Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Obrazki z gry S.T.A.L.K.E.R. Call Of Pripyat - DX 10 kontra DX 11

112 postów w tym temacie

Heh wywalać na coś takiego... na te megaróżnice i postęp w fotorealizmie gier 1600 zeta czy ile tam kosztuje ten śmiechowy ''batmobil-radeon-do którego jak zawsze u ati nie ma dobrych sterowników'' to... bezsens? Różnica rzeczywiście powala na kolana... bardziej okragłe koła...ale mimo to są prawie kwadratowe ;] Narzekało się na snikomy skok poziomu grafiki przy przejściu z DX9 na DX10 a tymczasem już widać, że DX11 to jeszcze większa porażka tym bardziej, że dodaje w sumie tylko teselację a pozostałe efekty osiągnie się choćby na viście i na grafach z "zaledwie" DX10...
Wniosek - nie warto... nie warto win7, który nie jest w żadnej grze wydajniejszy od Visty, nie warto 5850/5870 bo to ati (wystarczająco dobry argument ale można dodać i ten, że niedługo GF 300 - miazgun ;] ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wszystko co zostało ukazane na screenach mogłoby być równie dobrze wyświetlane przy pomocy DX9. Ludzie którzy piszą o przeskoku pomiędzy 9 a 10 mnie śmieszą [osobiście, oczywiście].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego (fan/debil)boya nVidii ;p

Nie wiem czy wiesz ale karty z DX10 mają być zgodne z DX11 ale nie w 100% tzn. większość efektów będzie się dało odpalić na kartach z DX10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może możliwości oferowane przez DX11 nie są duże z punku widzenia gracza ale z tego co mi wiadomo zwiększono prostotę obsługi w kwestiach programowania, czyli z punku widzenia programistów i grafików ułatwiono im zadanie, co z kolei może się (ale nie musi) przełożyć na jakość i czas ich pracy .
To, że próbuje się wcisnąć inny obraz biblioteki ze względu na sprzedaż nowego systemu i nowych kart graficznych to już inna sprawa. Jeśli jednak ktoś ma głowę na karku to nie będzie leciał do najbliższego sklepu po to by kupić nową kartę kompatybilną z DX11 (no chyba, że nie ma co robić z pieniędzmi). Lepiej poczekać z rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to STALKER dobrze wyglądał w DX 9 może dadzą do porównania, bo jakoś wątpię aby pominęli DX 9 i jakby is rzeczywiście przyjrzeć to pewnie i w DX 9 wyglądałby równie dobrze jak w DX 11, ale różnice byłby kosmetyczne no i szybkość renderowania trochę inna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zwykły marketing bo ludzi slysza dx11 e to nowe trzeba kupić a tak naprawde popatrzcie na grefe crysis i tym podobne produkcje gdzie dx 10 dawał znacznie ladniejsze obrazki , ale tam po prostu ktoś chcial to zrobić ,a tutaj mamy pokazany kwadrat zamiat kola na dx10 jak by nie mozna było zwiekszyć ilości elementów siatki na którą sie naklada tekstury ba myk moze polegac ze na okrajaniu wyswietlanych elementów na dx10 by pokazywac jakieś rużnice które nie istnieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a ja chyba zle widze ale zauwazylem ze Niemcy dostana STALKERA?? CO TO MA BYC?? Oni tam nawet gry dla dzieci cenzuruja..
Ale co do DX11 to na obrazkach jest roznica leciutka.. ale bedzie inaczej w rzeczywistej rozgrywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lekko przesadzę pisząc że ta teselacja jest dalszym krokiem dla antyaliasingu.
Ale być może, gdy my bawimy się w "Gdzie jest Waldo?" twórcy cieszą się z ułatwienia im roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna rewolucja,różnice są tak nie wielkie że nie widzę sensu inwestowania w nowy kartę.Poczekajmy na DX12 albo DX13,może one wprowadzą jakieś znaczące zmiany.Bo jak na razie DX11 kompletnie mnie rozczarowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 20:18, Marco_Polo napisał:

Być może możliwości oferowane przez DX11 nie są duże z punku widzenia gracza ale z tego
co mi wiadomo zwiększono prostotę obsługi w kwestiach programowania, czyli z punku widzenia
programistów i grafików ułatwiono im zadanie, co z kolei może się (ale nie musi) przełożyć
na jakość i czas ich pracy .
To, że próbuje się wcisnąć inny obraz biblioteki ze względu na sprzedaż nowego systemu
i nowych kart graficznych to już inna sprawa. Jeśli jednak ktoś ma głowę na karku to
nie będzie leciał do najbliższego sklepu po to by kupić nową kartę kompatybilną z DX11
(no chyba, że nie ma co robić z pieniędzmi). Lepiej poczekać z rok.

Masz rację. DX11 ma ułatwić pracę programistą i grafiką. Tylko ja jestem ciekaw jednego. Co z tego że to im ułatwia prace jak gra jest napisana na DX9 i na DX10 i jeszcze dodali teraz DX11 czyli jak by nie patrzeć więcej pracy jest niż jak by pracowali tylko na jednym. Może kiedyś jak DX11 będzie we wszystkich grach bez innych wersji to będzie szybciej szło programowanie itd ale na razie to dodatkowa praca czyli przesunięte premiery jak DIRT2. Wiadomo że jak ktoś myśli to kupi sobie kartę za rok czy dwa lata bo na razie produkcje stoją na DX9 i to się jeszcze długo nie zmieni. Chyba że ktoś naprawdę musi mieć to pójdzie kupić a później będzie pisał na forum "że musi co kilka miesięcy zmieniać kartę graficzną" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 20:18, Marco_Polo napisał:

Być może możliwości oferowane przez DX11 nie są duże z punku widzenia gracza ale z tego
co mi wiadomo zwiększono prostotę obsługi w kwestiach programowania, czyli z punku widzenia
programistów i grafików ułatwiono im zadanie, co z kolei może się (ale nie musi) przełożyć
na jakość i czas ich pracy .
To, że próbuje się wcisnąć inny obraz biblioteki ze względu na sprzedaż nowego systemu
i nowych kart graficznych to już inna sprawa. Jeśli jednak ktoś ma głowę na karku to
nie będzie leciał do najbliższego sklepu po to by kupić nową kartę kompatybilną z DX11
(no chyba, że nie ma co robić z pieniędzmi). Lepiej poczekać z rok.


Ok ale o czym teraz mówisz. Punkt widzenia gracza jest tutaj akurat najważniejszy. Gracz = klient. A na kliencie nie wymusisz wydatku który wydaje mu się niepotrzebny. Stąd nowy DX wymagający nowych kart graficznych i nowego systemu operacyjnego (większość świata siedzi nadal na XP), w którym dla oka klienta nie ma żadnej różnicy lub jest ona niewielka to porażka. Na PS3 np. programuje się bardzo ciężko, a jakoś programiści nie narzekają i nie proszą Sony o wydanie PS4. Tak czy inaczej era DX11 jeszcze nie nadeszła i szybko nie nadejdzie. Świat stoi na razie na DX9/DX10 (który i tak jest ledwo wykorzystywany), a M$ z wydawaniem nowego numerka wymagającego nowego sprzętu powinien się wstrzymać. Nie zrobił tego, stąd imo zyski z tego przedsięwzięcia nie będą takie jakich by chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to nie widzę większej różnicy. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to minimalnie lepsze tekstury, cienie wydają się "głębsze" i trochę zmieniona kolorystyka. Po co to komu, przecież nawet gdyby wyglądał graficznie jak "jedynka", to i tak by było miodnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować