Zaloguj się, aby obserwować  
Zbicku

Mount & Blade Ogniem i Mieczem - Temat Ogólny

255 postów w tym temacie

Mapy.. Nie da rady, nie zmieści się :D
Rozumem, że chodzi Ci o rozmieszczenie miast na kształt XVIII wieczny(historyk???), tu chyba wszystko OK.
Za to nie podoba mi się Częstochowa. Dostałem zadanie obronić ją przed Szwedami i... Widzę kilkanaście chat i koło 60-ciu wrogów. Żadnej twierdzy, armat, nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do kolegi wyżej
Owszem da się w wiosce werbować "brańców" lecz musi ona należeć do nas
A teraz moje pytanie
Kiedy dołączyłem do Rzeczpospolitej dostałem pewną wioskę lecz była w dość nie sprzyjającym miejscu, otoczona przez wrogów no i w końcu mi ją zdobyli. I jak zdobyć nową wioskę, lub tamtą odbić? I jeżeli już bym miał wioskę mogę zrobić coś żeby tak łatwo jej się nie dało zdobyć? np. jakiś strażników ?
Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 16:35, mimin napisał:

do kolegi wyżej
Owszem da się w wiosce werbować "brańców" lecz musi ona należeć do nas
A teraz moje pytanie
Kiedy dołączyłem do Rzeczpospolitej dostałem pewną wioskę lecz była w dość nie sprzyjającym
miejscu, otoczona przez wrogów no i w końcu mi ją zdobyli. I jak zdobyć nową wioskę,
lub tamtą odbić? I jeżeli już bym miał wioskę mogę zrobić coś żeby tak łatwo jej się
nie dało zdobyć? np. jakiś strażników ?
Z góry dziękuję ;)


Sam niestety, choć walczę za Rzeczpospolitą Obojga Narodów, żadnej ziemi nie dostałem. Jakie miałeś stosunki z Królem i Polską? No i widziałem raz wskazówkę(na ekranie ładowania):
"Wojskom nocującym w karczmie wypłacasz połowę żołdu. To samo tyczy się garnizonu miast."
Poza tym zauważyłem, że wioski zmieniają właścicieli razem z zamkami, do których podlegają.

Co do kasy, ja zarabiam na Szwedzkich wioskach. Mam Logistykę na 3. poziomie i najczęściej biorę cały towar, który sprzedaje w najbliższym mieście. W efekcie koło osiemdziesiątego dnia mam (około) 50 ochrony ciała, 26 głowy, 20 nóg i 13 najemników(full wypas, prawie husaria, tylko bez skrzydeł za to z karabinami).

I jeszcze pytanie na temat awaryjności. Właśnie stoczyłem bitwę 160 szwedów na mnie(40) i Kmicica(~35). Gdy brałem jeńców "Program Mount&Blade przestał działać". Też macie takie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też jestem w Rzeczypospolitej ale dostałem jedną wioskę po złożeniu przysięgi. Król mnie bardzo lubi chyba 60 pkt a moze 70 mam u niego ale ziemi mi nie chce dać :D Właśnie jestem z nim na wojnie i zdobyliśmy zamek i pisze że on do nikogo nie należy (może uda się go zająć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 20:11, mimin napisał:

też jestem w Rzeczypospolitej ale dostałem jedną wioskę po złożeniu przysięgi. Król mnie
bardzo lubi chyba 60 pkt a moze 70 mam u niego ale ziemi mi nie chce dać :D Właśnie jestem
z nim na wojnie i zdobyliśmy zamek i pisze że on do nikogo nie należy (może uda się go
zająć)


Zamki zajmuje się łatwo. Nieraz zdobywałem zamek z marszu(gdy było 20 załogi), ale pozostawał on wówczas bezpański, lecz należał do Rzeczypospolitej.
Mnie Jan Kazimierz lubi na 45, ale jest w niewoli. Jak go odbije z rąk 200 Szwedów ciekawe jak zareaguje :D
Screeny tutaj:
http://img708.imageshack.us/gal.php?g=oim2009120515111087.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 20:29, Greebo4 napisał:

Zamki zajmuje się łatwo. Nieraz zdobywałem zamek z marszu(gdy było 20 załogi), ale pozostawał
on wówczas bezpański, lecz należał do Rzeczypospolitej.
Mnie Jan Kazimierz lubi na 45, ale jest w niewoli. Jak go odbije z rąk 200 Szwedów ciekawe
jak zareaguje :D
Screeny tutaj:
http://img708.imageshack.us/gal.php?g=oim2009120515111087.jpg


Hmm ciekawe :D
A co można zrobić z takim bezpańskim zamkiem?
A jak zdobyłeś zamek to on był twój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 20:34, mimin napisał:

A co można zrobić z takim bezpańskim zamkiem?
A jak zdobyłeś zamek to on był twój?


Jak zdobyłem zamek, to nie posiadał go żadem szlachcic(ja też nie), ale stanowił własność Rzeczypospolitej. Stał tak bez obrony(to był Lublin) to go Turki znowu oblegali, zajmowali, jechali dalej, a ja go znów zajmowałem. Początkowo myślałem, że to AI naszych kuleje, ale to jednak był skrypt prowadzący do misji obrony Częstochowy.
Myślę, że król może go komuś nadać, poza tym normalnie karczma, rynek, tylko nikt nie rezyduje za często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć czemu jak podbije zamek to będzie niczyj nawet specjalnie broniłem przed wrogami zamek w grze minął miesiąc i dalej był niczyj aż wrogowie go zajęli czemu niema sztandarów do wyboru jak się zostaje szlachcicem na usługach Króla
z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko napisze, ze ta gra byla jedna z kilku, do kupna ktorych sie przymierzalem.
Okazalo sie jednak, ze wydawca postanowil maksymalnie uprzykrzyc graczom zycie, wprowadzajac limity aktywacji - skutkiem tego jednak gry nie kupie. Poczekam za to na darmowego moda do gry o tym samym tytule i tematyce, ktory ma wyjsc w przyszlym roku. Moderzy na pewno nie wpadna na tak kretynski pomysl, jak nasz polski "wydawca" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 23:11, Eagle20 napisał:

może mi ktoś powiedzieć czemu jak podbije zamek to będzie niczyj

Zajmujesz go w imieniu kraju, a nie w swoim. Jak Cie król polubi to Ci go nada na własność.

Dnia 09.12.2009 o 23:11, Eagle20 napisał:

czemu niema sztandarów do wyboru

Sam nie wiem czemu nie wybieramy herbu, chyba jakiś domyślny jest.

Dnia 09.12.2009 o 23:11, Eagle20 napisał:

jak się zostaje szlachcicem na usługach Króla

Idziesz do króla, mówisz, że chcesz być na jego usługach, a on Cie przyjmie albo nie, to zależy od Twojej sławy. Możesz też otrzymać rekomendacje(list polecający, czy jak-to-się-tam-nazywało) od innej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wspaniała gra.
Fajne jest to że można zmienić bieg historii.
Aha mam pytanko mam problem z wyzwoleniem króla z niewoli patrzyłem po miastach wrogów tego króla i nie ma go w żadnym z nich, to mam czekać aż sam ucieknie czy mogę jednak jakoś mu w tym pomóc i jak tak to w jaki sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki bo miałem przyjemnosc w mount&blade (czyli ta pierwsza) mi sie spodobała ale troche nuda zawiało
ale napewno tego tytułu nie odpuszcze
bo wchodzac na strone CDP i w temat tej gry to strasznie duzo osób pisało ze ma ogromne błedy , nigdzie tylu nie widzieli i watpliwosc sie pojawiła czy naprawde jest az tyle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > czemu sztandar mi znikną jak złożyłem przysięgę wierności ,jak podbijam zamek niema nic takiego jak podstawce że proszę o zamek w nagrodę czemu?ale nawet jak odbijam zamek to nikt go nie dostaje jest bezpański
mam u króla punktów 36 dziękuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja się doszukałem błędów w tłumaczeniu ale to nie istotne i tak pozatym to sie nie doszukałem innych błędów ale ja ci dokładnie nie powiem na temat błędów bo ja to w sumie na to nie zwracam uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować