Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

...Race Driver: GRID vs Need For Speed SHIFT...

17 postów w tym temacie

...Race Driver: GRID vs Need For Speed SHIFT...

^^

Siema
Kiedyś grałem w demo Grida i mi się bardzo spodobało. Ostatnio podłączyłem sobie kompa pod duży TV, kupiłem pada i pierwsza myśl.. trzeba zainwestować w jakąś ścigałke :D Na myśl przyszły mi 2 gry: Grid który w CDA dostał 10 i nowy NFS.
Wybrałem to drugie. I nie wiem czy dobrze zrobiłem :/ Dopiero co się zapoznaje z shiftem.. ale jakoś to demo GRIDa bardziej mnie zachwyciło. W nfs z tego co narazie zauważyłem nie można grać w dwóch na jednym kompie, a głównie o to mi chodziło gdy myślałem żeby się pościgać. Poza tym GRID wydawał się jakiś taki bardziej dynamiczny hehe :)
Nie wiem, nie znam się ale bardzo chciałbym poznać opinie innych która gra jest lepsza więc zapraszam do dyskusji :)
Jak na moje oko to NFS ma lepszą grafe i bardziej realistyczny model jazdy.. ale za to GRID ma tryb wieloosobowy i chyba daje większą frajde z grania.

PS. acha no i w NFS jak zawsze muza wymiata xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie mam wyrobionego zdania która jest lepsza.... jak uda mi się skonfigurować kierownice do Shifta bo na klawce nie da się grać ale i tak chyba grid lepszy ;D
PS. zaraz się ktoś trafi z tekstem że jest już podobny temat itd. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shift ma tryb wieloosobowy ale tylko przez internet.
a co do modelu jazdy....
jedna i drugą grę "męczyłem" klawiaturą, i GRID był wtedy arcadowy a Shift był dużo trudniejszy.
Shifta raczej trzeba kierownicą próbować, chyba że ktoś jest anielsko cierpliwy i nigdy nie traci kontroli nad sobą po 500 próbie :D
grida można padami klawiaturami i kierownicami przejść i za każdym razem jest inaczej.
model różni się bo Shift to ma być 100% symulator a GRID to ma dawać frajdę i tym co symulatory uwielbiają i tym co tylko na klawiaturze w arcadówki grają.
Grafika w Shifcie jest dużo lepsza, ale w końcu Shift jest nowiuteńki a grid raczej nie.
co do muzyki...
nie obchodzi mnie za bardzo. jeśli wybieram grę wyścigową to i tak wyłączę muzykę podczas wyścigu bo mnie tylko denerwuje, a już na pewno nie pomaga :)
SHIFT jest ŚWIETNY na kierownicy. ale na padzie czy klawiaturze to raczej bym już się kłócił , na padzie nie grałem ale na klawiaturze tak i jest cholernie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Właśnie o taką mi chodziło i żałuje że wcześniej nie założyłem tego tematu. Pewnie wtedy bym kupił Grida hehe

Dnia 24.09.2009 o 13:27, rtyrtyrty napisał:

Shift ma tryb wieloosobowy ale tylko przez internet.

niestety głównie mi chodziło o 2-osoby, że jak ktoś do mnie przyjdzie to żeby się razem pościgać :D

Dnia 24.09.2009 o 13:27, rtyrtyrty napisał:

a co do modelu jazdy....
jedna i drugą grę "męczyłem" klawiaturą, i GRID był wtedy arcadowy a Shift był dużo trudniejszy.
Shifta raczej trzeba kierownicą próbować, chyba że ktoś jest anielsko cierpliwy i nigdy
nie traci kontroli nad sobą po 500 próbie :D

ja gram na klawie i.. jeszcze jakoś daje rade :) Zawsze myślałem że na kierownicy trudniej się gra niż na padzie lub klawie, że ma się gorsze wyczucie.

Dnia 24.09.2009 o 13:27, rtyrtyrty napisał:

grida można padami klawiaturami i kierownicami przejść i za każdym razem jest inaczej.
model różni się bo Shift to ma być 100% symulator a GRID to ma dawać frajdę i tym co
symulatory uwielbiają i tym co tylko na klawiaturze w arcadówki grają.

Shift jest 100% symulator ? To chyba musze zacząć grać na tych najwyższych poziomach :P Gram na średnim z pomocami. Szkoda że uszkodzeń w tym nfs nie zrobili lepszych :/

Dnia 24.09.2009 o 13:27, rtyrtyrty napisał:

Grafika w Shifcie jest dużo lepsza, ale w końcu Shift jest nowiuteńki a grid raczej nie.
co do muzyki...

nom grafa trochę miażdży :D Myślałem że nie pociągnie mi max na GF 8800 GT.. a jednak :D:D:D:D

Dnia 24.09.2009 o 13:27, rtyrtyrty napisał:

nie obchodzi mnie za bardzo. jeśli wybieram grę wyścigową to i tak wyłączę muzykę podczas
wyścigu bo mnie tylko denerwuje, a już na pewno nie pomaga :)

hehe to żałuj ;p Ja to uwielbiam muze. Dodaje klimatu xD W shiftcie nawet w menu jest zaje... xD A w GRID z tego co widziałem po demie to było taka.. zaspkojna.
Uwielbiam właśnie w grach muzyke, polecam też Pure :D

Dnia 24.09.2009 o 13:27, rtyrtyrty napisał:

SHIFT jest ŚWIETNY na kierownicy.

może kiedyś spróbuje :) Ale wtedy pewenie mogę się szybko zniechęcić. Bo najgorzej jest się do czegoś przyzwyczaić a potem przestawiać na coś innego w tym przypadku właśnie z klawy na kierownice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 07:20, Areoman54 napisał:

ja jeszcze nie mam wyrobionego zdania która jest lepsza.... jak uda mi się skonfigurować
kierownice do Shifta bo na klawce nie da się grać ale i tak chyba grid lepszy ;D
PS. zaraz się ktoś trafi z tekstem że jest już podobny temat itd. ;D


nie ma :) szukałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Shifta jeszcze nie miałem okazji zagrać. Jakoś powolutku staram się o niego, ale widziałem dużo gameplayi i mam o nim dosyć wyrobione zdanie.
Można by ująć, że Shift to klon GRIDa i jest w tym kapkę racji, choć Shift bardziej kładzie nacisk na prawdziwy model jazdy. Wiadomo przecież, że za Shifta brali się ludzie odpowiedzialni za ot choćby GT Legends.
Za GRIDa brali się Codemastersi. I dla GRIDa daję mocne pokłony, ponieważ GRID ma w sobie to COŚ, które sprawia wielką frajdę jazdy. I za to kocham tą grę. Można pograć For Fun i Hardkorowo. Shift ma podobno tak samo, choć dużo razy słyszałem, że Shift dla początkujących to niedobra opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na klawiaturze gdy zakręcasz/dodajesz gazu/hamujesz, to tak jak byś w realu od razu dał gazu do dechy/czy hamował na maxa, a kierownice skręcał OD RAZU do końca, przez co jazda może być trudna, bo wydaje się że auto przy najmniejszym ruchu wpada w poślizg.
a kierownicą (z pedałami oczywiście) możesz DELIKATNIE to wszystko zrobić , przez co gra się bardziej "realnie" i wygodniej kiedy się przyzwyczaisz do kierownicy, bo masz większą kontrolę nad pojazdem.
niestety mając auto z ponad 600 km mocy każdy praktycznie zakręt to powerslide bo nie mogę "lekko" zakręcić ani gazu dodać.
w Shifta można grać for fun ale nigdy nie doświadczysz w ten sposób w pełni modelu jazdy, zachowania własnego auta czy innych takich rzeczy które twórcy przygotowali właśnie pod kierownicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Przypadł jednak GRID bo jest trudniejszy czemu ?

np w NFS Moge sobie przyblokować kogoś mocno i auto tak nie ucierpi nie to co w GRIDZIE Jeden dzwon i wyścig od nowa :P no chyba że korzystasz z Flashbacków (Ja tam ich nie używam bo jeżdzę ostrożnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 13:52, Pablo1989 napisał:

Mi Przypadł jednak GRID bo jest trudniejszy czemu ?

np w NFS Moge sobie przyblokować kogoś mocno i auto tak nie ucierpi nie to co w GRIDZIE
Jeden dzwon i wyścig od nowa :P no chyba że korzystasz z Flashbacków (Ja tam ich nie
używam bo jeżdzę ostrożnie)

ja się tu bym nie zgadzał, w gridzie jak powiedziałeś mogę użyć flashbacka, a tu jak mnie wyrzuci z toru/zrobi to AI/sam wjadę w piach bo za szybko wejdę w zakręt to KONIEC. nie mam co marzyć o 1 miejscu, nawet na Łatwym AI. na klawiaturze to dla mnie grid dużo łatwiejszy ale każdy ma własne zdanie więc się nie będę kłócił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 00:27, POZDRO-Grizzly napisał:

Wybrałem to drugie. I nie wiem czy dobrze zrobiłem :/


Źle zrobiłeś. Trzeba było kupić nowego Dirta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 14:49, Woo-Cash napisał:

> Wybrałem to drugie. I nie wiem czy dobrze zrobiłem :/

Źle zrobiłeś. Trzeba było kupić nowego Dirta.

to też nie wiadomo bo Dirt 2 to chyba "rajdówka" nie?
a temat jest o grach "torowych" bardziej więc wnioskuję że autorowi o takie gry głównie chodzi, czyli jak już czekać na drugą część jakiejś gry od Codemasters, to GRID 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blur przebije wszystko
(PS ironia)

W sumie racja jeśli chodzi o sterowanie jest łatwiej, ale zbyt ławiej :D bo jak będziesz stręcał do oporu zrobisz bączka :) a tak w niektórych gra nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 08:49, Pablo1989 napisał:

Blur przebije wszystko
(PS ironia)

W sumie racja jeśli chodzi o sterowanie jest łatwiej, ale zbyt ławiej :D bo jak będziesz
stręcał do oporu zrobisz bączka :) a tak w niektórych gra nie ma.

:D imo NFS UNDERGROUND to najlepszy model jazdy ever!
(ironia mode off)
nie wiem, grid dla mnie nie ma tego "czegoś" bo w shifta gram "nałogowo" można by powiedzieć, a grida to tak od czasu do czasu...nawet skończyć kariery mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2009 o 14:02, rtyrtyrty napisał:

nie wiem, grid dla mnie nie ma tego "czegoś" bo w shifta gram "nałogowo" można by powiedzieć,
a grida to tak od czasu do czasu...nawet skończyć kariery mi się nie chce.



haha mam tak samo jak ty :D Chyba przez to że się przyzwyczaiłem już do shifta i nie umiem grać w GRIDa. W shifta gra mi się super, aż do momentu gdy wyścig próbuje przejechać gdzieś z 15 raz ;p A w GRID rozbije się z 3x i już mi się dalej nie chce grać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 13:27, rtyrtyrty napisał:

model różni się bo Shift to ma być 100% symulator a GRID to ma dawać frajdę i tym co
symulatory uwielbiają i tym co tylko na klawiaturze w arcadówki grają.


Symulator? Litości..... albo nie gadaj takich bzdur albo zagraj w jakiegoś sima, zanim taką pomyloną opinię wydasz ;p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować