Zaloguj się, aby obserwować  
paweldomar1

Settlers 2

51 postów w tym temacie

nie znalazłem tematu, ale jak był to sorry

Otóz mam taki problem. gram po raz tysieczny w settlersów 2 i zawsze mam problem. Jak zrobić statek, zeby mozna poplynac na druga wyspe?? nie chodzi mi o droge morska, ze mozna przewozic towary. Nigdy i niegdzie nie moglem zbudowac stoczni. Pomozecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 15:18, paweldomar1 napisał:

nie znalazłem tematu, ale jak był to sorry

Otóz mam taki problem. gram po raz tysieczny w settlersów 2 i zawsze mam problem. Jak zrobić
statek, zeby mozna poplynac na druga wyspe?? nie chodzi mi o droge morska, ze mozna przewozic
towary. Nigdy i niegdzie nie moglem zbudowac stoczni. Pomozecie??

Musisz zbudować Harbour, w miejscu gdzie zamek z kotwicą (kilka na mapie, a czasem nie ma wcale),a potem kliknąć na start expedition i czekasz na materiały. Potem statek podpływa i możesz mu wybrać kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 15:22, paweldomar1 napisał:

Szerszeń, dzieki wielkie:) a czemu tylko na niektorych mqapach nie ma zamku z kotwica??

Bo taka była wola twórców mapy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 15:37, paweldomar1 napisał:

hehe:) dzieki jeszce raz:)

Nie no serio mnie też to wkurzało, że mam kilka statków, których jedynym celem jest ozdoba plazy na której się znajdują :> Ale są mapy (dużo bogatych w zasoby wysp), w których takie miejsca są na pęczki (porada: jesli widzisz takie miejse nie buduj w pobliżu innych chat np. hatki rybackiej. Bo ranga miejsca spadnie i nie bedziesz mógł wznieść Harboura :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

settlers2. Witam mam maly problem. Mam Settlers 2 i chodzi tylko na starszych systemach, a ja posiadam windowsa xp i nie chcialbym instalowac juz starszej wersji. czy istnieje jais patch ktory umozliwilb mi zainstalowanie i przyjemnosc gry na Xp. Dzieki z gory za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 12:51, leonki napisał:

settlers2. Witam mam maly problem. Mam Settlers 2 i chodzi tylko na starszych systemach,
a ja posiadam windowsa xp i nie chcialbym instalowac juz starszej wersji. czy istnieje jais
patch ktory umozliwilb mi zainstalowanie i przyjemnosc gry na Xp. Dzieki z gory za pomoc


Patcha chyba nie ma, ale są takie programy, jak VDMSound i DOSBox - mają trochę skomplikowaną obsługę (szczególnie DOSBox), ale pozwalają na uruchamianie (z dźwiękiem) większości gier DOSowych pod 2000/XP (ja np. grałem w S2 na Win 2000 dzięki VDMSound).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 12:51, leonki napisał:

settlers2. Witam mam maly problem. Mam Settlers 2 i chodzi tylko na starszych systemach,
a ja posiadam windowsa xp i nie chcialbym instalowac juz starszej wersji. czy istnieje jais
patch ktory umozliwilb mi zainstalowanie i przyjemnosc gry na Xp. Dzieki z gory za pomoc

Spróbuj ze sgodnością z Win 98. Może coś pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały update do mojego posta powyżej (skleroza nie boli :)):
- VDMSound ponoć nie działa z AC97 (czyli jak ktoś ma płytę z czymś takim, to lepiej od razu zaopatrzyć się w jakąś normalną kartę dźwiękową PCI)
- generalnie DOSBox ma wyższe wymagania, niż VDMSound (np. u mnie niektóre gry działające płynnie pod VDMS skaczą pod DOSBoxem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Gram obecnie w Settlers 2, system Windows XP. Gra działa OK, dźwiek OK. Mam jednak problem z grafiką: jedyna opcja to rozdzielczoć 640x480 i trochę to pixelowate :-). Gdy w opcjach zmienię na 800x600 lub 1024x768 to monitor się robi czarny :-(. gra idzie normalnie, słyszę dzięki, ale klikajac losowo gdzieś na mapie słyszę, że coś tam sie buduje - ale tylko słyszę bo obraz jest czarny :-(
Da się coś z tym zrobić? Tak by mogło działąć w wyższych rozdzielczościach?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Settlersy 2 , na xp chodzą . Niestety w losowych momentach wywala mnie do windy :( Próbowałem trybów zgodności, ale to nic nie daje - jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 17:34, Kamil.i.Maciek napisał:

Jej widze , że tak stara gra jak Settlers2 cieszy się wieelki powodzeniem :)


A co ty myślałeś :P Przecież to jeszcze super gierka jak na swoje lata... Ba, nawet ja ostatnio sobie pogrywam nawet w jedyneczkę "osadników" - i powiem szczerze, że nie ma jak przypomnienie sobie wspaniałych lat, kiedy te gierki królowały na Amigach :D Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 13:01, WorldWar3PL napisał:

Mam Settlersy 2 , na xp chodzą . Niestety w losowych momentach wywala mnie do windy :( Próbowałem
trybów zgodności, ale to nic nie daje - jakieś pomysły ?

Spróbuj DOSBoxa lub VDMSound. Na 90% któryś powinien pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też se pogrywam w settlersów 2 na xp ale mam mały problem nie ma dzwieku troche lipa jest wiec moze ktoś mi pomoze czekam na rady dzieki bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 19:59, wilkas napisał:

też se pogrywam w settlersów 2 na xp ale mam mały problem nie ma dzwieku troche lipa jest wiec
moze ktoś mi pomoze czekam na rady dzieki bardzo


A na jakiej karcie dźwiękowej pracujesz ? :), Czy w ustawieniach gry jest zachaczone dźwięk ? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Winde 2000, GeForca 2, muze udało mi sie ustawic ale jak właczam Settlersów 2 to wyskakuje mi problem ze nie znalazł sterów do grafiki "VESA Driver - not found" jakies propozycje jak rozwiązac ten problem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić tak:
1. Ściągnąć i zainstalować VDMSound.
2. Klikasz prawym przyciskiem na S2.exe, wybierasz opcję Run with VDMS.
3. W kreatorze, który wyskoczy, wybierasz Set up a custom configuration, klikasz na next (dalej).
4. W kolejnym okienku nic nie ruszasz (powinno być zaznaczone Create new configuration from scratch), klikasz na next (dalej).
5. W następnym okienku klikasz na przycisk Advanced - w okienku, które wyskoczy w zakładce Compatibility zaznaczasz Enable basic VESA support, w zakładce SoundBlaster zaznaczasz Enable SoundBlaster emulation i Base port ustawiasz na 0x220, IRQ na 5, 8-bit DMA na 1, 16-bit DMA na 5 i DSP ver. na 4.05 (SoundBlaster 16). Po ustawieniu wszystkiego, klikasz OK a następne next (dalej).
6. W ostatnim okienku warto zaznaczyć Remember my settings i klikasz finish (zakończ) - gra zostanie uruchomiona (jeśli zaznaczyłeś pole Remember my settings, to ustawienia zostaną zapisane w skrócie, który zostanie utworzony w folderze z grą - nie trzeba będzie wszystkiego ustawiać od nowa ).

Jeśli nie będzie dźwięku, to należy punkty 2-6 wykonać na pliku setup.exe (w wybrać Sound Blaster 16, parametry - 220, 5,1,5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować