Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[Plotka] Project Natal bez wstecznej kompatybilności?

16 postów w tym temacie

Łukasz Odziewa

Project Natal to w założeniach pomysł, który może przyciągnąć do Xboxa 360 masę niedzielnych graczy. Konsola, która obecnie nie ma zbyt bogatej oferty dla casuali może stać się konkurencją dla Nintendo Wii. Pojawiły się jednak plotki, jakoby Project Natal miał nie być kompatybilny ze starszymi tytułami.

Przeczytaj cały tekst "[Plotka] Project Natal bez wstecznej kompatybilności?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch może okazać się za mały. Myślę że gry powinny być od początku robione pod natala ale nie znam się na tym. Jeszcze trochę i będę skakał przed xboxem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli starsze gry nie będą obsługiwały tej zabawki to żadna wielka strata, a to z tego powodu że na takie coś powinny być gry robione od podstaw by wykorzystać pełnię możliwości.

Pile
> Jeszcze trochę i będę skakał przed xboxem :D
Jak tak lubisz skakać to trzeba było kupić sobie Wii :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skakał jak bym wygrał w Totolotka xD
Co do Natala to i tak zapowiada się ciekawie :) Jeszcze masa gier wpadnie na Xboxa 360 więc nie będzie tak źle;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jestem wielkim zwolennikiem gier na komputer. Konsole mnie po prostu nie kręcą (gra padem mnie nie "pociąga"), ale jeśli MS nie wyceni natala na kosmiczną sumę, to kupuje Xbox''a 360 z Natalem. Lubię wszelakie nowinki techniczne. Granie w shootery biegając po pokoju .. mhm ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 21:18, Igorwer napisał:

Granie w shootery
biegając po pokoju .. mhm ... :D


Tylko Natal nadal będzie korzystał z kamerki, więc musisz być cały czas w jej zasięgu, inaczej nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 21:06, Fatal-X napisał:

Jak tak lubisz skakać to trzeba było kupić sobie Wii :P.



Po co? Wolę natala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było praktycznie oczywiste, że stare gry nie wykorzystają Natala. Nie znam się, ale to chyba jak z każdą inna formą sterowania - jak nie jest zaimplemantowana obsługa danego kontrolera to nie będzie on działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee... ale wiecie, ze nie dziwi mnie, ze nie bedzie wstecznie kompatybilny z wiekszoscia gier? moze te, ktore wychodza miedzy czasem, gdy deweloperzy dostali info i devkity o natalu, a jego premiera - beda mialy taka opcje. ale watpie, aby przy starszych produkcjach deweloperom sie chcialo w to bawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie jakoś nie mogę wyobrazić grania w Gears''y za pomocą Natala :/ Albo w Burnout: Paradise? TYPOWE gr, w których sterowanie nie zmienia się od dobrych kilkunastu lat, nie będą obslugiwały nowego systemu sterowania. Z drugiej strony, daje to nadzieję na zupełnie nowe gatunki gier, pisane tylko pod Natal. Wyobraźcie sobie granie w gierki typu "celowniczek" złożoną w kształt pistoletu dłonią i strzelanie do niemilców "z palca" ? :-) Albo gry logiczne w których przesuwa się klocki za pomocą dłoni, tak jak w Johnny Menmonic.
Nie ma co narzekać. Natal może wnieść mnóstwo nowinek do skostniałego świata gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statix zgadzam się w zupełności. Jedyne rozwiązania w normalnych produkcjach to po prostu niewielkie elementy, które mógłby obsłużyć natala - mini gierki (typu hackowanie czegoś) czy przekręcanie zaworów, cała gra typu CoD czy GoW na tym nie przejdzie. Jeśli już skuszę się na natala to tylko dla gry w której gra się Godzillą :D tak jak to było na pokazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyhy. A wiecie, że pewna polska firma tworzy gry (nie jakieś super wyścigi czy shooter, ale raczej takie for fun, typu siatkowka na 2 osoby [coś jak był ten volleyball z glutami]) w ktorych steruje sie wylacznie za pomoca kamery ? Wygladalo to dosc fajnie jak kiedys wpadlem na ich stronke, tylko juz nie pamietam adresu ani nazwy tej firmy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować