Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pokazano projekty skasowanego Aliens RPG

16 postów w tym temacie

Czy jestem jedynym gramowiczem, który jest zawiedziony anulowaniem tego projektu? :/ Gra mogła być niezła, zwłaszcza, że stało za nim doskonałe studio. No i po raz pierwszy nie zarzucono by im, że inspirowało się BioWarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Błąd kodowania zawartości
Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji."

I tyle, link coś mi nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadało się nieźle, choćby ze względu na uniwersum i odejście od heroic fantasy czy postapokaliptycznych klimatów na rzecz science-fiction. Obok Alpha Protokol (kolejny dość oryginalny projekt) liczyłem, że Aliens RPG jednak powstanie. Szkoda, naprawdę szkoda. Może kiedyś do niego wrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za produkcję odpowiadało świetne studio, zdecydowali się na odejście od fantasy. Teraz te concept arty. Wszystko to sprawiało, że gra zapowiadała się naprawdę świetnie. Wilka szkoda, że gra nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Podoba mi się tendencja pokazywania graczom zarzuconych projektów. To ciekawe, móc spojrzeć na te czasem już zaawansowane w produkcji gry, które z jakichś powodów nie doczekały się premier. Zastanawia tylko, że większość graczy ocenia, że te projekty zapowiadały się dobrze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo warto wydawać tylko typowo komercyjny crap. Jak coś się dobrze zapowiada (według ludzi, którym zdarza się myśleć) to ma małe prawdopodobieństwo przetrwania na rynku w dzisiejszych czasach. Jak ostatnio oglądam co wychodzi to wchodzę od razu na goga.

Ale ten gruby alien mi się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:09, Budo napisał:

Zastanawia tylko, że większość graczy ocenia, że te projekty zapowiadały
się dobrze ;]

Z niewiedzy?

Moim zdaniem ten projekt był skazany na porażkę. Może to wina mojej wyobraźni, ale nie potrafię sobie ustawić komputerowej gry RPG w tym uniwersum. Problemów jest dużo - przede wszystkim jest to uniwersum realistyczne - bez wskrzeszania i tym podobnych pierdół. O ile jeszcze można by zrobić to tak, że po postrzałach zawsze da się postać wyleczyć o tyle nie wiem jak wyjaśnili by wyleczenie postaci po wejściu do gniazda obcych i wybiciu całej drużyny a klimat Aliens polega między innymi na przeczuciu nieuchronnej zguby. No właśnie - Aliens. W RPG jest to po prostu uniwersum S-F i jakiś tam niewielki odsetek zdarzeń to kontakty z obcymi... bo śmiertelność w takich wypadkach wynosi około 80% jeśli mamy pod ręką Smart Guny - bez nich jest jeszcze ciekawiej. Nie widzę możliwości zrobienia RPG w settingu, gdzie jest kontakt z różnymi planetami.

Druga opcja to zamknąć działania na jednej planecie zasiedlonej przez obcych. Wtedy mamy problem widowiskowości rozwiązany tylko co to by był za RPG...? Grindowanie na obych? Bo gdzie jest w czymś takim miejsce na RPG? A skoro nie RPG to co? Shootery z obcymi są chyba dwa zapowiedziane więc wystawienie trzeciego raczej mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 22:18, hallas napisał:

przede
wszystkim jest to uniwersum realistyczne - bez wskrzeszania i tym podobnych pierdół.


Czy nie można by zrobić realistycznego rpg? Zobacz jakie to wyzwanie dla twórców, ale imo arpg w klimatach Obcego byłby spokojnie do wykręcenia. Przecież można się wzorować na starych dobrych tytułach jak System Shock 2, wpleść elementy horroru i realizmu. Wg mnie taka produkcja byłaby ciekawa i klimatyczna, mógłby być to nawet a''la survival, gdzie mniej walczysz, ale raczej uciekasz przed obcymi, ratujesz życie. Poszczególne etapy ucieczki mogłyby stanowić rozdziały gry, czy bariery do zdobywania poziomów, opcji jest mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hallas, Budo juz coprawda napisal ale dla starszych graczy wyobrazenie sobie rpg w klimatach survival-hard-sf nie jest trudne. System Shock. Nie powiesz, ze to byl crap:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, połączenie uniwersum Aliens z mechanika RPG zapowiadało się co najmniej intrygująco. Może będziemy mieli szczęście i kiedyś Sega do tegoż projektu wróci albo chociaż odsprzeda go chętnemu do dokończenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować