Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #105: Którą część gry Gothic lubisz najbardziej?

112 postów w tym temacie

Gothic i Gothic 2 na równi. G1 za trochę bardzie mroczny i ''zapuszczony'' klimat, G2 za to że wszystkiego co było 2 G1 jest więcej ale klimat już troszkę bardziej ''cywilizowany'' mniej mroczny. Coś jak z Falloutem 1 & 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Gothic 1 . To pierwsza gra która wciągnęła mnie na naprawdę długie godziny.Nawet teraz od czasu do czasu zdarza mi się zainstalować tę grę i trochę czasu przy niej spędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwójeczka z dodatkiem. Wielkość świata i towarzysząca mu pełnia życia oczarowały mnie. A Noc Kruka to IMO jeden z najlepiej opracowanych dodatków do gry komputerowej w historii tej formy rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Shirav: ja ukończyłem Gothica trzy razy, część drugą dwa a mimo to polubiłem Gothica 3 którego ukończyłem 5 razy. Więc nie warto wyciągać pochopnych wniosków.

Można było oddać dwa głosy, ja dałem na G3 i część pierwszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie można więcej zaznaczyć niż 2 ?? :/ Ja bym zaznaczył na wszystkie poza G3:ZB. :P

Jak dla mnie najlepsze są: G1 i G2 + dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka wymiata - klimat , fabuła itd. Pierwsza i najlepsza część serii .
P.S. Powinniście dodać Gothic I - Mroczne tajemnice , chyba najlepszy MOD do tej części i to polskiej produkcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego niektórzy tak nie lubią "trójki".Mi się podobała, nawet bardzo ma klimat chociaż pamiętam jak grałem w Gothic2 + Noc kruka też miał ciekawy klimat , robienie run,swojej broni , Gothica 3 przeszedłem z 10 razy a Gothica 2 z 30;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Noc Kruka psuje tą gre właśnie robi się przez to jakaś taka półmózga z tymi całymi napadami orków amuletem chochlika staje się dziecinna.

Jedynka i dwójka mają tyle samo głosów... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie (poza ZB są genialne, no dobra 3 nie jest genialna, jest bardzo dobra) Jedynke przeszedlem z 6 razy, dwojke z dodatkiem 4 a trojke 3 bodajże. ZB nie zmęczyłem, odpadłem na samym początku... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 1. Niepowtarzalny klimat i do tego to zaczynanie od zera - zbieranie grzybów i handel kubkami oraz ta podnieta, gdy w końcu wbiłeś poziom lub zdobyłeś nową broń.. chyba nie ma drugiej takiej gry, w której naprawdę się zaczyna od żebraka (nawet pozostałe Gothicki) - we wszystkich prawie od razu znajdujesz wypasione sprzęty, zbroje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmierzchu bogów nawet nie tknąłem i do trójki nieźle się zraziłem. Pierwszy Gothic to mistrzoswto świata, właśnie ta gra w pewien sposób postawiła świat cRPG''ów do góry nogami. Miała genialny klimat więzienia, w którym gracz wiedział, że jego alter ego jest tylko cieniasem zmuszonym do dostosowania się do nowych nieprzychylnych warunków. Gothic 1 dawał zarazem ogromną swobodę w eksplorowaniu świata zarówno wertykalnie jak i horyzontalnie, a także nie ograniczał gracza w jego postępowaniach. Mogliśmy pójśc gdzie chcemy, zaatakować każdego nawet najtwardszego zakapiora (no może prócz Gomeza i kilku innych). Gothic 2 wraz z dodatkiem można określić tekstem Cliffy''iego B. "bigger, better and more badass" - sequel naprawdę świetny, który może nie miał już tak sugestywnego klimatu jak część pierwsza, ale dawał jeszcze większe pole manewru. Z trójką wszyscy wiemy jak było, o bollywoodzkim Zmierzch Bogów nie wspominając. Dwie pierwsze części przeszedłem wiele razy każdą możliwą ścieżką, nawet ostatnio ukończyłem drugą część już na dużym telewizorze z padem w ręku i muszę powiedzieć, że nic się nie zestarzała. Mam tylko cichą nadzieję, że Risen powróci do korzeni serii i będzie Gothic''iem TRZY jaki powinien był powstać dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować