Zaloguj się, aby obserwować  
Zbicku

Mount & Blade Ogniem i Mieczem - Temat Ogólny

255 postów w tym temacie

Grafika grafiką, jest identyczna jak w przypadku Mount And Blade, który swoją drogą nie miał premiery w 2008 roku - gdzieś z rok wcześniej, tyle że w internecie. Pudełkowa wersja pojawiła się dopiero pod koniec 08.
Możej bym się skusił, gdyby jakiś kolega miał i bym zagrał. Jakoś okres sarmacki mnie nie kręci, cięzko mi było się uczyć na historii z tego okresu, bo ci szlachcice to w sumie mnie strasznie wkurzali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 15:50, kuba432 napisał:

tego króla i nie ma go w żadnym z nich, to mam czekać aż sam ucieknie czy mogę jednak
jakoś mu w tym pomóc i jak tak to w jaki sposób ?


Możesz spytać się dowolnego Polaka, gdzie jest Król. Jak wytniesz obstawę króla to go wyzwolisz. Mój sam uciekł gdy Moskale oblegały miasto, w którym go trzymano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy wszyscy mają takie coś że jak złożysz przysięgę królowi to na mapie jak podróżujesz pojawiając się sztandary szlacheckie to trwa tylko ułamek sekundy wiec nawet nie z doże kliknąć ale czy nie powinienem mieć flagi własnej po złożeniu przysięgi Królowi ? z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie usprawnili sprawę z więźniami :D
za rajtara dostaję 200 talarów za serdiuka 150, a nie że każda jednostka niezależnie od wartości kosztuje 50 talarów jak to byłą wcześniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 16:16, Greebo4 napisał:

Pudełko obszerne, choć owe figurki do gry bitewnej trochę... małe, ze 2 cm wysokości.


Figurki te sa w skali 10mm (czyli wyprostowany czlowiek ma 10mm liczac od ziemi do poziomu oczu). Jest to skala powszechnie uzywana w bitewnych grach historycznych, gdyz umozliwia rozgrywanie duzych starc na sensownej wielkosci stole przy zachowaniu chociaz odrobiny naturalnosci w kwestii dystansow , na jakich sie strzela itp.
Przy wiekszych figurkach zaczyna sie problem toczenia bitwy na odleglosc spluniecia ;)
Moze w Warhammerze to tak bardzo nie razi, ale w grach historycznych juz owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 08:59, Wahgaroth napisał:

a nie że każda jednostka niezależnie
od wartości kosztuje 50 talarów jak to byłą wcześniej. :)


Mylisz się, w podstawowym M&B 50 denarów otrzymywało się za więźniów u handlarza niewolników znajdującego się na wybrzeżu. U wyzwolicieli otrzymywało się sumkę adekwatną do poziomu złapanego więźnia.

[Edit]
Chyba, że mówiąc "wcześniej" chodzi o stan przed jakimś patchem :P. Nie jestem w temacie, więc jeśli się pomyliłem to z góry przepraszam :P.

A teraz pytanie dla posiadających grę - na necie ciężko znaleźć jakąkolwiek recenzje, a poważnie zastanawiam się nad kupnem - warto? Zwykły M&B to jedna z moich ulubionych gier, czy Ogniem i Mieczem jest gorzej zoptymalizowane, ma więcej błędów poważnie utrudniających rozgrywkę? Jak ma się sprawa z warstwą fabularną? Jesteśmy ciągani "po sznurku", czy nadal mamy pewną swobodę co do przyłączania się do królestw itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Król ci nie nada ziem bo to błąd gry wszyscy tak mają ja mam u Króla 90+i też nie daje zamków !mam wyjść pach w drugiej połowie grudnia ii to ma naprawić więcej się dowiesz na stronie cd-project
zwiększyć szacunek można na parę sposobów jak zlecają ci misje zabicie zbiega jak to zrobisz wracasz do zleceniodawcy lecz nie bierz pieniędzy wtedy ci szacunek rośnie tak samo jak pojmiesz generała po bitwie i go wypuścisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. gdy kram w kampanię i dochodzi to jakiejś bitwy na otwartym polu to zamiast zrowia 100% mam okolo 1/4 i wszystkie bitwy przegrywam. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować