Zaloguj się, aby obserwować  
MnicheX

Google (informacje ogólne) i nie tylko :)

28 postów w tym temacie

W tym temacie chciałbym wam przedstawić potęge Googli..., kolosalnej wyszukiwarki internetowej, która ma ponad 8 miliardów stron w swoim katalogu...

Z początku powiem, że adres to po prostu www.google.pl...

Wielkość liter

Google nie rozróżniają wielkości liter... nie ważne czy napiszesz BANK ŚLĄSKI czy BaNk ŚlĄsKi.

Wyniki szukania - ograniczenie:

Jeżeli w wyrażeniu, które wpisujesz do przeglądarki jakieś słowo MUSI być wyszukane, należy dodać + przed danym słowem... przykład:

Andrzej bardzo lubi +placki

Jeśli wyszukane ma zostać kilka wyrazów, należy użyć cudzosłowiu:

Andrzej "bardzo lubi placki"

Ale co zrobić aby jakiś wyraz nie był wyszukiwany? Np. gdy wpiszemy wyrażenie darmowe, wyszukiwarka będzie nam wyświetlała darmowe mp3, lecz jeśli nie chcemy aby to robiła wstawiamy - przed niechcianym wyrazem, przyklad:

darmowe -mp3

Teraz poznacie tajniki angielskiego słowa "or" ;] O so hozii? Jak wiecie "or", w języku polskim oznacza "lub". A więc gdy wpiszemy wypoczynek w Tatrach OR nad morzem wyszuka nam oba wyrażenia, wiec wcale nie musimy szukac dwa razy!

Szukam szczęścia

Aby wejść na losową strone o danej tematyce, wpisujemy do przeglądarki jakieś wyrażenie po czym wciskamy "Szczęsliwy traf", przeglądarka przenosi nas na pierwszą lepszą strone zgodną z wpisanym wyrazeniem.

Nie potrzebujesz kalkulatora!

Od dzisiaj nie musisz używać kalkulatora, Google policzy za Ciebie! Do korzystania z tej możliwości, nie musisz znać żadnych specjalnych komend wystarczy, że napiszesz 2+6*8^2 ,a Google obliczy wszystko, zobacz rozwiązanie działania. Więcej informacji nt. kalkulatora znajdziesz tutaj .
Jest jeszcze jedna bardzo cieakwa funkcja kalkulatora, a mianowicie przeliczanie jednostek, możemy to zrobić w taki sposób 3.5 USD in PLN . A teraz opis tego zapytania... 3.5 to wartość danej waluty (w tym wypadku USD - dolar), później słowo in i po nim PLN, czyli polskie złotówki.

Szukam adresu

Hmm... byłeś na jakiejś strone, która miała w nazwie "cukierki", nie pamietasz dokladnego adresu? Moze byl to www.owocowe-cukierki.prv.pl? A moze www.cukierkiczekoladowe.com? Nie wiesz? Nic prostszego, skorzystaj z inurl. Wpisz w przegladarce np. inurl:cukierki a ona wyszuka wszystkie strony, które mają w swojej domenie slowo "cukierki''''...!

Po tytule

Ciekawy tytul w gornym pasku przegladarki? Sprawdz to uzywajac allintitle. Wystarczy wpisać, np. allintitle:mp3, za darmo, albumy, wywiady...

Plik o konkretnym rozszerzeniu?

Chcesz sciagnac jakis film lub cos innego o konkretnym rozszerzeniu? Uzyj filetype!

Przyklad:

filetype: ogg

Poddomeny

Interesuje Cie podstrona jakiegos portalu? Obejrzyj wszystkie podstrony danej strony! Za pomoca wyrazenia site...

Przyklad:

site:wp.pl

Wtedy google wyswietla nam wszystkie podstrony wp Takie jak sport.wp.pl, tv.wp.pl czy czat.wp.pl

Definicja?
Masz problemy w szkole? Potrzebujesz definicje jakiegoś wyrazu? Dobrze trafiles! Google o tym nie zapomnialy...
Definicje danego wyrazu mozesz sprawdzic w taki sposob:

define: PKP

Mam nadzieję, że większości się to przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:25, Tomi_323 napisał:

Szczerze?

Większości nie widziałem :)



NAprawdę to jest szczere. Możesz mi zaufać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 21:39, amster22 napisał:

Dlaczego ludzie uważaja google za najlepszą wyszukiwarkę?


Może dlatego, że google obecnie posiada najlepsze algorytmy wyszukiwania. Ale z tego co zapowiada Microsoft ich "LIVE" ma byc lepszy od google . Zobaczymy co tym razem wymyśli Bill G :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 09:12, Mistrz Magii napisał:

Pozwól, że dodam, że pracownicy Google mają poczucie humoru.
Wpisz na Google:

kretyn

ptasia grypa

Tu chodzi nie tyle o poczucie humoru pracowników google (bo cóż oni mogą wiedzieć np. o Lepperze), ale zdolności pozycjonowania stron przez webmasterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj przez chwilę kursor myszki nad logiem Google i pojawi się napis o co chodzi.
O, teraz taki tam jest: 50th anniversary of the LEGO brick :)
Na oficjalnej stronie www.lego.com też coś o tym jest.

20080128153608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, zdążyliście już zauważyć nową usługę "Tłumacz stronę"?
Według mnie jest to fajna rzecz. Co prawda jakość tłumaczenia pozostawia wiele do życzenia, bo jak wiadomo żaden translator nie będzie tłumaczył rozumnie, tylko dosłownie. Mimo to i tak ten Googlowski translator jest lepszy od tych zwykłych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem chciałem wspomnieć o testowej wersji wyszukiwarki, gdzie testowane są nowe rozwiązania jakie dopiero mogą zostać wprowadzone do znanej nam wyszukiwarki. Testowe google znajduje się pod tym adresem: http://www.searchmash.com/ i zauważyłem że lepiej wyszukuje mniej znane strony, choćby blogi :) Wersja flashowa jest dostępna tu:
http://www.searchmash.com/flash/search/#home ale oczywiście użytkownicy Opery muszą obejść się smakiem.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w wyszukiwarce wpiszę coś co mnie interesuje to pojawią się wyniki. I jak w tych wynikach widzę interesujący mnie fragment to wchodzę na stronę, a tam masa tekstu i nie mogę znaleźć tego fragmentu. Da się go jakoś znaleźć łatwo i szybko bez czytania całości strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 20:59, Hartus napisał:

Jeśli w wyszukiwarce wpiszę coś co mnie interesuje to pojawią się wyniki. I jak w tych
wynikach widzę interesujący mnie fragment to wchodzę na stronę, a tam masa tekstu i nie
mogę znaleźć tego fragmentu. Da się go jakoś znaleźć łatwo i szybko bez czytania całości
strony?


ja szukam przez edycja---> znajdź(tekst który cie interesuje) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować