Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - oficjalne wymagania sprzętowe

51 postów w tym temacie

HAHAHA! Zabiłem śmiechem, grafika wygląda gorzej niż w COJ Batmanie a nawet CoD, wymagania są wyższe niż crysis na ultra, a gra będzie kolejnym odgrzewanym kotletem. Brawo GSC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 22:47, VooDooofour napisał:

HAHAHA! Zabiłem śmiechem, grafika wygląda gorzej niż w COJ Batmanie a nawet CoD, wymagania
są wyższe niż crysis na ultra, a gra będzie kolejnym odgrzewanym kotletem. Brawo GSC!

taa, po czystym niebie wszelkie stalkery omijam szerokim łukiem, a ten odgrzewany kotlet będzie crapem pewno, tylko będzie ledwo grywalny w dniu premiery zamiast nie grywalny, hehe ;D

Stalker to głupi shit i basta hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli porównujecie STALKERA do nowego CoJa albo do Batmana, ewentualnie (o zgrozo!) do Call of Duty (!) to gratuluję rozeznania w temacie ;X Łepki tego typu - proponuję zająć się ogrodnictwem. Tam nikt oprócz sprzedawcy nasionek nie będzie was wyśmiewał za poziom zainteresowania tematem ;[
Polaczkowatość zalewa wręcz wasze wypowiedzi. Daję stówę, że 3/4 negatywnych postów w tym niusie jest w takiej formie a nie innej tylko dlatego, że po prostu zazdrościcie innym sprzętu. Gdy sąsiad dostanie nowe auto to jest prościej - kluczyk/paznokieć i siuuuu... w przypadku sprzętu musicie jeszcze jakoś ułożyć ten ślinotok, co niestety nie zawsze się udaje. Efekty widać powyżej. (znaczy, posty wyżej, nie w mojej wypowiedzi ;] )
Żeby nie było - sprzęt mam przeciętny, gry na pewno nie kupię, ale po prostu uderza po oczach to, że na 20 postów 20 psioczy na oprawę video/optymalizację ;O Jest tyle fajniejszych rzeczy, z których można poszydzić - muzyka, fizyka, enpece, lokacje, questy poboczne, kulejący system frakcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sharaqus: z tą "Polaczkowatością" to sobie mogłeś darować, same wymagania to konkret (albo "concrete", z angielska "beton"), wiemy że plansze sa wielkie i przez to wymagania wysokie. Ale jak dla mnie powinny być niższe gdyż grafika prawie wcale się nie zmieniła. No chyba tylko ten screen w newsie jest inny, grafika jest na nim słabsza za to świecidełek jakby więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 21:55, Vangel napisał:

Litości... Call of Duty World at War w najwyższych ustawieniach, w 1920 x 1200 działa
mi ultra-płynnie na sprzęcie AMD x2 5200+, 2GB RAM i Radeon 3850!! A wygląda na prawdę
olśniewająco. Stalker zawsze miał i będzie miał absurdalnie słabą optymalizację. Poziom
ukraińskich programistów jest chyba porównywalny z ich gospodarką.

Może wygląda lepiej ale Stalker to bardzo duży obszar więc porównanie dupne bo w takim Call of Duty niema takich wielkich map. Oj myślę że w dniu premiery nie będzie aż tak źle ale pewnie znowu będą jakieś wkurzające błędy jak zwykle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no... Ładnie zrobili optymalizacje. Jak na takie wymagania widac po screenach ze gra daje czadu!
Ciekawe jak bedzie chodzi na mojm i7 i 3 kostkach po 4 GB DDR3 xD
Nie no zarty techniczne na bok... Ale z konkurencja moze walczyc nie ma co. Zadnego nowego Crysis''a ani czegos takiego podobnego graficznie nie bedzie.. Sadze ze dla COD MW2 moze byc konkurencja bo Stalker ma otwarty swiat a to COS MW2 jest skryptem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim Celeronie D 2.53 , 512 Ram i GF 6600 GT grałem chwilę w S.T.A.L.K.E.R.''a na minimalnych detalach i zwisy zdarzały się, ale rzadko . . . W Clear Sky już nie grałem i nie wiem jak tam było z optymalizacją . . .
Ja miałbym chrapkę na jakąś złotą edycję - podstawka i dwa dodatki w jednym - O_O w to bym pograł !)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak tłumaczą takie "zalecane" wymagania? Crysis i Far Cry 2 z równie wielkimi mapami jakoś na najwyższych detalach wyglądały znacznie lepiej a nie wymagały takich kombajnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No STALKER ma grafikę tylko bardzo dobrą. Nie jakaś tam wodotryski jak Crysis czy Far Cy 2.

Ale STALKER ma coś co te dwie nie mają. Klimat, który w tej grze wypływa litrami. Zdecydowanie wolę STALKERA z grafiką która naprawdę jest przyzwoita. Niż takiego pustego Far Cry 2 czy Crysis z rewelacyjną grafiką. FC do dziś żałuje że mi siostra kupiła, mogłem poprosić o coś innego.

No gdyby Stalker był pozbawiony większości bugów IMO dałbym mu miano gry roku. Ale tylko w przypadku SoC, bo to widzieliśmy pierwszy raz. Wszyscy się jarali ja też, niestety bugi trochę przyćmiły ten zachwyt. Jednak to nie przeszkadzało by sobie pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja mówię o technologii, a nie klimacie. Bo w żaden sposób nie da się takich wymagań podciągnąć pod taką grafikę. No oczywiście w wypadku STALKERa jest absolutny brak optymalizacji i góra bugów. Szkoda, bo za każdym razem marnują potencjał gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak, grafika w S.T.A.L.K.E.R.ach była słaba... Jasny gwint, pokażcie mi grę, w której model oświetlenia i gra cieni jest tak genialnie zrobiona, jak choćby w Clear Sky - a wszystko to liczone w czasie rzeczywistym.

Cień Czernobyla śmiga chyba na każdym komputerze, więc problemu nie widzę.
Optymalizacja choćby w Clear Sky jest dobra, gdyż silnik jest SKALOWALNY. Wbijcie to sobie do łbów. Wystarczyło wyłączyć opcje przeznaczone dla "entuzjastów", gra wyglądała niewiele gorzej przez większość czasu, a działała płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować