Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Systemy RPG

644 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2011 o 15:31, Nagaroth napisał:

Oczywiście że tak, tego się od samego początku przyczepiłem. A nie możliwości wykorzystania
materiału pomiędzy systemami.


Zabawa w semantykę nie ma najmniejszego sensu gdyż jest to zabawa bezcelowa :)
Wystarczająco często posługujemy się metonimią żeby rozpatrywanie każdej wypowiedzi pod kontem semantycznym miało jakiekolwiek uzasadnienie :)

Dnia 22.06.2011 o 15:31, Nagaroth napisał:

Na podstawie jakiej teorii? Co w tym teoretycznego? To 4 osobne gry które są ze sobą
kompatybilne. Tylko tyle i aż tyle. Nie żadne dodatki.


Teorii takiej, że jeśli kilka elementów ze sobą współdziała to pod pewnym względem można uznać je za części większej całości. Jeśli tak, to każdy wnosi to tej całości pewną wartość dodaną. To z kolei powoduje, że możemy te części nazwać dodatkami.

Ale to nie miejsce na temat semantycznego znaczenia słowa dodatek i teorii części i całości.
Wiemy o co chodzi, wiemy że powyższe tytuły z WH 40K można ze sobą łączyć. I to jest chyba clou tej dyskusji?

@meryphillia
Wiem czym jest dodatek bo nie od dziś obracam się w świecie RPG :)
Poza tym można przyjąć istnienie czegoś takiego jak "samodzielny dodatek" :)

Tak trochę na moje usprawiedliwienie:
http://www.bard.pl/1708,13825,oferta,black-crusade,black-crusade-core-book.htm
Ooops :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 17:49, Nagaroth napisał:

"Zupełnie nowy samodzielny RPG w uniwersum Warhammera 40.000"

Z linku co podałeś :)


To też, ale w pierwszej linijce:
"Black Crusade, to nowy ekscytujący samodzielny dodatek do popularnej gry RPG Fantasy Flight Games w uniwersum Warhammera 40.000" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sięgnijmy źródła, czyli strony Fantasy Flight Games.

Black Crusade is a remarkable standalone RPG that offers players an entirely new perspective on the conflict between the Imperium of Man and the forces of Chaos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 18:05, Nagaroth napisał:

No to sięgnijmy źródła, czyli strony Fantasy Flight Games.

Black Crusade is a remarkable standalone RPG that offers players an entirely new perspective
on the conflict between the Imperium of Man and the forces of Chaos.


Yes, I know. It was a joke. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 18:19, meryphillia napisał:

Jeszcze Wam się nie znudziło? ;)


Przecież nie można iść spać jeśli uważa się że ktoś w internecie się myli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj prowadziłem pierwszą sesje w nowokupionym Savage Worlds.
Gracze to drużyna DeDekowców - nigdy, nie graliśmy w nic oprócz DnD w medieval-fantasy oraz settingu "Krainy Wschodu".
Cóż, niedawno była premiera nowych "Piratów", więc któryś z graczy rzucił pomysł, że może jakaś piracka przygoda by się nawinęła.
To od razu do mnie, że nigdy nie chce prowadzić, a zawsze grać, więc teraz czas na zamianę ról. Pod naciskiem ich gadania wymyśliłem przygodę.
Wczoraj graliśmy od 17 do 23 i ten czas minął nam naprawdę w mgnieniu oka.

Najciekawszym zjawiskiem dla mnie było to, że przez całą sesję tak naprawdę rozkminialismy zasady i uczylismy sie ich w praktyce. Wydawało mi się, że gracze będą zażenowani takim tokiem rozgrywki, ale... pod koniec stwierdzili, że ta mała książeczka lepiej się sprawdza niż dziesiątki opasłych tomisk od D&D.

Sukces!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SWEX świetnie nadaje się na niezobowiązujące szarpanie czy konwentowe granie właśnie.
Niestety na dłuższą metę, a tym bardziej do długaśnych kampanii, jak dla mnie system jest zbyt prosty.
Jednak można oczywiście bawić się w nim na dłuższą m etę, bo po prostu magiczne "co kto lubi".

Tak czy siak mechanika ma farta do wielu bardzo fajnych settingów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po drugiej sesji. Poszliśmy za ciosem, a do szeregów drużyny doszedł trzeci gracz.
Dużo wrażeń.
Spotkali się z guru nieokreślonego kultu, zrobili z uroczystego bankietu krwawą łaźnię, która skończyła się ulotnieniem dwóch graczy, podczas gdy trzeci schował się pod łóżkiem w jednej z sypialni, a potem musiał uciekać przed świszczącymi kulami muszkietów.
Następnie przekradli się do fortu, co by ukraść trochę prochu i zdewastować nielegalny browar za miastem, aż w końcu wydostali się z miasta na statek i zwyciężyli w pojedynku z jego kapitanem, odpływając z Port Royale.

Faktycznie, system elastyczny, ale sprytne rozdzielenie statystyk na początku rozgrywki może zrobić z gracza potężną machinę. Jeden z nich zabija przeciwników dość zręcznie, a drugi męczy się ze słabiutkimi zbirami przez pół godziny.
No i pytanie odnośnie maga - jeden z graczy ma 15PM i strasznie dużo może ciskać tych czarów, w dodatku walkę ma na k8, czyli takim poziomie na jakim nasz szermierz. Ma wysoko rozwinięty skill dot. magii, więc jest niemal jak bóg na tle pozostałych dwóch postaci. Czyżbym przeoczył jakąś zasadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj trzecia sesja. Urządziliśmy ją sobie w ogródku u kolegi.
Praktycznie cała opowiadała o rejsie na Wyspy Turk, co by sprawdzić czy rzeczywiście na niej czeka kufer ze złotem.
Jeden z graczy nieomal został wydalony z załogi, a później zabity w ładowni.
Ogólnie dużo intryg z załogą, plus odwiedziny Hiszpanów, a później okrętu pirackiego. Na szczęście wszystko skończyło się w miarę dobrze, po kilku potyczkach z tubylcami i ich szamanami. Następna sesja w sobotę.

Jednak...
No właśnie - bitwy morskie w tym systemie strasznie kuleją. Nie podchodzi mi również zbiorowa walka. Dziwacznie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 23:58, Ancient_Lord napisał:

Jednak...
No właśnie - bitwy morskie w tym systemie strasznie kuleją. Nie podchodzi mi również
zbiorowa walka. Dziwacznie to wygląda.


Zawsze myślałem, że zabawa w gry fabularne, to zabawa z własną wyobraźnią, a nie jakimiś zasadami...
Może to jest kluczem do "niekulejących" bitew morskich i zbiorowej walki...

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak zrobiłem. Zaglądnąłem do zasad i szybko zamknąłem książkę.
Opisowo wyjaśniłem bitwę, dając trochę powalczyć jedynie bohaterom graczy - udało się ;)

Swoją drogą - zamówiłem Shadowrun RPG za 37zł - wygrałem aukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się udało złapać Shadowrun 2 edycja za 30zł. Opłacało się?

Do tego przyszedł mi dzisiaj nWod + Wilkołak + Wampir + Oczyma Duszy. Jutro pewnie kurier przyniesie Klanarchię i Wolsunga. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 23:17, Ancient_Lord napisał:

A mi się udało złapać Shadowrun 2 edycja za 30zł. Opłacało się?

Do tego przyszedł mi dzisiaj nWod + Wilkołak + Wampir + Oczyma Duszy. Jutro pewnie kurier
przyniesie Klanarchię i Wolsunga. :)

szalejesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shadowruna był dość duży nakład więc akurat jego można tanio kupić.
Czy "opłacało się", to raczej głupie określenie wobec takiego hobby, jak RPG.
Na książce majątku nie zbijesz i w ogóle nie poprawi Twojej sytuacji materialnej, więc niby jak ma się "opłacać". ;]

Co do gry, to z drugą edycją (mam i w Polskiej i w oryginalnej wersji) trochę sesji rozegrałem. Uniwersum fajne i przygodogenne, niestety mechanika mocno posysa z racji ilość potrzebnych K6, gdy będzie grało się wedle dedykowanej mechaniki.

20110713233223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ale cieszę się, że udało mi się go dostać.

Przegrałem licytację o Aphalon, a teraz próbuję załatwić sobie Kryształy Czasu, AD&D oraz Zew Cthulu. No i muszę się ogarnąć z tym kupowaniem, bo już 400zł mi poszło w tym miesiącu, a zarobki mam słabe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rusza przedsprzedaż 6 edycji Zewu Cthulhu PL od wydawnictwa Galmadrin za 89 zł więc nie będziesz miał problemów z nabyciem go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować