Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #105: Którą część gry Gothic lubisz najbardziej?

112 postów w tym temacie

Jak dla mnie jedynka była najlepsza bo miała taki straszny klimat. No i jedynka miała wrzoda. Potem postawił bym na 2 i dodatek. W 3 nie podobał mi się Bezimeny jak na mój gust to był nie był ten sam Bezi co kiedyś chamski i leniwy ale dobry bohater. Zmierzch to już w ogóle mi się nie podobał taki jakiś dziwny, Bezi rzucał hasła polityczne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka była jedyną grą, która zasługiwała na tytuł "Gothic", bo było w niej coś takiego... Mrocznego gotyckiego. Dwójka to oklepane do bólu heroic fantasy (yay, biegnijmy ubić smoki bo zagrażają światu), trójka niespecjalnie mnie wciągnęła, dodatek do trójki to... Ekhu.
Ale ogółem Gothic mnie już nie interesuje zbytnio. Powoli robi się tasiemiec, a z czasem widać coraz więcej minusów tych gier, które jednak uprzykrzają roz(g)rywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic, Gothic...pamiętam, jak bodajże 4 czy 5 lat temu w którymś z numerów Playa była jego pełna wersja.
Rzecz jasna, płytka pofrunęła lotem koszącym gdzieś za biurko, gdyż wtedy cokolwiek, w czym
nie występowały 4 kółka lub nie miało na imię Unreal Tournament lub Red Alert 2 było ZŁE.
Ale kiedy pewnego dnia przyszedł kumpel, i widząc Gothica postanowił mnie przekabacić poprzez
pokazanie mi co tracę. Po instalce i po jakiejś pół godzinie gry zostałem z premedytacją zassany
i wręcz opętany Gothikiem i jego światem.

Z jakich powodów, nie będę wypisywać, ponieważ każdy podał je wcześniej lub w tematach na to poświęconych.
A te marzenia o posiadaniu ciężkiej zbroi strażnika, którą do dziś uważam za dzieło sztuki...
Dzięki temu tytułowi polubiłem RPG-i, a samą grę uważam za jedną z najważniejszych w życiu.
Kontynuacja wraz z NK też miażdżyła, ale jak już ktoś kiedyś napisał, nie było w niej tego czegoś, co występowało pod kopułą w kolonii karnej, co wynikało ze specyfiki tego miejsca.

P.S -> Dodam tylko, że jedynka w pewnym momencie doprowadziła mnie do takiego stanu, że
raz przed zrobieniem napisaniem pracy z polskiego chciałem "zapisać grę..."
Nigdy w życiu nic innego mnie do tego nie doprowadziło. :D
Tym lepiej, zresztą, dzisiaj grywam naprawdę rzadko, w cokolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Gothic jest genialny. Niepowtarzalny klimat, groźny świat, nieprzyjemni ludzie, świetna fabuła, akrobatyka i to sterowanie całkiem z dupy. To były czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ahh! pierwsza część Gothica wymiata! ale dwójka jest zaje**sta, po prostu te dwie części mają swój klimat, i dobrze przemyślaną fabułę, cóż nowsze części są już słabe i straciły swój blask :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic, chyba najlepsza gra w jaką w życiu grałem, albo przynajmniej najmilej wspominam (Zaraz po Legend of Zelda A Link to the Past). Żadne następne części (w tym Risen) nie pobiły i nie pobiją pierwszej. Ten klimat, świat, fabuła, ech te czasy już nie powrócą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem "po kolei" w Gothic''i. Jedynka ma świetny klimat ale jest mało rozbudowana. Na odwrót jest jednak w dwójce. Ale za to Noc Kruka potrafiła wciągnąć mnie tak samo jak jedynka więc zaznaczyłem G2 i NK. A g3 to już inna bajka. To nie ten Gothic, nudny, stosunkowo łatwy... etc. etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam Wole Half-Life. I tak nie wiem jaki to ma związek z tematem, ale pomyślałem że jak wszyscy piszą że kochaja Gothica to napisze że Kocham Half-Life. A i btw tak sobei myśle żę szkoda że w Gothicu nie było gdzieś ukrytego truchła załóżmy Gordona albo Duke''a a tam niespodzianka - łom! albo notesik z numerami "laluń" . Oólnie w Gothicach brakowało mi easter eggów oprócz Wrzodzicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowania... Jakiś buc w szmatławcu pt. Click mocno zaniżył ocenę pierwszej części tej wspaniałej serii przez to, że miała "niewygodne" sterowanie i ogólnie według autora recenzji to trzeba był mieć zwinność małpy żeby sobie z nią poradzić. Dość poweidzieć, że zaraz jak kupiłem Gothica 1 złamałem sobie prawą rękę w nadgarsku grając w piłkę nożną (nie pytajcie jak :). Anyway, gra mi się tak podobała, że postanowiłem ją skończyć z ręką w gipsie. Wystawały mi dwa palce z gipsu i jednego używał żeby przyciakać ctrl. Resztą sterowania musiała zająć się lewa ręka. Na szczęście obracać się można było używając klawiszy q,e więc wszystko było gites. Więc niech mi ktoś teraz powie, że sterowanie było ciężkie do opanowania. Dodam, że Gothica wtedy bez problemu przeszedłem chociaż nie mogłem nawet słowa prawą ręką napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 12:40, niechtodiabli napisał:

chwila, chwila, a gdzie jest Risen? ;)


A widzisz przy Risenie gdzieś tytuł "Gothic" ? Poza tym, nie ma tam naszego Beziego , Gorna, Diega itd. Poza tym Risen (pre-order) wyszedł nie dawno i nie wszyscy się z nim zapoznali . Właśnie dlatego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że maksymalnie dwie można wybrać :| Ja tam głosowałem na "jedynkę" i "trójkę" ;] Ciekawi mnie, czy na ZB głosowali tylko ci, których przygoda z Gothikiem zaczęła się na trzeciej części ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować