Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Test kart graficznych pod kątem wydajności w grze Risen

48 postów w tym temacie

Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Wygląda na to, że mamy powtórkę z Gothica 3. Ja tu się spodziewałem, że na moim 9600GT pogram spokojnie płynnie na maksa i to być może nawet w 1440x900...a tu taka lipa. Nie, nie zmienię karty graficznej. Daruję sobie tego całego Risena...niech jego twórcy spadają na drzewo z taką optymalizacją. Kupię PS3 i oleje ten cały przemysł PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się "Postarali"... Batman ma 1242523 razy lepszą grafikę i działa luzem, a to widać na full przy 1680x1050 (a na niższej nie mam zamiaru grać) to widać że gorzej od G3 będzie działać...
Szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też już dosyć mam tego inwestowania w PC.
Co kupi się nowy podzespół zaraz wychodzi gra która wymaga jeszcze lepszego podzespołu .
Także pieniądze idą w błoto.
też muszę się zastanowić na kupnem jakiejś konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historia lubi się powtarzać. Jak jeszcze do tego dojdą podobne problemy po premierze jak z G3 to już tylko mieć nadzieje, że chociaż Gothic 4 będzie lepiej zrobiony :/ Pirani chyba sodówka uderzyła do głowy po sukcesie poprzednich dwóch Gothicków, to teraz wydają niedorobione produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znaczy to mniej wiecej tyle ze nic sie nie zmienilo od czasow G3, Ci goscie najzwyczajniej nie potrafia pisac gier. Ja od samego poczatku nie mialem zamiaru inwestowac w Risen a teraz tylko sie w tym utwierdzilem.

Znajac zycie jezeli gra trafi na konsole to bedzie wygladala brzydko, bo jezeli na o wiele mocniejszych komputerach gra chodzi tak slabo to beda musieli odchudzic ja bardzo mocno zeby wogole ruszyla na konsoli.

Wniosek z tego taki ze na bank jej nie kupie ani na PC ani na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie optymalizacja jest wystarczająca, grafika w Risen jest lepsza od G3, a skoro 20 fps to minimum jaki gra osiąga na HD 3870 (w max ustawieniach na 1280 x 1024) to jest to wystarczająco do płynnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość się na "szarpanej" płynności namęczyłem w Gothic3, na takich kartach po trzydzieści kilka klatek? Chyba nie wyciągnęli żadnych wniosków z poprzednich produkcji, Risen (podobnie jak AC2) właśnie wyleciał z listy zakupów. Kupię go w jakiejś tańszej serii z łatą 3.xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tylko deklasuje i deklasuje... a co w tym dziwnego skoro jest nowy proces technologiczny... 40nm? Normalna kolej rzeczy, normalny postęp technologiczny... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 14:11, InterFejS napisał:

Czytajcie...


Nie za dużo od niektórych wymagasz? Oni już wiedzą, że optymalizacja jest żałosna i chcą konsole kupować, oczywiście brak AFx16, detale "nie na max" i rozdzielczość niższa od 1280x1024 wówczas NAGLE przestaną im przeszkadzać, o ilości klatek ~30 nie wspominając. Ubaw po pachy.
GeForce 8800 wystarcza do płynnej gry (średnio 27 fps), więc w czym problem, do jasnej anieli? Poczekajcie na demo i dopiero wtedy zacznijcie ewentualnie zrzędzić. Jak dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Grałem w betę na swoim GTX260 w 1920x1200 i w granicach 30 fps cały czas się trzymało. A procek mam znacznie słabszy, niż ten z testów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak widać programiści Pirahni optymalizować nie umieją. Ale ja płakał nie będę - ot, zaoszczędzi się chociaż kupując później, bo na moim obecnym piecyku raczej dobrze to chodzić nie będzie. Ale za rok się kupi nowy [może właśnie coś w stylu tego najlepszego z testowych? Sprzęt szybko tanieje.], i wtedy Risen zawita do mojej kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 15:06, Sipso2008 napisał:

Problem w tym że są gry z ładniejszą grafiką i lepszą o niebo optymalizacją.


Np. wspomniany Batman? A czy owa gra może pochwalić się otwartym światem z cyklem dnia i nocy, zmiennymi warunkami pogodowymi? Nie twierdzę, że wiele można jeszcze zrobić na drodze do uzyskania zadowalającej płynności na słabszych maszynach, ale poczekajmy na demo. Bez paniki. Może i Risen powinien działać "płynniej", ale jeśli działa "płynnie", nie widzę problemu.

Czy ktoś pamięta dziś wymagania sprzętowe Gothic 2? Nie należały do najniższych, ale w rok-dwa po premierze wzbudzały tylko uśmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować