Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Systemy RPG

644 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2013 o 20:55, IlMOD napisał:

Jasne że to ciągle sprzedają. Chociażby na Rebelu.
A do przeczytania ciekawe, chociażby dla inspiracji. Ja osobiście nie lubię gotowców,
bo tworzenie własnego świata jest dla mnie w rpgach najciekawsze ;p


Tworzenie settingu jest niewątpliwie kuszące, o ile wie się że robi się to dla innych, a nie dla siebie :P W końcu MG ma bawić nie tylko siebie :)
I jak to wszystko wypróbować w rozsądnym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 16:22, Boguslav4 napisał:

I jak to wszystko wypróbować w rozsądnym czasie?


A to już zależy od "płodności" mistrza. Szybkie czytanie też się bardzo przydaje, bo poznanie podstawowych pomysłów z kilku(nastu) settingów bardzo przyspiesza wymyślanie. Zasad też. Raz zobaczyłem jakiś diagram w klanarchii i nie czytając zasad napisałem zasady walki dla moich graczy. Z małymi zmianami cały czas gramy w ten sam system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakby kogoś interesował Wiedźmin Gra Wyobraźni - to właśnie wystawiłem komplet na allegro komplet. Nówka. Linka nie podaję. Ale nick taki sam jak tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa afera w fandomie dzięki GW.

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,136812,15691884,Gwalt_w_grze.html#TRNajCzytSST

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15704575,Burza_w_internecie_po_publikacji__Duzego_Formatu__.html#MT

Nie wiem nawet jak to skomentować, bo komuś się zwyczajnie w dupie poprzewracało od dobrobytu...
Aż przypomniał się rok 96 i 97 i (nie)słynne ataki na RPG w gazetach "Nasz Dziennik" i "Słowo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.cut

Dnia 28.03.2014 o 20:07, meryphillia napisał:

Nie wiem nawet jak to skomentować, bo komuś się zwyczajnie w dupie poprzewracało od dobrobytu...
Aż przypomniał się rok 96 i 97 i (nie)słynne ataki na RPG w gazetach "Nasz Dziennik"
i "Słowo".

To niestety nadal czkawka po pyrkongate. Niestety ciągle znajdują się jednostki które w akompaniamencie feminazistek (nie będę obrażał feministek w tym wypadku) robią dalej szum jak to każda kobieta jest w fandomie molestowana i pokrzywdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat to smród ciągnie się raczej dzięki Petrze i jej nazifemi grupie fejsbukowej.
Parę lat temu śmialiśmy się z tego, ale koniec końców widać jakie smutne cycki mają "plecy" skoro tekst zainteresował kogoś w GW.
Smutne, że ludzie nie mający pojęcia dotychczas o grach fabularnych muszą poznawać je przez pryzmat takich tekstów.

Tekst oczywiście że potrzebny bo w jakimś tam stopniu odnosi się do problemu ludzi psychopatycznych występujących w środowisku, ale bez takiej (może i niechcianej do końca przez autorkę) puenty stawiającej gry fabularne pod znakiem siedliska zboczeńców czy wręcz zwyrodnialców, a co niejako próbował nakreślić komenator artykułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2014 o 21:54, meryphillia napisał:

Tu akurat to smród ciągnie się raczej dzięki Petrze i jej nazifemi grupie fejsbukowej.
Parę lat temu śmialiśmy się z tego, ale koniec końców widać jakie smutne cycki mają "plecy"
skoro tekst zainteresował kogoś w GW.
Smutne, że ludzie nie mający pojęcia dotychczas o grach fabularnych muszą poznawać je
przez pryzmat takich tekstów.

Tutaj niestety właśnie od pyrkonu widzę znowu obudzenie tematu który myślałem że już padł ze starości i braku zainteresowania. Tylko nagle porobiły się całe grupy obrońców kobiet (które najczęściej też mają ich zdanie gdzieś). I każdy ma gdzieś że dosłownie postać faceta może przejść wszystko ale broń boże nic nie można zrobić postaciom kobiet bo to dyskryminacja i seksizm. Obecnie już widziałem dyskusje na temat wprowadzania na konwenty dosłownie osobnych przepisów na temat jak traktować kobiety... Trochę już wypada kompletna paranoja.

Dnia 28.03.2014 o 21:54, meryphillia napisał:

Tekst oczywiście że potrzebny bo w jakimś tam stopniu odnosi się do problemu ludzi psychopatycznych
występujących w środowisku, ale bez takiej (może i niechcianej do końca przez autorkę)
puenty stawiającej gry fabularne pod znakiem siedliska zboczeńców czy wręcz zwyrodnialców,
a co niejako próbował nakreślić komenator artykułu.

http://wyborcza.pl/1,95892,15699606,_Gwalt__Zdarzaja_sie_i_inne_paskudne_zachowania__Ale.html Dlatego doszło nawet do tego że Ćwiek wystosował list do redakcji co myśli na temat tej propagandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2014 o 20:07, meryphillia napisał:

Nowa afera w fandomie dzięki GW.

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,136812,15691884,Gwalt_w_grze.html#TRNajCzytSST

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15704575,Burza_w_internecie_po_publikacji__Duzego_Formatu__.html#MT

Nie wiem nawet jak to skomentować, bo komuś się zwyczajnie w dupie poprzewracało od dobrobytu...
Aż przypomniał się rok 96 i 97 i (nie)słynne ataki na RPG w gazetach "Nasz Dziennik"
i "Słowo".


Skomentowałbym artykuł gazety dosadnie, ale zaraz dostałbym bana za słownictwo. Tak zmyślonych głupot dawno nie czytałem, autorka musi mieć niezły problem z głową.
Może jeszcze niech spalą książki fantasy, bo tam na pewno ktoś kogoś gwałci, ba zbombardujmy hollywod.
Najgorsze jest to, że zwykły kowalski czytający ten artykuł łyknie to jak młody pelikan: jakaś laska gra elfkę i w dark fantasy zostaje zgwałcona przez stado goblinów, a rzeczywista osoba to odczuje, WTF? Wie jak to być zgwałconą przez gobliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2014 o 20:22, Tomoya-kun napisał:

Niestety ciągle znajdują się jednostki które
w akompaniamencie feminazistek (nie będę obrażał feministek w tym wypadku) robią dalej
szum jak to każda kobieta jest w fandomie molestowana i pokrzywdzona.


W sensie, że każdy facet, który spotka kobietę grającą w rpg, to od razu będzie ją molestował? Really?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totalne głupoty, to akurat nie, bo w gry fabularne bawią się też i mocno skrzywieni ludzie.
Zaręczam.

Swego czasu prowadziłem pewną trupę w Vampire: The Masquarade.
W formie konkretnej dramy, jak to zazwyczaj nawiedzeni miłośnicy WoDa w ukochanego Wampira się bawiły.
Opuściłem trzódkę, gdy zaczęło to przybierać dość niebiezpieczny, drastyczny i jednocześnie mocno perwersyjny charakter.
Z tego co wiem na modłę amerykańską później wiele osób prowadziło podobne dramy, z których wiele podobnie jak i w stanach były tak naprawdę zgromadzeniami BDSM. ]:>

Po prostu róźni ludzie bawią się w gry fabularne i różne formy czasami to przybiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2014 o 20:07, meryphillia napisał:

Nie wiem nawet jak to skomentować, bo komuś się zwyczajnie w dupie poprzewracało od dobrobytu...
Aż przypomniał się rok 96 i 97 i (nie)słynne ataki na RPG w gazetach "Nasz Dziennik"
i "Słowo".


Ten artykuł jest tak debilny, że nawet ja, a grałem w RPG tylko dwa razy na żywo i raz przez Skype, mogę wyczuć, że to totalny bullshit. Opisy scen "gwałtu" i przeżyć, i rozmyślań po nich zahaczają o kabaret. Te wszystkie zwierzenia wyglądają jakby z żywca wyjęte z pamiętnika nerwicowej emo trzynastolatki. Srsly ? Tak bardzo wczuwać się w postać, żeby odbierać to co się jej stało, tak jakby przytrafiło się to mi ? (to pisane przez podobno dorosłe osoby) Nie umieć, gdy taki pomysł mi się nie podoba, powiedzieć ,,nie" i trzepnąć mistrza gry podręcznikiem w łeb ? (i znaleźć sobie inne osoby do gry) Przypomina mi to próby zrobienia z fantastów w latach 90 jakiś psychicznych odludków, których trzeba leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2014 o 22:46, maniekk napisał:

W sensie, że każdy facet, który spotka kobietę grającą w rpg, to od razu będzie ją molestował?
Really?

Yep. Zaczeło się od tej jednej durnej reklamy (współlokatorka czuła się tak zmolestowana przez nią że aż poprosiła o znoszenie kości bo wannę już mamy XD )
https://www.youtube.com/watch?v=_Nv2KEE_RkQ
A potem poszło w takie idiotyzmy:
http://nakedfemalegiant.pl/tam-sa-nasze-cycki-wpis-goscinny/
Które może dla kogoś kompletnie nie zaznajomionego z tematem może mieć jakiś sens. Tylko jest to jedno ale że fantaści/rpgowcy to strasznie specyficzna grupa i od kiedy pamiętam tam był ten sposób humoru. Nawet moja partnerka z czasów kiedy regularnie bywałem na konwentach określała się jako cycki naszej ekipy :P No a że naprawdę byłem na dużej ilości konwentów i też często zaciągam się do ochrony to jeśli ktoś naprawdę próbuje coś kombinować to dosłownie wyleci z konwentu. Mieliśmy kiedyś gościa co uwziął się na 1 z dziewczyn z apartatem to nie było dla niego żadnej taryfy ulgowej(ach te stare czasy kiedy nie było cyfrówek i wystarczyło wyrwać film), tylko zawsze to były jakieś pojedyncze przypadki(o ile były).
No a teraz jak już konwent minął to jest ponownie oskarżenie że MG są brutalni i kobiety traktują tylko jako przedmiot do najpewniej zgwałcenia w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, wasze niedorozwinięte komentarze powodują, że zaczynam wątpić w gatunek ludzki...

Ps. W sumie to zawsze wątpiłem, więc to żadna nowość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2014 o 10:21, ThimGrim napisał:

Lol, wasze niedorozwinięte komentarze powodują, że zaczynam wątpić w gatunek ludzki...

Ps. W sumie to zawsze wątpiłem, więc to żadna nowość...

W sumie to ja też, jak czytam takie bezużyteczne komentarze. Jak chcesz coś skrytykować, to rób to z głową... Bo płacz w twoim stylu nikogo już nie rusza. Onet powinien być dla ciebie odpowiedniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach sobotniej poprawy humoru.
http://polakpotrafi.pl/projekt/kc

Artur jak zwykle rozbawia projektami. :D
O ile na grę fabularną oczywiście dałbym pieniądze, tak na jakieś hoarderskieie wyliczanki w "literaturze", gdzie można za "czypindziesiąt" kupić sobie fabułę jakoś średnio mi się widzi jako całość.

Ciekawe czy w powieściach zawarty zostanie "wpływ grubości majtek na Obronę i Wyparowania" i reszta symaptycznych wspomnień z szalonych sesji. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może o jakichś choćby półoficjalnych przewodnikach po naszej części Europy w uniwersum Shadowruna? Na shadowrun.wiki można znaleźć parę garści informacji, ale miałem nadzieję na coś więcej. Wiem, że jakiś czas temu żył sobie projekt Shadowrun Polska, ale wszystkie odnośniki które znalazłem prowadzą do nieistniejących już stron. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować