Zaloguj się, aby obserwować  
Woo-Cash

Nobel dla Obamy!

65 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2009 o 17:03, Gregario napisał:

> Niezasłużona nagroda, ale Obama ma jeszcze szansę by na nią zapracować. Czas pokaże.

a ja myślałem że nagrodę dostaje się konkretnie za coś a nie za to co może ale nie musi
nastąpić. a jak za chęci dostaje się teraz takie nagrody to chyba każdy mógłby jakąś
dostać.

Zgadzam się. Pokojowa nagroda Nobla jest za jakąś działalność, za jakiś czyni. A Obama dostał za dobre chęci. Za coś co ma zamiar zrobić ale nie wiadomo czy zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fizycy nagrodzeni Noblem skonstruowali wehikuł czasu jako podziękowanie dla komitetu. A ten oczywiście zajrzał w przyszłość i zobaczył, że Obama zrobi coś dobrego. Tylko coś im się wymiary pochrzaniły i teraz nie chcą się do tego przyznać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co takiego ten Obama zrobił? Może i ma dobre chęci, ale owoców jego "pokojowej pracy" jakoś nie widać. Jest przywódcą kraju, który toczy dzisiaj nie jedną wojnę. Takiemu Nobla!? Kpina.

To w sumie tak jakby Nobla z biologii dali komuś, kto bardzo chce odkryć/stworzyć szczepionkę na HIV, ale nie podjął jeszcze żadnych większych działań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę 100% przeciwko tej nagrodzie. To samo pewnie pokaże opinia publiczna w krajach europy. Ale oczywiście dla przeciętnego Amerykanina wystarczy zrobić show, pokazać publicznie rodzinkę i głos ma się zapewniony ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za co on dostał tego Nobla? Nic w sumie nie osiągnął, z niczym ciekawym się nie pokazał... Jedynie sieje zamieszanie na scenie politycznej... Nie dotrzymując umów (np. chodzi mi o budowę tarczę antyrakietową w Polsce i Czechach), zrywanie starych sojuszy względem nowych... Czy za takie coś powinno dostawać się taką nagrodę? Czy aby na pewno nagroda została przyznana Obamie, by nagrodzić jego zasługi (chociaż nie wiem jakie on zasługi ma), czy została przyznana by podlizać się Ameryce?

Żal co się dzieje na tym świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że dostał Nobla... za to że podczas swojej kadencji jako prezydent nie wywołał jeszcze żadnej wojny z krajami Wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 21:15, Jackaloppe napisał:


Teraz załóżmy, że Obama w listopadzie nie został prezydentem USA...
I spójrzmy na to, kto dostał Nobla.


Zawsze, mogłobyć tak, że nie przyznanoby nikomu, ponieważ nikt by nie zasługiwał... czemu nie jest tak, w tym przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 20:45, Tomoya-kun napisał:

> za co nobel? za to że jest czarny?
Czyż po nim nie widać że mu się należy? XD


Cytując z Dziennik.pl
"Przewodniczący norweskiego Komitetu Noblowskiego Thorbjoern Jagland nawiązując do krótkiego czasu urzędowania Obamy w Białym Domu, oświadczył: "Wszystko, czym zajął się jako prezydent oraz to, jak przez niego zmienił się klimat międzynarodowy, jest już więcej niż wystarczającym powodem"."

Nobel za to, że zostawił żołnierzy w Afganistanie, naciska na Iran oraz, że wyr****ał nas w cztery litery... teraz czas na Koreę, nie? Ciekawe ile zmian nastąpi za jego sprawą we własnym kraju.
Dziękuję za takiego Nobla.
Oh, już chyba wolałbym Sare Palin jako prezydenta USA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 21:12, Ziggy napisał:

A ja myślę że dostał Nobla... za to że podczas swojej kadencji jako prezydent nie wywołał
jeszcze żadnej wojny z krajami Wschodu.

Hehe, na świecie jest teraz ze stu prezydentów, którzy nie wywołali żadnej wojny z krajami Wschodu podczas swoich kadencji. =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 23:20, Miklak napisał:

Hehe, na świecie jest teraz ze stu prezydentów, którzy nie wywołali żadnej wojny z krajami
Wschodu podczas swoich kadencji. =)


Powiem więcej!
Nie trzeba być prezydentem, żeby móc nie wywołać żadnej wojny z krajami Wschodu. Ot, na przykład ja jeszcze żadnej nie wywołałem!

Też powinienem dostać pokojowego nobla...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 18:39, Revanchist napisał:


haha, też sobie od razu z tym skojarzyłem :p jak widać polskie komedie są ponadczasowe :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować