Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Obrazki z gry S.T.A.L.K.E.R. Call Of Pripyat - DX 10 kontra DX 11

112 postów w tym temacie

Moja pierwsza myśl to żart prima-aprilisowy ale widzę że to na prawdę niby jest porównanie DX10 i 11. Jak dla mnie jest to dość komiczna sytuacja bo nie widzę prawie żadnej różnicy. I jeśli to ma odzwierciedlać postęp technologiczny to chyba ten niby postęp się zatrzymuje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Róznice są bardzo niewielkie. nie wiadomo też, czy obrazki pokazujące DX11 nie zostały celowo podrasowane. A tak naprawdę, w czasie gry i tak przestaje się zwracać uwagę na pewne szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Ale w przypadku kupowania nowego PCta OS to zazwyczaj dodatkowy wydatek, wiele użytkowników zmieni OS 22 października na 7, chociażby po to aby lansować się na forach i trollować jacy to oni są zajebiści.
Za znawcę się nie uważam, nie pokończyłem żadnych studiów a hardware''owa informatyka i gamingiem zajmuje się jako hobby i rozrywką, co nie oznacza, że będę kształcił się w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model kosmetyczny a widać tylko różnice praktycznie przy geometrii, po to tylko żeby wydać kase na nową karte graficzną za takie coś ? Ciekaw jestem co dadzą w Dx12 może błyszczące i realistyczne oczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 16:28, NikiNicoo napisał:

zakup nowego Radzia - ok. 1500zł
zakup nowego Stalkera - ok. 100zł
zakup nowego systemu (Win7, bo przecież tylko tam można odpalić DX11) - ok. 400zł
mina gracza, który nie ujrzy różnic gołym okiem przy szybkiej rozgrywce - bezcenna
Typowy w00t i pwnd w jednym, made by M$ + Ati/Amd
I jak tu byc pecetowcem? Zaraz miliard gier będzie wymagało DX11 i Win7 do odpalenia
i kolejne wydatki wynoszące około trzykrotności kupienia chociażby i używanej konsoli
+ przesuwanie premier o kilka miesięcy w celu rzekomego "dopracowania" doprowadzają do
kompletnego szału coraz większą ilość osób. Jeżeli będzie tak dalej bo przecież PCtowcy
to samo ZUO i NIKT NIE KUPUJE ORYGINALNYCH GIER, to PC Gaming zemrze w ciągu jednej dekady,
a my będziemy mieli coraz mniejszy wpływ na rynek gier. I co na to poradzisz baco...


1. DX11 będzie też na Win Vista

2. Obecnie większość gier nie wymaga jeszcze DX10

3. Przesuwaniu premiery kosztem DX11 uległa 1 (słownie JEDNA) gra.

4. Jak Nikt? Ja na przykład kupuję, większość moich znajomych też. Gry na PC są bardzo tanie, reedycje wychodzą szybko i naprawdę należy się w dzisiejszych czasach postarać, żeby nie kupować oryginałów na PC :)

5. O rzekomej śmierci gier na PC mówi się od lat ale jak na razie kompletnie NIC na to nie wskazuje (szczególnie zwiększenie się udziałów rynku PC w tym i zeszłym roku). To jest coś jak z grami przygodowymi, umierały już 10lat temu a nadal je produkują na potęgę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czy ktoś widzi jakieś znaczące różnice, oprócz delikatnie innych odcieni kolorów ?"
"ja nie widzę jakiś różnic"

To popatrzcie na screeny z kolesiami (chodzi mi o tą maskę przeciwgazową i kwadratowe koło w DX10 vs. okrągłe koło w DX11. Nadal nie ma żadnych różnic? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza lepszym renderingiem okraglych elementow (pomijam barwy i odcienie kolorow, bo to rzecz ustawien...) to niczym sie nieroznia. Moznabylo sie spodziewac ze niebedzie takiego "przeskoku" w grafie jak z DX9 na DX10.
Ale napewno jeszczze beda wyzsze numerki, wiec mysle ze na razie to niema czym sie podniecac ani w co inwestowac (czytaj przeplacac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim obrazku da się zauważyć teselacje, a na obrazku z domem, poprawe twardych cieni. co nie zmienia faktu ,że oprawa CoP nie jest bajkowa :) Może właśnie tak twórcy chcą zbudować klimat Zony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować