Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Risen - grafika na X360 pozostawia wiele do życzenia

145 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2009 o 19:32, Vytrix napisał:

Ale spieprzyli sprawę na Xbox''a, widać, że robili port na kolanie, albo już nie wiem
co... Szkoda słów po prostu.

Nie wiem na co liczysz, skoro gra na PC wymaga GF8800GT i to pewnie raczej sobie na takiej karcie za bardzo nie pograsz. To nie jest kwestia portu, tylko gry ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam gameplay pozostał bez zmian, chędożyć oprawę graficzną. Przymierzam się do kupna wersji na X360 i potrzebuję paru informacji - wie ktoś jak się sprawy mają ze sterowaniem i frameratem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast narzekać powinniście się cieszyć! To wersja na PC jest tą lepszą, chociaż raz. ;)

Biedni ci gracze konsolowi, jak będą kręcić nosem na oprawę graficzną, to nie będą mieć jak poznać kolejnego dzieła Pirnaha Bytes. Cóż nie nasz problem prawda? Wątpię aby KTOKOLWIEK w Polsce zagrał w Risena na konsoli. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie za swoje, zakichani konsolowcy! :P A tak na serio, to przynajmniej raz konsole wypadają gorzej w zestawieniu z PeCetową wersją gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Niflheim: nie kupuj tego. Grafika jest fatalna, porównywano ją nawet do tego, co prezentowało PS2...na początku swojego istnienia. Framerate jest bardzo kiepski. O ile na początku jest jeszcze ok, to po wejściu do miasta spada tak na oko do 16-20 klatek/sekundę. Pirania totalnie pokpiła sprawę z optymalizacją. Już na PC ta gra wymaga potwora, aby zaprezentować wszystkie walory (i wtedy wygląda naprawdę rewelacyjnie). Pirania ma fatalnych programistów, dawno nie grałem w nic o gorszej oprawie. Moment. W ogóle nie widziałem na X360 nic w gorszej oprawie. Zobaczcie na screeny z Arcanii, prezentowanej na X360 na TGSie - niebo a ziemia. Da się, jak się chce. Pirania nie chciała/nie umiała. Na X360 ta gra to chyba największa klęska tego roku, a już napewno najbrzydsza. Budżetówki lepiej się prezentują. Sterowanie jest beznadziejne, brakuje także tutoriala. Ogólnie - kup wersję PC. Szkoda, że PB zablokowali sobie tym partactwem drogę na zachód, którą utoruje sobie konkurencja w postaci Arcanii. Nie dziwi tym samym premiera w stanach dopiero w 2010 roku, po co błaźnić się od razu na całym świecie.
Syf. Kiła i mogiła. Nic gorszego i brzydszego na konsolach nie pojawiło się w tym roku.

@Dasqez: to nie konsole, tylko ludzie z PB, którzy i tak nie znają pojęcia optymalizacji. Nie rozumiem, po co w ogóle zabierali się za platformę, której kompletnie nie znają. Ośmieszyli się na zachodzie. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy kolejnej części Risen już nie zobaczyli (a przecież po to zmienili nazwę, aby stworzyć markę rozpoznawalną wreszcie na zachodzie, Gothic tam przecież niemalże nie istniał. Samobój).

ps. I niech ktoś jeszcze napisze, że grafika nie ma wpływu na przyjemność z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC grafika jest bardzo klimatyczna, ponadto w grze prezentuje się to wszystko znacznie lepiej niż na screenach.
Ma taki charakterystyczny rys Gothica i to jest ważne ;)

Po testach wydajności, które były tu zamieszczone parę dni temu byłem bardzo zaniepokojony, że jest słaba optymalizacja i mogę mieć problemy z graniem na max detali, ale o dziwo niczego takiego nie uświadczyłem. Na pełnych detalach gra działa bardzo płynnie i fajnie wygląda.

Jak dla mnie - jest dobrze i nie mogę się doczekać polskiej premiery.

A wersja na x360? Cóż patrząc na screeny...prezentuje się raczej ubogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 19:49, aope napisał:

Pirania totalnie pokpiła sprawę z optymalizacją. Już na PC ta gra wymaga potwora, aby zaprezentować
wszystkie walory (i wtedy wygląda naprawdę rewelacyjnie).


Rzeczywiście, radek hd4850 za 380zł to istny potwór... ;) A ta karta wystarczy, żeby pograć w demo Risen w rozdziałce fullHD i wszystkim ustawionym na max.

Dnia 03.10.2009 o 19:49, aope napisał:

(a przecież po to zmienili nazwę, aby stworzyć markę rozpoznawalną wreszcie
na zachodzie, Gothic tam przecież niemalże nie istniał. Samobój).

Nie, oni zmienili nazwę, bo Jowood podziękowało im za współpracę. A marka Gothic należy właśnie do Jowood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować