Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BBC krytykuje Sony za YLoD

26 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2009 o 08:30, Xjumpaytech napisał:

Tak, bo tyle podało Sony, a Wy się cieszycie, w większości innych niezależnych badań
awaryjność PS3 to 10-15%.

Ale jakieś źródła coś? Ja mogę Ci podać, ciekawe artykuły na ten temat: http://www.dailytech.com/Retailers+Estimate+Xbox+360+Failure+Rate+High+as+33+Percent/article7892.htm , http://www.360-gamer.com/news.asp?id=1143 . Albo zajrzyj na jakiekolwiek forum gdzie ludzie "chwalą" się swoimi rodami. btw. nawet na wikipedii jest wpis o awaryjności pod hasłem Xbox ;)

Dnia 19.09.2009 o 08:30, Xjumpaytech napisał:

Jak MS powiedział, że awaryjność ich wszystkich konsol to 2% to Ty Enqoure, czy jak mu
tam palpatine i jeszcze kilku innych wyśmiewało mnie, że wierze w ich 2% (mimo, że mówiłem,
że bardziej wierze w 10% rzetelnych badań) Wy robicie dokładnie to samo, czyli jak powie
coś MS to to nie jest prawda to na pewno fake powie coś Sony jest to święte.

No bo jeśli wierzysz w 2% to jesteś mocno naiwny ;) Skoro MS samo przedłuża gwarancję to znaczy, że coś naprawdę jest na rzeczy (gdyby tego nie zrobili to by ich opinia publiczna w USA zjadła). Ja realistycznie oceniam to co widzę, w internecie o awaryjności PS3 też się mówi, ale nieporównywalnie słabiej. Tu nie ma nic świętego to obserwowanie rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 08:07, kr0pek napisał:

Zacznijmy od tego, że te pierwsze konsole wyszły pod koniec 2005 i zrobiono je na szybko,
dopiero egzemplarze z połowy 2006 roku były o wiele mniej awaryjne... Co więcej, PS3
wyszło o wiele później i widocznie $ony zauważyło, co się dzieje z 360tkami, więc swoje
PS3 zabezpieczyło.

No o to się rozchodzi właśnie, że M$ świadomie wypuścił bubla żeby tylko przed $ony zdążyć.

Dnia 19.09.2009 o 08:07, kr0pek napisał:

Po 2 tygodniach dostaję całkowicie
nowego Opusa (w zasadzie unikat, bo tylko z serwisu można go dostać, nie ma HDMI i jest
na bebechach Jaspera ;) ) i kartkę, że przepraszają itp. i dostaję nową konsolę, bo stara
padła.

Nowa == refurbished? I bez hdmi (Twoja stara je miała?)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 10:08, Kurammi napisał:

> Tak, bo tyle podało Sony, a Wy się cieszycie, w większości innych niezależnych badań

> awaryjność PS3 to 10-15%.

I ciągle wałkujesz informacjami wyssanymi z palca. Jesteś jakiś analitykiem? Jeszcze
nie widziałem sondy, w którym to Sony przegrało procentową ilością zepsutych konsol.
RRoD było chmarą pierwszych X360, tego nie zmienisz (mój ponad 3 letni X360 miał 3).
Muszę Cie zasmucić, tak X360 jest najbardziej awaryjną konsolą w historii, jednak to
do Ciebie nie może dotrzeć ponieważ jesteś 15-latkiem, któremu rodzicielka kupiła Xboxa
na urodziny.


Masz http://www.ps3info.pl/story-1420-Awaryjno-konsol.html
mogę dać więcej, ale jak strona fanbojska zależna dała takie wyniki to mi nic nie możesz powiedzieć, że biorę jakieś strony "xboxowej". No cóż jak się ma klapki Sony na oczach każdy wie, że PS2 było wiele bardziej awaryjne nie mówię już o PSX, które zepsuło mi się 3 razy (i 2 razy laser, a raz silniczek w napędzie), bo na pewno tego nie pamiętasz, bo nigdy rodzice ci tej konsoli nie kupili. NAUCZCIE SIĘ CZYTAĆ nic nie pisałem o tym, że Xbox jest mniej awaryjny od PS3 tylko to, że nie jest to 0,5%. Napisałem, że MS mówi, że w wypadku ich konsoli awaryjność to 2% w co niewierze, a awaryjność Jaspera to 1-2%. A w dupie to mam co sądzisz o moim wieku możesz sobie uważać, że mam roczek mnie to nie interesuje mogę uznać tylko, że wyzywaniem od 15-latków masz właśnie taki poziom. Obchodzi mnie tylko zdanie rodziny i przyjaciół, a nie jakiegoś głupiego fanboya na forum gier.

PS jednak dodam inne linki:
http://www.gram.pl/news_8grkHu,1_Microsoft_odpiera_zarzuty_Game_Informera.html
http://polygamia.pl/Polygamia/1,101109,6991675,360_coraz_mniej_awaryjny.html

Namaru jak przeczytasz to co napisałem w nawiasie to może z Tobą pogadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 10:55, Namaru napisał:

No o to się rozchodzi właśnie, że M$ świadomie wypuścił bubla żeby tylko przed $ony zdążyć.


Tak, żeby później stracić kilkanaście milionów $ na opracowywanie nowych modeli, wycofywanie starych z produkcji, gwarancji nie rozśmieszaj mnie.

Dnia 19.09.2009 o 10:55, Namaru napisał:

Nowa == refurbished? I bez hdmi (Twoja stara je miała?)...


W większości przypadków przychodzi nowa moja ma datę 02.02.09. Płyty głównej nie naprawisz, a zimne luty nie wiem czy komuś się chce robić. Myślę, że nie poza tym ten model był sprzedawany tylko w USA i to też w małych ilościach, bo miały być to głównie xboxy na serwisy, bo to identyczne jest jak flacon tylko bez hdmi.
MS w większości przypadków wysyła konsolę hdmi-hdmi brak hdmi-brak hdmi czasami zdarza się coś takiego, ale muszą wymienić Ci na identycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 11:09, Xjumpaytech napisał:

No cóż jak się ma klapki Sony na oczach
każdy wie, że PS2 było wiele bardziej awaryjne nie mówię już o PSX, które zepsuło mi
się 3 razy (i 2 razy laser, a raz silniczek w napędzie), bo na pewno tego nie pamiętasz,
bo nigdy rodzice ci tej konsoli nie kupili.

Cóż ja swojego "grubasa" mam pięć lat i RAZ mi się zawiesił, a czyta nadal bardzo porysowane płyty (fakt, że to najnowsza rewizja fata była). Ale mam pytanie: czy twoja konsola nie była chipowana? Bo słyszałem, że to było największą przyczyną awaryjności PS2. A jeszcze tak na marginesie: ciekawe ile Xboxów nigdy nie trafiło do serwisu bo były przerobione ;)

Dnia 19.09.2009 o 11:09, Xjumpaytech napisał:

NAUCZCIE SIĘ CZYTAĆ nic nie pisałem o tym,
że Xbox jest mniej awaryjny od PS3 tylko to, że nie jest to 0,5%. Napisałem, że MS mówi,
że w wypadku ich konsoli awaryjność to 2% w co niewierze, a awaryjność Jaspera to 1-2%.

Te 0.5% dotyczy awarii po okresie gwarancji (przynajmniej ja tak to zrozumiałem). Zgadzam się, że w okresie gwarancji odsetek ten na pewno jest większy.

Dnia 19.09.2009 o 11:09, Xjumpaytech napisał:

Tego, że MS się poprawił znacznie nie neguję w żaden sposób. Szkoda tylko, że startowali z tak wysokiego poziomu awaryjności.

Dnia 19.09.2009 o 11:09, Xjumpaytech napisał:

Namaru jak przeczytasz to co napisałem w nawiasie to może z Tobą pogadam.

Które w nawiasie?

Dnia 19.09.2009 o 11:09, Xjumpaytech napisał:

Tak, żeby później stracić kilkanaście milionów $ na opracowywanie nowych modeli,
wycofywanie starych z produkcji, gwarancji nie rozśmieszaj mnie.

No jasne, ale dzięki temu zyskali przewagę na PS3, gdyby konsole ukazały się w tym samym czasie MS miałby małe szanse...

Dnia 19.09.2009 o 11:09, Xjumpaytech napisał:

W większości przypadków przychodzi nowa moja ma datę 02.02.09.
Płyty głównej nie naprawisz, a zimne luty nie wiem czy komuś się chce robić.

Po prostu czytałem opinie ludzi którzy dostawali konsole "regenerowane", to się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
"wadliwe egzemplarze PlayStation 3 stanowią jedynie 0,5% ogólnej liczby dostępnych na rynku"
uważam, że ten problem jest o wiele większy, na większą skalę. To jak z bezrobociem ukrytym.
Mnie YLOD spotkał juz 2 raz. Wszystkich zapraszam do odwiedzenia mojego wątku pod adresem:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42747
"O cudownym PS3-awaria z winy użytkownika..."
Jeżeli kogoś też spotkał YLOD, proszę o pozostawienie tam ewentualnej informacji o tym. Uważam, że Sony powinno te konkretnie usterki rererować nieodpłatnie-bo dochodzi do nich po jakimś czasie nie z winy użytkowników i poprostu pierwsza partia konsol była wadliwa.
Proszę o pisanie w moim temacie, pamiętajcie, że razem można wymóc na producencie, żeby wziął odpowiedzialność za swoje błędy, a nie obciążał nimi użytkowników sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować