Zaloguj się, aby obserwować  
NattaN

WoW i braki w magazynie?

17 postów w tym temacie

Witam ;]
Zarzuciłem tym topiciem, gdyż pewna sprawa dręczy mnie od przeszło dwóch tygodni.
Otóż od tych właśnie dwóch tygodni chodzę z zamiarem kupienia World of Warcraft. Jako, że w gram.pl można go kupić o 60 zł taniej [co daje w sumie kolejne 30 dni abonamentu w normalnej cenie WoW''a], postanowiłem kupić go właśnie tu. Jednakże co widzę? Ano widzę, że dostępny będzie od początku Listopada (PRAWDOPODOBNIE!). No ok, przeżyję - pomyślałem.
Jednakże jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy wszedłem na stronę ultima.pl i zobaczyłem, że gra jest dostępna tam praktycznie od ręki [3-5 dni]. Sprawa całkiem ciekawa. Nie winię CDP za braki WoW''a, bo to normalka i to nie tylko w Polsce. Ale co zatem robi Ultima, że ma go ciągle w magazynach? O_o...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 00:52, NattaN napisał:

Ale co zatem robi Ultima, że ma go ciągle w magazynach? O_o...


a może po prostu "niesprzedaje"? ;] w empiku zwykle tak jest że na półkach są pudełka które się niesprzedają, poznać je można po nalepkach "przecena" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby racja... ale radzę zwrócić uwagę na sytuację we wszystkich innych sklepach internetowych w Polsce. Wszędzie piszą, że nie ma na stanie, że będzie pod koniec października, co oznacza jedno: WoW schodzi jak ciepłe bułeczki i nie może zalegać na stanie :P. Zatem WTF?! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to może nikt akutar w ultimie nie kupuje? albo kupuje tak niewiele że i tak zostaje? a może ultima za dużą partię wzięła jak na realne warunki sprzedaży? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie dokońca rozumiesz idei sklepów internetowych.
Sklepy internetowe nie mogą sobie pozwolić na posiadanei magazynów jak konwencjonalne sklepy, gdyż były to pierwszy gwóźdz do trumny.
Sklepy internetowe sprowadzają produkt gdy jest na niego zapotrzebowanie, więc fakt, że nie ma jakiegoś towaru w ofercie nie powinien dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to, że mają napisane dostępność 3-5 dni wcale nie oznacza, że maja to na składzie.
Priorytet idzie do 3 dni. Czyli jak by nie patrzeć to mają 2 dni na sprowadzenie. Od cała tajemnica;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 01:21, Rzezim napisał:

Wydaje mi się, że nie dokońca rozumiesz idei sklepów internetowych.
Sklepy internetowe nie mogą sobie pozwolić na posiadanei
magazynów jak konwencjonalne sklepy, gdyż były to pierwszy gwóźdz do trumny.
Sklepy internetowe sprowadzają produkt gdy
jest na niego zapotrzebowanie, więc fakt, że nie ma jakiegoś towaru w ofercie nie powinien dziwić.


No nie do końca masz racje. Od kiedy największy sklep internetowy w Polsce merlin.com.pl załozył sobie magazyn - o wiele więcej produktów wysyła w ciągu 24h, co z tego co słyszałem mocno przyczyniło się do wzrostu jego zysków. Natomiast jeśli chodzi o takie sklepy należy odróżnić definicję braku towaru od tzw wysyłamy w ciągu :P. Brak oznacza tyle, że towar jest dla sklepu w zasadzie nie zdobycia aktualnie. A wysyłamy do, znaczy ni mniej ni więcej tyle, co że mogą zdobyć towar w X dni i potem Ci go wysłać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 00:52, NattaN napisał:

Jednakże jak wielkie było moje zdziwienie,
kiedy wszedłem na stronę ultima.pl i zobaczyłem, że gra jest dostępna tam praktycznie od ręki [3-5 dni]. Sprawa całkiem
ciekawa. Nie winię CDP za braki WoW''''a, bo to normalka i to nie tylko w Polsce. Ale co zatem robi Ultima, że ma go ciągle
w magazynach? O_o...


sklepy pokroju ultimy moga istniec dzieki jednemu, niezwykle prostemu faktowi:

bazuja na tym, ze nie potrafisz, nie masz mozliwosci lub nie chce ci sie zamowic z zachodniego sklepu internetowego. Ultima to robi, dobija swoja marze i sprzedaje tobie. Ot co. To tylko kolejny posrednik a nie zaden "sklep".


Rzezim --->

Sklepy internetowe nie mogą sobie pozwolić na posiadanei magazynów jak konwencjonalne sklepy, gdyż były to pierwszy gwóźdz do trumny.
Sklepy internetowe sprowadzają produkt gdy jest na niego zapotrzebowanie, więc fakt, że nie ma jakiegoś towaru w ofercie nie powinien dziwić.



co za bzdura... niby amazon, electronic butique i tym podobne sklepy nie maja magazynow? bo zaraz pekne ze smiechu. toz to nasz polski merlin ma taki magazyn, ze jak do niego kiedysz wszedlem to nie widzialem gdzie sie konczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh :P... Ciągle nie bierzecie pod uwagi, że nie jest to zwykła gra, tylko World of Warcraft, którego braki odczuwa 60% krajów europejskich.
Poza tym, Rzezim: ja biorę pod uwagę poważne sklepy internetowe, które posiadają magazyny. Pomijam wszystkie pseudo-sklepy pokroju tych z allegro itd, które prowadzone są dzięki jednemu komputerowi. Nie bądźmy śmieszni - sklepy pokroju gram.pl, ultima.pl czy Wirtusa mają magazyny. Kolejna sprawa to fakt, że Ultima nie mogła sobie zamówić WoW''a ile chciała. CDP z tego co wiem miał ograniczony przydział pudełek, które następnie porozdzielał między sklepy internetowe, empiki itd. Tak więc każdy z tych sklepów dostał niewiele WoW''ów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 01:33, NattaN napisał:

Eh :P... Ciągle nie bierzecie pod uwagi, że nie jest to zwykła gra, tylko World of Warcraft, którego braki odczuwa 60% krajów


Znowu błąd ;-). Kiedyś odczuwały, zaraz po premierze. TEraz to już w USA kupienie WoWa nie jest problemem a i w Europie da się zakupić ;-). Więc zasadniczo braki odczuwają Ci co nie umieją ni krztyny języka i nie mają takich bajerów jak np. allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie ;). Z Allegro osobiście WoW''a nigdy bym nie kupił, bo za prawie 200 zł wpychają niepewną grę i to często bez 30-dniowego okresu próbnego. A sprowadzanie zza granicy wiąże się z niepotrzebnymi kosztami, a i również nie zawsze jest pewne [tak długi transport często..ekhm... źle wpływa na tak nieduże i delikatne przedmioty jak pudełko z grą czy same cdki...]. A zresztą od czego mamy w Polsce wydawcę WoW''a? ;)

A i jak wspomniałem - fakt, w USA nie jest to problem, ale w Europie, szczególnie niedaleko nas ciągle braki WoW''a na stanie są realnym problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 01:43, NattaN napisał:

A i jak wspomniałem - fakt, w USA nie jest to problem, ale w Europie,
szczególnie niedaleko nas ciągle braki WoW''''a na stanie są realnym problemem...


W tej kwestii mogę się zgodzić. Dlatego ciesze się, że w Polsce powoli wszystko idzie w kierunku uznania nas za coś więcej niż kraj 3 swiata, bo tak myśli sporo niedoedukowanych panów z USA. I my już możemy nawet, jeśli kosztem dopłacenia paru złoty więcej w takiej ULTIMIE kupić tego WoW-a, bo inaczej to rzeczywiście była by przyłamka ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem troche niedokładnie. Sklepy internetowe do pewnej skali obrotu nie utrzymują magazynów jak konwencjonalne sklepy, jest to rzecz najnormaniejsza w świecie, gdyż utrzymywanie magazynu, zapasów itd, to koszty na które nie mogą sobie pozwolić skreby internetowe do pewnej skali.

-->Mr. Bazuka

Są sklepy internetowe i jest Amazon :P
Amazon pare lat temu miał poważne problemy finansowe właśnie przez fakt, iż posiadał magazyny i koszty z nimi związane.
Sklep internetowy podobnie jak sklep konwencjonalny to nic innego jak pośrednik pomiędzy producentem a klientem ostatecznym. Więc nie bardzo rozumiem dlaczego napisałeś "sklep".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie była tu mowa o Ultimie, a ona raczej ma magazyny, więc nie widzę powodów do sporów :P. Dla mnie tak czy inaczej sklep internetowy prowadzony w jednym pokoju przy komputerze w bloku to nie będzie sklep, a tym bardziej synonim zaufania i wiarygodności ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować