Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising - recenzja

53 postów w tym temacie

recenzja fajna tylko mam pytanie do autora czy tylko są dwa tryby (rasowe) multi czyli deathmatch i zdobycie/utrzymanie punktu czy też jest coś w stylu BF zdobywanie baz itp proszę o odpowiedz pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rokuto --> Panowie, to byli za sanacji. :D W tej branży nawet najstarsze pryki nie lubią "panowania", więc po prostu Mysza, czy Myszasty. ;)
Pojedyncze misje, to nic innego, jak to, co mamy w kampanii, ale bez obowiązkowego rozgrywania ich w zadanej kolejności. Troszkę szkoda, że to tylko tyle, ale pozostaje mieć nadzieję, że edytor to zmieni, tudziez doczekamy się jakichś darmwych DLC. I właśnie - to Chińczycy, nie Rosjanie. Rosjan już się nie bije, teraz to są już ci "dobrzy". :)

Rumcajsev --> Jak już zauważył Lucas, ortodoksem nie jestem. Ale nawet wtedy napisałbym taką samą reckę tej naprawdę dobrej taktycznej strzelanki. No dobra. Może czepiłbym się nazwy, bo to już "nie ten" Flashpoint. Z tym, że ja takie rzeczy przyjmuję na miękko - codies mają prawa, więc korzystają. Życie.

marko79 --> Na jakim kompie testowałem? Na swoim... :P A poważniej: E6300, XP, więc 3GB RAM + GTX260

Lord_Bowman --> Tryby multi versus są dwa: Team deathmatch i Infiltration. Pierwszego nie muszę chyba opisywać, drugi to zdobywanie przez mniej liczne, ale dobrze wyposażone siły spec-ops umocnień/bazy, w której roi się od Chińczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Fajna recenzja. Brakuje mi jednak kilku smaczków. Na przykład "W wersji pecetowej w zabawie

Dnia 06.10.2009 o 18:16, KrisK91 napisał:

może wziąć udział do 32 graczy jednocześnie", gry kupuje ostatnio tylko na x360, po przeczytaniu
recenzji nie wiem z iloma graczami będę mógł się pobawić.


W wersji xboxowej limit ustawiony jest na 16 graczy (w blaszakowej 32). Za to jest split screen - więc jeśli kumple wpadają do Ciebie "na chatę" to jest to plus. W wersji pecetowej "splita" (jak zwykle) nie ma. Za to bedzie edytor i co za tym idzie wysyp misji od graczy i mody. No i lepsza grafika (nie dużo ale zawsze). Ogółem trudny wybór - poczekaj może na więcej recenzji, opinii i potem decyduj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie intryguje jedna rzecz: w większości recenzji (choćby na IGN.com) chwalą bardzo AI, że się dobrze kryje, flankuje, stawia ogień zaporowy i wiele innych... Nigdzie nie mówią że AI jest bezbłędne, zdarzają się wpadki oczywiście. Tylko dlaczego jak czytałem waszą recenzję odniosłem wrażenie że AI to banda debili? Strasznie narzekaliście na nie w recenzji podczas gdy inni chwalą...

P.S. - A żarty pod screenami nawet, nawet... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Ale ja też nie napisałem nigdzie, że SI jest zupełnie do niczego, a jedynie cierpi na kilka przypadłości. Przede wszystkim krótką skryptową smycz w kilku miejscach. Natomiast najbardziej psioczyłem i wciąz będę na zachowanie naszych podwładnych, którzy bardzo często giną przez swoją "głupotę". Na najniższym poziomie, może to aż tak bardzo nie przeszkadzać (respawn i checkpointy), ale na hardcore naprawdę mocno daje się we znaki.

[edit]

A wyszukiwanie drogi przez naszych chłopaków w pojazdach, to już totalna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się edytor spisuje? Bo z powyższych postów (a dokładnie "Na jakim kompie testowałem? Na swoim... :P A poważniej: E6300, XP, więc 3GB RAM + GTX260") wynika że testowałeś wersję na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrazki promujace z tego co widze to bardziej artworki byly albo calkowicie z innej gry . Narazie z tego co przejrzalem forum Codemaster to praktycznie wszyscy niezaleznie od platformy sa zawiedzeni i narzekaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem porównanie grafy PCvsKonsole to juz dziękuje gre na X''a . Myszaq jak by sie gra sprawdziła na Intel Core 2 Duo E6550 2.33 ghz , 3gb ramu i Ati Radek HD2600 256Ram ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 23:11, Myszasty napisał:

Pojedyncze misje, to nic innego, jak to, co mamy w kampanii, ale bez obowiązkowego rozgrywania
ich w zadanej kolejności. Troszkę szkoda, że to tylko tyle, ale pozostaje mieć nadzieję,
że edytor to zmieni, tudziez doczekamy się jakichś darmwych DLC. I właśnie - to Chińczycy,
nie Rosjanie. Rosjan już się nie bije, teraz to są już ci "dobrzy". :)

Uuuu... zmartwiłeś mnie tymi misjami pojedynczymi... Liczyłem na coś w stylu pierwszego OFP, na misje nie związane z kampanią. No nic. OFP: DR chyba poczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej więc tak panowie grę można nabyć w empiku za 84 zł ale po co ? można też poświęcić trochę czasu i ściągnąć ją z internetu (rs, torenty it waga 3,5 gb) i wyjdzie na to samo gra w multi jest dostępna nawet na pirackie wersje a czemu ? gra orginalną nie posiada swojego klucza (wiem ze to śmiech na sali ale to prawda) a co za tym idzie gra nie posiada programu chroniącego przed cheatami (pozdro) a teraz trochę o serwerach do grania wieloosobowego więc na ten moment stałych serwerów do gry jest 0 ;D są tylko serwery zakładane przez ludzi (czyli pingi kolo 200-300) teraz trochę o graniu w sieci żeby zagrać w tryb "zniszcz" musi być równo 32 osoby żeby zagrać no inaczej gra nie ruszy.....czekałem na operation flashpoint 2 trochę czasu ale to co otrzymałem po tych 4 latach to jest kpina i śmiech na sali , więc jeśli ktoś chce wywalić kasę w błoto to proszę bardzo jego sprawa.....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto z Was (oprócz recenzenta) już grał ? Ja grałem i nie zgodzę się z autorem w kwestii SI. Zachowuję się bardzo dobrze i mi jeszcze się nie zdarzyło aby moi kompani schowali się po złej stronie muru czy stali nieruchomo - wręcz przeciwnie. Tak samo przeciwnik. Kiedy wbijamy bo pierwszej lepszej wioski obstawionej przez chińczyków to raczej z tej wioski nie wyjdziemy. Często dostajemy w plecy bo wróg może nas oflankować albo obchodzić z tyłu co zdarza mi się często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj ... Grą jestem rozczarowany. Zacznijmy od tego jak wyglądała sprawa z ceną. Otóż w dniu premiery w Empiku jedynie 149 zł !!!! natomiast następnego dnia ... aż 89! ... No porażka. Dobra ... kupiłem! Wrażenia ... normalny ,,pseudo symulator" z naciskiem na arcade i tak debilnym poziomem SI, ze nawet nie chce go porównywac do amatorszczyzny w wykonaniu uczących się programistów gdyż byłaby to dla nich obraza. Widać jasno i wyraźnie, ze ekipa z Codemasters nie brała pod uwagę PC jako swojego priorytetu z oczywistych względów finansowych, jako że gry na konsolę sprzedają się lepiej. Takowoż gra jest maksymalnie ,,skonsolowiona". Nie jest to już dawny flashpoint gdzie trzeba było ruszyc głową. Nie ma tu już misji, gdzie moglibyśmy poczuć się jak prawdziwi żołnierze. To gra, którą 4ro letnie dziecko przejdzie z ręką w nocniku! Zero wyzwania i UWAGA : PEŁNO BŁĘDÓW!!! Multi przez to chyba cierpi najbardziej gdyż z niewiadomych przyczyn albo nagle tracimy połączenie a średnie ping''i oscylują w granicach 280- 400! Lagi jak diabli jednym słowem. Póki co miejmy nadzieję, że wyjdzie patch bo na dzień dzisiejszy gra nie jest grywalna! To raczej słaba beta. Szkoda wielka, ze wszystko idzie pod konsole gdyż widocznie poziom spadł tak nisko, ze trzeba go jeszcze uproscic by ludzie absolutnie nie musieli juz myslec ani kombinować. VIVA DZIECI PADA!!! Po OPF2 wnioskuję jedno... rynek gier komputerowych spadł na poziom mułu! Pozostaje mu jedynie nadzieje w nabijaniu kasy na MMO,,,, żenująca mentalna nędza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki asmoddai !!! oglądałem wczoraj w empiku pudełko i już prawie spontanicznie kupiłem ale w ostatniej chwili "coś" mnie tknęło i postanowiłem poczytać recki w sieci. Na razie sobie odpuszczę ten zakup. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z ludźmi do reszty krytykującymi tą grę. Mnie wciągnęła na cały weekend, zarwałem przez nią 20 godzin :P. Polecam zagrać w coopie na zaawansowanym z kolegami i na teamspeaku, odpalić jakieś ciekawe detale i wczuć się w rolę żołdaka na froncie :). AI wroga nie jest złe, dobrze główkują, okrążają nas. Jazda czołgiem i samochodem również jest przyjemna, mimo że to nie żadna wyścigówka. Polecam (do wyjścia patcha) grać na razie na LANie przez hamachi a dopiero potem przejść na sieć, bo lagi są koszmarne, to fakt. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 20:52, Eguroll napisał:

Świetna gra, warta swojej ceny. Na amd 64 x2 5400+, 3.5 gb ram i zotacu 9600gt gra śmiga
na najwyższych detalach z 40 klatkami na sekundę. Polecam.


Cos wiecej poza tym ze smiga? Nie jest to najistotniejszy czynnik gameplaya. Ludzie raczej przedstawiaja ja w negatywnym swietle wiec rzuc moze troche jasnosci jak cos wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować