Zaloguj się, aby obserwować  
Arcizo_7

Jak zmusić rodziców na kupno nowego komputera?

64 postów w tym temacie

cięzko jest do tego rzekonać rodziców oni uważają: "masz już komputer po co ci jeszcze jeden" "a w inne gry nie możesz grać tylko te najnowsze starsze są też dobre" itp nie pogadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sposób że nie proszę ich nawet o kasę. Zbieram już kilka lat, uzbierałem już 2 tys jeszcze trochę a będę mógł sam sobie kompa kupić nie prosząc się nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się porozglądać za pracą w wakacje. Nawet jakby Ci nie starczyło to rodzice widząc wysiłek i dobre chęci dołożyliby część sumy. Teraz to możesz (tak jak wyżej koledzy napisali) starać się o czerwony pasek, pomagać itp. lub poczekać do następnych wakacji i uzbierać hajs samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 22:06, Arcizo_7 napisał:

Jak po tytule wiadomo, chcę kupić nowy komputer, a rodzicie mi nie kupią, sam mam tylko
z 200 zł, więc nawet na procek nie starczy xd. Proszę o pomoc :C


Tobie z tego co widze wcale nie jest potrzebny nowy komputer. Za to slownik poprawnej polszczyzny by sie przydal skoro nawet nie wiesz jak sie pisze wyraz "rodziców". Poprawie nazwe watka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję iść do pracy na część etatu. Porozdawaj ulotki, umyj samochody na myjni, cokolwiek. Jak starzy zobaczą, że się starasz i zbierasz na kompa to może ci dołożą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodziców należy "zmusić", bo kompa "musisz" mieć. Jak rozumiem jakoś dorabiać, oszczędzać i np. poprosić rodziców, żeby się dorzucili nie możesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusić rodziców na kupno nowego komputera?

Ekhm...
...
...
Zmusić?! Ludzie, co się z tym światem porobiło ? X_X Ja rozumiem, poprosić , przekonać, ale ZMUSZAĆ?! Dla mnie rodzice nie powinni ci kupować żadnego nowego komputera, skoro nie potrafisz docenić tego, co masz i uważasz, że rodzice MUSZĄ, bo TOBIE SIĘ NALEŻY ... Zejdź na Ziemię, człowieku... Tobie nic się nie należy "bo tak" i nikt (a już w szczególności rodzice) nie musi spełniać Twojego widzimisię ... :| Weź zastanów się w ogóle nad tym, co robisz ... Brak słów :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rodzice nie są od spełniania każdej twojej zachcianki, idź do pracy zarób trochę kasy i wtedy możesz się spytać czy by ci dołożyli do tego zakupu. Ale nie zmusić ja cię proszę, ty masz w ogóle trochę szacunku do swoich rodziców? Bo wydaje mi się, że nie...

Niektórym dzieciakom to już się poprzewracało w 4 literach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą mojego komputera na nowy była dość zabawna sytuacja. Ciągnąłem na 6letnim sprzęcie z wysłużonym monitorem CRT. Pewnego pięknego dnia ów monitor zaczął się dziwnie zachowywać - migał, zmieniał kolory, wyłączał się i włączał samoczynnie. Porządne przyłożenie boczne załatwiało sprawę na chwilę. Po godzinie zmiękczyło mnie to, zacząłem szukać przyczyny. Wtyczki siedziały dobrze, nic się nie rozłączało, więc było to coś pod obudową. Stwierdziliśmy z ojcem, że naprawa mogłaby wynieść więcej niż ten monitor jest wart (może za 50 zł mógłbym go sprzedać), więc pojechaliśmy do media expertu spytać o monitory LCD. Tam okazało się, że LCDki mają inne gniazdo. Trzeba byłoby wymienić w moim staym komputerze kartę graficzną. Ówczesne karty nie zgadzały się już z portami na mojej płycie głównej, a jedyne jakie pasowały były dostępne jedynie za pośrednictwem Allegro. I tak oto kupiłem nowy komputer z nowym monitorem xD. Ciągnie do dzisiaj, a jak będę chciał go zmodernizować to mam za co - przez wakacje zarobiłem trochę kasy :). Najlepszy sposób to po prostu zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 12:01, Skwarek_pl napisał:

Ja jak byłem w twoim wieku to roznosiłem ulotki ;] po 1.5 roku mogłem sobie zmodernizować
kompa.

Dziwne. Myślałem, że pracować można od 15 roku życia, ale co ja tam wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 20:06, wioslo95 napisał:

> Ja jak byłem w twoim wieku to roznosiłem ulotki ;] po 1.5 roku mogłem sobie zmodernizować

> kompa.
Dziwne. Myślałem, że pracować można od 15 roku życia, ale co ja tam wiem...

Pracować można w dowolnym wieku, jeżeli ma się chęci i nie jest się leniwym. To była moja druga praca roznoszenia ulotek, pierwszą miałem w szkole podstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmusić to się chyba nie da. Można co najwyżej prosić i negocjować. Kłótniami raczej nic nie wskórasz, prędzej rodzice uznają, że trzeba Cię wychować - i tym bardziej nic nie kupią.

Do podanych sposobów mogę dodać poinformowanie dalszej i bliższej rodziny, że zbierasz na nowy komputer. Jeśli przez rok na urodziny, imieniny, gwiazdkę, mikołajki, dzień dziecka itp. będziesz dostawał pieniądze (zamiast innych prezentów) i odkładał je, to powinieneś sporo uzbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można pracować w dowolnym wieku. No chyba, że na czarno. Jak sobie wpiszesz na takiej fajnej stronie google "od ilu lat można roznosić ulotki?" to Ci wyskoczy kilka forów z takimi pytaniami, a tam prawie każdy mówi, że od 16 lat. Jak myślisz, czy ktokolwiek zatrudniłby trzynastolatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 15:47, wioslo95 napisał:

Nie można pracować w dowolnym wieku. No chyba, że na czarno. Jak sobie wpiszesz na takiej
fajnej stronie google "od ilu lat można roznosić ulotki?" to Ci wyskoczy kilka forów
z takimi pytaniami, a tam prawie każdy mówi, że od 16 lat. Jak myślisz, czy ktokolwiek
zatrudniłby trzynastolatka?

To mnie pozwij za to, że zacząłem pracować przed 16-tką ... Jak się chce, to nie ma z tym problemu. Jak już pisałem, miałem epizod roznoszenia ulotek w szkole podstawowej oraz w gimnazjum. Polecam, uczy wartości pieniądza i szacunku do zarobionych przez siebie pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcą Ci kupić nowego kompa, bo masz już jeden to są trzy wyjścia:
1) Pozbądź się kompa tak aby wyglądało to na wypadek xD (żart)
2) Zaproponuj rodzicom układ, że znajdziesz kupca na obecny komp i za tą kasę kupisz nowy (oni oczywiście Ci dorzucą)
3) W dyplomatyczny sposób powiedź tacie, że jego największy konkurent/wróg (etc.) niedawno kupił swojemu synowi nowy wypas komp, a Ty musisz mieć lepszy dla zachowania równowagi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 20:55, B92 napisał:

Jeśli nie chcą Ci kupić nowego kompa, bo masz już jeden to są trzy wyjścia:
1) Pozbądź się kompa tak aby wyglądało to na wypadek xD (żart)
2) Zaproponuj rodzicom układ, że znajdziesz kupca na obecny komp i za tą kasę kupisz
nowy (oni oczywiście Ci dorzucą)
3) W dyplomatyczny sposób powiedź tacie, że jego największy konkurent/wróg (etc.) niedawno
kupił swojemu synowi nowy wypas komp, a Ty musisz mieć lepszy dla zachowania równowagi
xD


Na mojego ojca zawsze działał punkt 2 i 3... :P To moim zdaniem są najlepsze sposoby... Osobiście jednak uważam, że żęby rodzice coś nam kupili to trzeba na to zasłużyć... Kiedyś pojechałem na wycieczkę klasową do Barcelony... Dostałem od rodziców 200 Euro a wróciłem ze 195... Wtedy dołożyli mi 500 do nowego kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować