Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising - recenzja

53 postów w tym temacie

To jest mój pierwszy komentarz na GRAM.PL chociaż konto mam od początku istnienia serwisu.
Chciałem tylko powiedzieć, że jestem pod wrażeniem recenzji Maszastego. Jest to najlepiej napisana, obiektywna recenzja jakie ostatnio czytałem - a czytam ich sporo. Bije na łeb recenzje na wielkich anglojęzycznych serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rogalik88 napisał: (...)zarwałem przez nią 20 godzin(...) - buhahaha
20 godzin!? Grałeś w pierwszą część!?
Przykro mi, ale tyle czekałem na tą grę, i nawet tak wiele sobie nie obiecywałem wiedząc jakie jest życie, ale to, to największa porażka.
NO w sumie do końca to taka zła nie jest. Można sobie zagrać jak się czeka na dziewczyne aż rano wyjdzie z łazienki w końcu. W tym czasie zdążysz grę zainstalować, przejść i zapomnieć, podrapać się w cztery litery i tyle.
Gra sama w sobie ok, ale nie powinna nosić tytułu Operation Flashpoint!
Największe móje zazuty to: krótka i brak fabuły (misja jedna za drugą bez niczego pomiędzy).

Jak skończyłem grać to sprawdziłem czy aby przypadkiem jakiejś wersji demo nie uruchomiłem.

Czekam na prawdziwe OP 2

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z opinia recenzenta, widać że gierka ma potencjał. Czekam na patche i mody :]
Dla tych super old pro flashpoint 1, idźcie się przewietrzyć bo biadolicie i przypomnijcie sobie premierę jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do grafiki, to mam dziwne przeświadczenie, że photoshop maczał paluchy w screenach... Może nie, kto wie, ale trzeba spokojnie powiedziec, że gra po odpaleniu na najwyższych detalach graficznie ROZCZAROWUJE. Co do gameplay to mnie osobiście odrzuciło na milion kilometrów strzelanie z javelina. Chyba z 20 razy zginąłem zanim sobie odpuściłem (a to pierwsza misja). Dopiero potem przeczytałem, że nie może być absolutnie nic pomiędzy mną a celem :/. Dodatkowo, współtowarzysze wbiegający radośnie pod działko APC i wrogowie, których spokojnie można zdejmować z odległości 200-300m i się nie przejmować, że jakoś zagrożą. Ależ mnie cieszy, że nie kupiłem tej gry, szkoda tylko brata, który sobie w brodę pluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 10:36, Arachnos napisał:

co do grafiki, to mam dziwne przeświadczenie, że photoshop maczał paluchy w screenach...

NIGDY nie ingerujemy w screnshoty w recenzjach. Są to albo surowe foty z gry, albo - w wypadku niektórych produkcji konsolowych - oficjalne promo-screeny (te zwykle są na starcie podrasowywane). W tej konkretnej recenzji (PC przecież) wszystko wygląda dokładnie tak jak na monitorze Myszastego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze gwoli ścisłości, że screeny robiłem Frapsem ver. 2.7.1 i o ile mi wiadomo, nie ma on wbudowanych żadnych opcji "korekcji obrazu" :P Poza tym, to XP, czyli DX9, może im pod 10 coś nie wyszło? :)

pees: Scr zapisuję w formacie .bmp - jak ktoś ma wątpliwości, to mogę podesłać oryginały. Tyle, że zdrowo ponad 6MB jeden waży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!
Gre kupilem wczoraj i ... generalnie zgodze sie z recenzja aczkolwiek SI i I zbyt slono oceniono w artykule...
Nie zgodze sie z wieloma komentarzami bo gra jest naprawde dobra a tylko dlatego dobra a nie bardzo dobra bo jedynej rzeczy mi brakuje a mianowicie realizmu zniszczen i co za tym idzie dymu, ognia itp. jakie to mialo miejsce w Bad company... no i moze graficzka mogla by byc taka jak proponowano w demku promujacym gre...
Gra naprawde wciaga i powiem szczerze ze dla mnie kiedy to gralem w Operation flashpoint 1 cos okolo 7-8 lat temu, to nie widze zbyt wielkiej roznicy jesli chodzi o realizm, sens i grywalnosc gry.Mysle ze gre ulepszono nawet i wygladzono.
Reasumujac na piec mozliwych dostaje mocne 4 , gdzie Bad company dla mnie ma 5 a Call of Duty 4 bardzo slaba 4 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż Operation Flashpoint pamiętam przede wszystkim z tego...że padłem od pierwszego strzału nie oddając żadnego....Realizm pełną gębą. Taka sama jest dwójka czy już raczej zwykły FPS pokroju Call of Duty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo oczekiwałem tej gry, grałem w jedynkę po czym w ArmA, ale muszę powiedzieć, że jestem rozczarowany - Ta gra to totalny niewypał dla mnie, innej gry oczekiwałem od Codemasters. W porównaniu do ArmA 2 to OPF ma nudną kampanię, mało możliwości przejścia misji i o wiele wiele mniej sprzętu (czołgi,śmigłowce etc.). Jedyne co wpadło mi w oko to Grafika, piękny dym unoszący się na niebie, wybuchy pojazdów i realizm (szczególnie jak naparza do nas 10-ciu wrogów jak jesteśmy schowani zza małym murkiem), warte uwagi zasługuje AI przeciwnika, jest na pewno lepsze od tego w ArmA 2 i potrafi nie raz zaskoczyć.

Moim zdaniem brakuje tu wyboru, taktyki i otwartych możliwości - mam nadzieje że kolejna taka produkcja będzie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm o ile recenzja tej gry jest w zasadzie trafiona, to komentarze w wiekszosci sa do du... ...
Gram w ta gre od kilku dni i naprawde jestem mile rozczarowany o ile grafika czasami mogla by byc ciut troszeczke bardziej dopracowana jak na taki czas to reszta jest naprawde wykonana na 4+ ... Prawdo podobnie wielu z graczy oczekiwal czegos tak nie udanego jak Call of Duty 4, bo dla mnie akurat ten ttul jest bardzo, bardzo nie udany z wyjatkim misji gdzie gra sie snajperem.
Realizm jest bardzo dobrze wykonnany, odglosy i klimat rownierz, a w ferworze walki czlowiek naprawde nie zwraca uwagi na niewielkie nie dociagniecia graficzne podczas walki. Tak naprawde jesli ktos tak bardzo chce sie wypowiedziec na temat tej lub innej gry niech napisze co dokladnie jest zle wykonane a nie pisze glupawe komentarze albo prowadzi odwieczna wojne pomiedzy posiadaczami roznych platform do grania.
Ja osobiscie zaczynalm 20 lat temu na Atari 65 a pozniej przesiadlem sie na Amige 500...przeszedlem przez nie konczace sie bagno wydawania pieniedzy na PC... a dzis jestem posiadaczem laptopa na ktorym smialo moge grac na pelnych detalach w Wowa czy Witchera, co z reszta mi wystarcza, bo do prawdziwego grania posiadam ps2 i ps3 oraz psp...Wystarczy sie tylko przekonac ze przyjemniej jest nie wydawac wielkich pieniedzy na modernizacje Pc i poza tym malo kto moze z posiadaczy Pc grac na monitorze 40 cali przy Full HD...Caly zachod i daleki wschod mam na mysli Japonie to przede wszystkim gracze Konsolowi, ktorzy z reszta nie prowadza zatartych wojen z posiadaczami laptopow czy Pc bo one sluza im do czegos innego,badz chociaz by tak jak mnie do grania w strategie albo w Wowa...
Pozdrawiam wszystkich graczy bez wyjatku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować