Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Obrazki z gry S.T.A.L.K.E.R. Call Of Pripyat - DX 10 kontra DX 11

112 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2009 o 15:36, borias napisał:

Ehem... To między tymi obrazkami jest jakaś różnica? "Przypuszczam, że wątpię" - DX10
i DX 11 to nabijanie w butlę ludzi, którzy rzucają się na nowe karty graficzne w nadziei
na jakieś zmiany. Prawda jest taka, że to jest koniec, szczyt możliwości przy DX9 i Visty
z DX10 i W7 z DX 11 to wielkie g... i próba ponownego sięgnięcia do kieszeni ludzi.


Przypominasz mi "znawców", którzy z uporem maniaka trzymali się rękami i nogami DX8, gdyż DX9 postrzegali jako "nabijanie ludzi w butelkę" - do czasu, aż zobaczyli gry stworzone wyłącznie pod DX9, a nie DX8 "z nakładką DX9".
Ta sama historia dotyczy Windows 98 i Windows XP - "XP to nabijanie w butlę ludzi, 98 jest DA BEST!!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 15:15, Sandro napisał:

Też mi różnica... Grafika - grafiką, najważniejsze aby gra była ciekawa i potrafiła zainteresować
sobą jak najwięcej graczy. Kwestie kilku dodatkowych pęknięć na korze drzewa czy ciemniejszego
nieba to już działka dla maniaków i nastoletnich dzieciaków co to nigdy w dobrego klasyka
nie grali i mają na tyle bogatych rodziców aby inwestować tysiące złotych w najnowsze
karty graficzne. Takie jest moje zdanie.


Wiesz co, marudzisz i zazdrościsz dzieciakom kart graficznych od rodziców, i pocieszasz się że przynajmniej grałeś "w dobrego klasyka". Też nieprędko będę miał kartę dx11, ale co szkodzi poprzyglądać się nowym technologiom dla entuzjastów? To, że liczy się sama gra jest chyba oczywiste, a nowinki techniczne to odrębna sprawa. "Grafika - grafiką". A że ostatnio twórcy bardzie skupiają się na grafice to akurat racja, ale to chyba nie jest miejsce na tą dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 15:41, cinyrk napisał:

Wiesz co, marudzisz i zazdrościsz dzieciakom kart graficznych od rodziców, i pocieszasz
się że przynajmniej grałeś "w dobrego klasyka".

xD

Mój post wręcz ociekał ironią. Oczywiście, że nie ma nic złego w śledzeniu nowinek tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnej różnicy... A nie będę bawił się w oglądanie obrazu z lupą, żeby pochwalić twórców za dodanie funkcji GetVar(pierdu, pierdu) (by CDA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnice ''bardzo'' zauważalne i uzasadniające wydanie 1500zł na nową grafę :>. A tak na serio to jedną z zalet DX 11 jest wzrost wydajności ze względu na zmianę generowania grafiki i to głównie na to bym stawiał, efekty do tylko mały bonusik ale i tak średnio kase opaci się teraz wydawać, wolę poczekać na 5850 czy 5770 które się podkręci a będą sporo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnice są kosmetyczne, niczym te w Company of Heroes, kiedy pokazywano różnice pomiędzy Dx9, a Dx10.
Po prostu troszkę (ale tylko troszkę) poprawiono cienie. Nic więcej.

Kupowanie więc nowej grafiki z obsługą dx11 jest nadal zbyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to jest tesselacja [porównajcie ostatni screen] i chyba głębia obrazu... Ale różnice i tak w sumie kosmetyczne.
Tak czy siak, ja sobie jeszcze poczekam, a skoro już DX 11 będzie ponoć "łatwiejszy", to może więcej z niego wycisną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie widzę róznicy na przedstawionych wyżej screenach. Porażka czy widac tylko skok wydajnościowy o ile wogule jest to możliwe ? Wydanie prawie 2000 zl za karte która niby ma obsługiwać DX11 a w rzeczywistosci to jest kompletną bzdura ma jakis sens ? Tak, może dla producentów kart ATI którzy tak sie tym podniecają. DX11 jest tak samo prawdziwy jak DX10 chociaż między dx10 a dx9 jest róznica ale mieczy 11 a 10 nie ma żadnej prócz wspomnianej wydajnosci w procentach 5 -6 ? haha. Osobiście uważam że grafika to nie wszystko a najwazniejsza jest fabuła i tylko ci którzy maja pieniędzy jak lodu mogą sobie kupić karte która w rzeczywistosci będzie tylko emulowała dx11 co pózniej okaze sie w testach. Powodzenia : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo przed wydaniem DX11 powinno się najpierw w pełni wykorzystać DX10 na którego tak na dobrą sprawę do tej pory gier jak na lekarstwo. A jeśli pseudograficzny boom się utrzyma nowe tytuły będą jeszcze bardziej spłycone niż są obecnie. Na DX11 jeszcze pora nie przyszła dlatego też mojej karty graf. z DX10 wymieniać na razie nie zamierzam. Bo i tak gry nadal będą działały w trybach DX9/10 i dodanym do tego 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie toż to istna rewolucja graficzna! Przełom na miarę przejścia z 2D w trójwymiar.

BTW. Co ma mniejsza ilość wielokątów (widoczna na ostatnim obrazku) do bibliotek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie różnicy nie widzę...I tak na razie używam Windows XP więc nawet DX 10 nie miałem okazji w akcji zobaczyć;/ Czekam na Windows 7 ale karty z obsługą DX 11 na razie nie kupię;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnic - brak. Wielcy znawcy, ktorzy zachwycaja sie optymalizacja chyba na sile chca sobie wmowic, ze rzeczywiscie jest to skok... Moze i latwiejsze jest to w programowaniu, moze i w przyszlosci dx11 bedzie standardem (na rowni z tytulami konsolowymi, ktore nie beda potrzebowaly nowego softu ani podzespolow by cieszyc sie porownywalna grafika z 7800 GTX i x1900XT na pokladach), ale na ta chwile to zwykly chwyt marketingowy.

Co jest najsmieszniejsze? Obslugiwana liczba tytulow:

Dirt 2 - na sile wyciagniete i przesuniete z premierą;
STALKER - jak wyzej widac roznic brak;
AvP - zagadka, watpie by dx9 odstawal w jakikolwiek sposob od dx11;

Jest jeszcze jakas smętna strategia, w ktora chyba nikt nie gra... I to cala filozofia jesli chodzi o kolejną rewolucyjna bibliotekę...

Aha jeszcze jedno - podniecacie sie strasznie tym, ze gierki beda lepiej zoptymalizowane - kolejna bzdura. Pokazcie mi JEDNA gre, ktora wyciaga wiecej fps-ow w porownaniu do dx9 i winxp. To powinno uciac wszelkie durne gadki.

Ja zostaje przy swojej 4890, moze za dwa lata pomysle o tym wynalazku, ktory na pewno zrewolucjonizuje nasz prezny rynek komputerowy (tak, tak sarkazm).

Uncharted 2 nadchodzi wiec pozamiata tym wszystkim. Yeah!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu twórcy nie wykorzystali w 100% potencjału DX11? Ja do opinii na temat jakości DX11 w grach wstrzymam się do zobaczenia innych gier wykorzystujących nowe biblioteki, a co do samego DX to po prostu ma on nie tylko za zadanie ulepszać grafikę w grach ale też standaryzować nowe rozwiązania techniczne wprowadzane w kartach np. obliczanie fizyki czy ostatnio popularne coraz bardziej GPGPU :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakup nowego Radzia - ok. 1500zł
zakup nowego Stalkera - ok. 100zł
zakup nowego systemu (Win7, bo przecież tylko tam można odpalić DX11) - ok. 400zł
mina gracza, który nie ujrzy różnic gołym okiem przy szybkiej rozgrywce - bezcenna
Typowy w00t i pwnd w jednym, made by M$ + Ati/Amd
I jak tu byc pecetowcem? Zaraz miliard gier będzie wymagało DX11 i Win7 do odpalenia i kolejne wydatki wynoszące około trzykrotności kupienia chociażby i używanej konsoli + przesuwanie premier o kilka miesięcy w celu rzekomego "dopracowania" doprowadzają do kompletnego szału coraz większą ilość osób. Jeżeli będzie tak dalej bo przecież PCtowcy to samo ZUO i NIKT NIE KUPUJE ORYGINALNYCH GIER, to PC Gaming zemrze w ciągu jednej dekady, a my będziemy mieli coraz mniejszy wpływ na rynek gier. I co na to poradzisz baco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować