Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry muzyczne to...

52 postów w tym temacie

Dosadnie gość powiedział i nie do końca się z tym zgadzam, ale jednak jest w tym trochę racji, co prawda zabawa w gry muzyczne jest przednia, wiem bo sam dużo grałem czy to w guitar hero czy to rock banda itp, ale naprawdę lepiej się nauczyć grać na prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 16:44, Undertaker napisał:

> Przesadzasz. Pobieralem juz raz moc prosto z gniazdka i jakos zyje. I znam wiecej
takich
> osob.

A jesteś pewien, że "pobrałeś" tyle, co konsola czy obciążony komputer? :-]


A co to ma do rzeczy? News mowi o porazeniu pradem. Porazenie albo jest albo go nie ma niezaleznie od ilosci pobranej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 16:53, Chessman2005 napisał:

Dosadnie gość powiedział i nie do końca się z tym zgadzam, ale jednak jest w tym trochę
racji, co prawda zabawa w gry muzyczne jest przednia, wiem bo sam dużo grałem czy to
w guitar hero czy to rock banda itp, ale naprawdę lepiej się nauczyć grać na prawdę.



Tak, ale z tą różnicą, że każdy ma czas i pieniądze na regularne lekcje i sprzęt a gra to wydatek jednorazowy Poza tym nie każdy, kto lubi grac np. w GH polubiłby prawdziwą gitarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 17:01, Undertaker napisał:

Tak, ale z tą różnicą, że każdy ma czas i pieniądze na regularne lekcje i sprzęt a gra
to wydatek jednorazowy Poza tym nie każdy, kto lubi grac np. w GH polubiłby prawdziwą
gitarę.

Jakbym miał czas i tyle hajsu, żeby kupić sobie gitarę to bym sobie ćwiczył grę. Tak to nie mam i gram sobie w GH i RB i cieszę z tego powodu ryja. yo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adamzzz
"Nigdy nie grałem w gry muzyczne, ale z obserwacji innych osób muszę powiedzieć, że to istna strata czasu. Nie lepiej go poświęcić na naukę gry na prawdziwym instrumencie?"

Nie jeśli kogoś na to nie stać. Co innego koszta gitary i gry.
Po za tym nie każdy w wieku 20 lat i więcej ma czas na spełnienie marzenia, jakim jest granie swoich ulubionych utworów poprzez naukę na prawdziwym instrumencie.
Nie pojmuję zwyczajnie tej agresywności muzyków wobec takich gier. Niech się zajmą koncertami i swoimi płytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 17:11, Econochrist napisał:

GuitarHero na gry za 2/4 stówki cie stać a na gitarę którą kupisz taniej nie? Niezły
z ciebie przypadek, zaiste.


Za "2/4" stówki to sobie możesz kupić pykadełko na ruskim targu. Dodaj do tego koszta nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja tam również nie przepadam (wręcz nie znoszę) gier muzycznych i mam nadzieję, że ich popularność wkrótce zmaleje (no kiedyś musi się to znudzić ludziom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie lepiej go poświęcić na naukę gry na prawdziwym instrumencie?"

Nie lepiej nauczyć się grać zawodowo w piłkę (FIFA)? A może jeździć samochodem (GRID)? A co powiesz o zabijaniu na zlecenie (Hitman)? Gry są po to, aby dostarczać szybkiej i przyjemnej rozrywki, tak więc nie zgadzam się zupełnie z Twoim postem.

Poza tym z tego co mi wiadomo, po pojawieniu się różnego typu gier muzycznych, zainteresowanie prawdziwymi instrumentami znacznie się podniosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 17:17, Undertaker napisał:

Za "2/4" stówki to sobie możesz kupić pykadełko na ruskim targu. Dodaj do tego koszta
nauki.


Za cztery stówki można spokojnie kupić porządną gitarę akustyczną do ćwiczeń (nie mówimy w końcu o studyjnym sprzęcie, czy koncertowym). Nauka, szczególnie jeśli chodzi o rocka, opiera się głównie na własnych ćwiczeniach, własnych próbach grania cudzych utworów, własnym opracowywaniu nowych. Nawet teorii nauczysz się sam.
Co więcej, żyjemy w dobie internetu, jest mnóstwo świetnych darmowych wideo-lekcji.

Więc tak, taniej wyjdzie kupić prawdziwą gitarę, niż Guitar Hero (nie wspominając już o zużyciu prądu ;)).

Uprzedzając wszelkie podejrzenia - sam mam i gitarę i Guitar Hero. Wolę grać na zwykłej gitarze, choć z przyjemnością przeszedłem zarówno całe World Tour, jak i Rock Band 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 17:18, PAPISHON napisał:

Cóż, ja tam również nie przepadam (wręcz nie znoszę) gier muzycznych i mam nadzieję,
że ich popularność wkrótce zmaleje (no kiedyś musi się to znudzić ludziom).

Nie, to się nie znudzi. Dlaczego? Bo te gry należą do party games ;) Póki wychodzą nowe kawałki, nie znudzi się to. Wpisz sobie na yt: drums expert fc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tematu, też uważam, że to łatwy nabijacz kabzy. Wrzucić kilka utworów różnych wykonawców i sprzedaż jako pełnopłatny produkt. Za pół ceny może jeszcze, ale tak... Cóż, skoro jest popyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować