Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry muzyczne to...

52 postów w tym temacie

Undertaker nie zgrywaj znawcy bo jak ktoś nie umie grać to nie kupi sobie od razu Ibaneza, Corta czy Fendera za 3 i pół koła bo na cholerę mu sprzęt którego mocy nie będzie umiał wykorzystać co? Każdy kto chce się uczyć powinien wiedzieć, że najpierw kupuje się gitarę do tyrania, katowania i nauki a jak się już umie grać (a to pojęcie względne) to można dopiero pomyśleć o sprzęcie wyższej klasy znanych i szanowanych wszem i wobec producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe łączmy prawdziwej gry z grami przecież nie o to chodzi, żeby ktoś się nauczył grać na konsoli... A co do prawdziwej gry to za 2 stówy (gdzie 4...?) dostaniesz akustyka do nauki, bo po co za więcej na początek, po drugie, ja lekcji żadnych nie brałam i grać umiem jakoś, kupiłam sobie tylko samouczek za 15 zybli... nie przesadzajmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mam nadzieję, że grających porazi prąd, bo to w co grają to g#$%!"

Brawa dla tego pana! Nie ma to jak wyrazić swoje zdanie w sposób tak inteligentny. :P <sarkazm off>

Szczerze, jak dla mnie koncept gier muzycznych jest bardziej niż dobry. To przede wszystkim forma rozrywki i jako taka nigdy nie zastąpi prawdziwej muzyki. Po co więc tyle złości? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 17:51, Vernio napisał:

A ja myślę ,że jest jakiś odsetek osób, które zaczęły naukę gry na gitarze prawdziwej
po pograniu sobie w GH.

No, ja mam np. ochotę pograć na prawdziwej, ale niestety nie mogę sobie na to pozwolić ;f Dzięki tym grom, zacząłem również słuchać takiej właśnie muzyki. Wcześniej słuchałem rapu, a teraz moja orientacja muzyczna uległa lekkiej zmianie i słucham nonstop Metallici :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z jednej strony się z gościem składam bo zamiast kupować grę za niecałe 400 zł można kupić gitarę prawdziwą nauczyć się na niej grać i będzie 100x taki pożytek i 10000000000x tak frajda, z drugiej strony może to właśnie kogoś zachęca do spróbowania swoich sił na prawdziwym instrumencie? Nawet jeśli to wydaje mi się, że to prawdziwy ułamek w granicach błędu statystycznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za kolo ale dobrze prawi... jeszcze trochę i będą sprzedawać wc-hero - symulator klozetu oczywiście z plastikowym "krzesełkiem" albo sex-hero z dmuchaną lalą... dajcie spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno on jak i te gry muzyczne to jedno wielkie g$$no. Za ni cholery nie wiem co ludzie widzą w tych bezmyślnych grach, stukanie jak porąbany do muzyki lecącej w tle, nie lepiej zainwestować coś porządniejszego? album? w normalną gitarę?
btw. ebać WOW''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 15:52, Pile napisał:

Gdyby nie fakt że czekam na natala który bardziej się opłaci niżosobne sprzęty to już
bym kupił grę z gitarą :D

Jesteś żałosny. Miałeś w rękach jakiś instrument? Nie? To spadaj. Większość (jeśli nie wszystkie) opiera się na kontakcie palców z czymś (struną, klawiszem, przyciskiem, pałeczką) - wymachiwanie łapami w powietrzu do niczego nie prowadzi i jak pokazał już tytuł obecny na rynku i wykorzystujący taką metodę działania - nie ma to żadnego przebicia na rynku. A jaki to tytuł? Nie wiesz? Trudno - doucz się. Ale czekaj, przecież Natal sprawi, że wyrzucimy pady, myszki, klawiatury i instrumenty z GH... Taaak - gdzie jest reszta apostołów Natala? Szkoda, że Pani Bólu nie sięga swoimi wpływami na to forum.

GuitarHero: przykro mi bardzo ale kupno gitary (nowej) do nauki grania jest znacznie tańsze niż kupno GH z gitarą i z jakimś DLC nie wspominając o kupowaniu dodatków do GH. Dwie stówy i uczysz się grać - a jak już się czegoś nauczysz i stwierdzisz, że instrument cię ogranicza (ludzie kończą szkoły muzyczne pierwszego stopnia na gitarach za nie więcej niż 300zł) to można pomyśleć o czymś droższym. Ja gram na gitarze od lat 10 ale o zakupie instrumentu droższego niż 600 zł pomyślałem dopiero teraz - zwyczajnie nie było wcześniej takiej potrzeby. Inna sprawa z perkusją - nową ciężko jest kupić za 1000 zł a to już jest drożej niż ta z GH - nie każdy ma też gdzie coś takiego postawić ale to zupełnie inna para kaloszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Ja bym powiedział tak. Jeżeli chodzi o granie dla zabawy to oczywiście fajnie jest powygłupiać się przed monitorem i przy fajnej muzyce z gitarką w ręku. Ale wkurza mnie jedno, jak na wielu forach, itp. spotykam się z tekstami "Spróbuj zagrać [nazwa utworu] w GH to zobaczymy". W szczególności jak ktoś taką osobę stłumi propozycją spróbowania gry na prawdziwej gitarce.
Dzięki FoF (i GH też, ale w mniejszej mierze) sięgnąłem po drewnianą gitarę, więc to się chwali, że mogłem się w tym kierunku rozwinąć, będąc zmotywowanym przez gry muzyczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować