Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Risen - grafika na X360 pozostawia wiele do życzenia

145 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2009 o 19:49, aope napisał:

@Niflheim: nie kupuj tego. Grafika jest fatalna, porównywano ją nawet do tego, co prezentowało
PS2...na początku swojego istnienia. Framerate jest bardzo kiepski. /.../ Ogólnie - kup wersję PC.


Szkoda... Wersji PC nie kupię, mój blaszak jej po prostu nie pociągnie. Dzięki za ostrzeżenie, 50 juro poleciałoby w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 19:56, zermithon napisał:

Nie, oni zmienili nazwę, bo Jowood podziękowało im za współpracę. A marka Gothic należy
właśnie do Jowood.


Mylisz się. Nawet Jowood nie wydaje Gothica IV (chociaż ma prawa do tej nazwy), tylko Arcanię. Właśnie z tego względu, o którym napisałem. Gothic jako marka na zachodzie w zasadzie nie istnieje. Wydanie Risen i Arcanii na konsolach miało to zmienić. W przypadku Risena już nie zmieni. W przypadku Arcanii ma szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 20:01, Ezio napisał:

Gdyby nie napisy, to bym nie odróżnił(znaczy tylko trochę w drugim screenie widać ubytki).


Ahahahaha :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@aope: zgadzam się i dlatego PB powinni się uczyć konwersji od najlepszych czyli od grupy, która wykonała konwersję GoW z konsol na PC. Zapewne w drugą stronę też wykonaliby świetną robotę. Ale tak to już jest. Najpierw zassam demo i zobaczę z czym się tego Risen''a je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 20:01, Dasqez napisał:

@aope: zgadzam się i dlatego PB powinni się uczyć konwersji od najlepszych czyli od grupy,
która wykonała konwersję GoW z konsol na PC. Zapewne w drugą stronę też wykonaliby świetną
robotę. Ale tak to już jest. Najpierw zassam demo i zobaczę z czym się tego Risen''a
je.


Nie mieli za bardzo kasy, aby zlecić konwersję dobremu studiu, a jak widać taniego i dobrego też nie znaleźli :) Wersja na PC jest za to naprawdę bardzo, bardzo smaczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 20:01, aope napisał:

> Gdyby nie napisy, to bym nie odróżnił(znaczy tylko trochę w drugim screenie widać
ubytki).

Ahahahaha :)))

Z czego lejesz:D Może i grafikę zmłucili, ale ja tego nie widze znacząco..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie wiem na co liczysz, skoro gra na PC wymaga GF8800GT i to pewnie raczej sobie na takiej karcie za bardzo nie pograsz.
No nie wiem. Ściągnąłem demo, zainstalowałem i zagrałem na 22" w rozdzielczości 1280x960 na jednordzeniowym procesorze i GF7600GTX. Gra wygląda ładnie i działa dość płynnie, przynajmniej demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wątpię aby KTOKOLWIEK w Polsce zagrał w Risena na konsoli. :P

Łolaboga...

Szkoda, że spartolona Risen na Xboxa...Na PC nie mam zamiaru użerać się z ustawieniami i planowałem kupno gry właśnie na konsolę. Mam nadzieję, że jednak gra nadrobi gameplayem i płynnością rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 20:07, Ezio napisał:

> > Gdyby nie napisy, to bym nie odróżnił(znaczy tylko trochę w drugim screenie
widać
> ubytki).
>
> Ahahahaha :)))
Z czego lejesz:D Może i grafikę zmłucili, ale ja tego nie widze znacząco..:/


Kliknij na grafiki, powiększą się ;) Na X360 w ruchu wygląda to jeszcze gorzej :) Idziesz sobie przed siebie, a nagle zza blura oddalonego 2 metry od ciebie wypada przeciwnik, pojawiają się przedmioty, to jest naprawdę obraz nędzy i rozpaczy :) Zwróć właśnie też uwagę na rozmycia... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 20:09, aope napisał:

> > > Gdyby nie napisy, to bym nie odróżnił(znaczy tylko trochę w drugim screenie

> widać
> > ubytki).
> >
> > Ahahahaha :)))
> Z czego lejesz:D Może i grafikę zmłucili, ale ja tego nie widze znacząco..:/

Kliknij na grafiki, powiększą się ;) Na X360 w ruchu wygląda to jeszcze gorzej :) Idziesz
sobie przed siebie, a nagle zza blura oddalonego 2 metry od ciebie wypada przeciwnik,
pojawiają się przedmioty, to jest naprawdę obraz nędzy i rozpaczy :) Zwróć właśnie też
uwagę na rozmycia... :>

Przekonałeś mnie:D..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) Mam nadzieję, że jednak gra nadrobi gameplayem

Dnia 03.10.2009 o 20:08, Moras1990 napisał:

i płynnością rozgrywki.


Nie nadrobi. Gameplay zabija framerate i blur, dzięki któremu oczy bolą po kilku minutach. Nie kupuj tego, szczerze odradzam. Lepszą inwestycją będzie już wyjście na piwo. Albo po prostu kup wersję na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że engine gry jest skopany. Jest beznadziejnie zoptymalizowany tak samo jak Gothic 3 (zresztą na moje oko to ten sam engine bez żadnych modyfikacji!). Skoro porządny PC ma problem aby uciągnąć grafikę Risen ustawioną na maksa w rozdzielczości 1600x900 to co dopiero konsola. Jeżeli zmniejszymy detale to uzyskamy grafikę podobną do tej na X''ie.

aope to o czym piszesz to tylko dowód na moją tezę ;-) że to engine Gothic 3. W Gothic 3 było tak samo. Nagle pojawiały się przedmioty itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica trzeba przyznać jest masakryczna. Wszystko jest gorsze na X''ie - textury, gęstość roślinności, wszystko postrzępione. Nie dziwię się, że gra wersji na X''a zbiera niskie oceny - z taką grafiką nie może być wysoko oceniona.

Ale zato wersja na PC jest ładna, płynna i świetna - kupuję polską wersję w dniu premiery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 20:13, aope napisał:

Nie nadrobi. Gameplay zabija framerate i blur, dzięki któremu oczy bolą po kilku minutach.
Nie kupuj tego, szczerze odradzam. Lepszą inwestycją będzie już wyjście na piwo. Albo
po prostu kup wersję na PC.


Wersja na PC odpada. Więc chyba pozostaje mi tylko schłodzone piwo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie skopana optymalizacja przez PB, czyli stary, dobry Gothic. Na pewno Risen nadrobi fabułą:P
A konsola, Od początku jakoś nie widziałem Gothica na konsoli.

Ps. Risen nie ma w nazwie Gothic, bo PB nie ma praw autorskich, natomiast Arcania: A GOTHIC tale nie nazywa się Gothic IV, bo Gothic jest i zawsze miał być trylogią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować