(GF 9800 GT, może nie jest super ale daje radę :)) też przy 16 autach jest "nie tak"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja mam problem że pierwszy wyścig sie ładuje aż tu nagle komunikat następujący!
"Program Need For Speed przestał działać" i dalej nie pamiętam mam dobry sprzęt i nie wiem czemu tak sie dzieje.
2,6GHz
3GB Ram
Windows Vista
Karta Graficzna 512mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla wszystkich Którym wyskakuje błąd ,,Nie wysyłaj" w Need For Speed™ SHIFT ;)

Ja miałem ten błąd na tzw. ,,Pierwszym zakręcie" .
Gra oczywiście oryginalna itp.:

Więc postanowiłem poczekać, wyszedł pierwszy patch, ale nic nie dał ;)
Oki, to czekałem dalej.

Aż tu nagle wyszedł drugi Patch dodający nowe samochody, naprawiający mnóstwo błędów i ,,ważący" ok. 123 MB i co?!

SHIFT Działa jak należy! :D
Więc zaopatrzcie się w najnowszy patch , zajmujący ok. 123 MB na dysku ;P
Dostępny na www.ea.pl ;)
PoZdRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Piszę tutaj kolejnego posta. Cóż za zbieg okoliczności... Pech.
Mam pewien problem z Shiftem. Gra/Opcje/Grafika/Tryb Okienkowy

Nienawidzę tej opcji. Gdy chce ustawić tryb okienkowy na wyłączony przy 1680 na 1050 nie da się. Dla czego się nie da tego zmienić.

Proszę o odpowiedź:
Dla czego nie da się zmienić?
Jak to naprawić?

Z góry dziękuje.

Gdyby ktoś był tak miły i akurat miał Skype to prosił bym o wysłanie właśnie taką drogą mi odpowiedzi. Lepiej się rozmawia na komunikatorze lub przez mikrofon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować