Zaloguj się, aby obserwować  
Zbicku

Mount & Blade Ogniem i Mieczem - Temat Ogólny

255 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2009 o 19:37, mimin napisał:

mam pytanie bo mam zadanie odbić warszawę od króla. no i zebrałem tych wojewodów, hetmanów
i innych no i kiedy szturmuje warszawę to tylko ja sam jak ich włączyć do oblężenia ?


No ja se radziłem bez nich :D Oni Ci wyczyszczą okolicę i pomogą na otwartym polu, ale szturmujesz solo(to pewnie jeden z bardzo nielicznych błędów).

Tak Ci poradzę: Jak wejdziesz na mury to czyść kamienne baszty i nie schodź na dziedziniec. Możesz też w wieży wydać rozkaz utrzymania pozycji i kampić tam, albo zdejmować Szwedów zanim dojdą(jeśli dobrze strzelasz) z dachu. Jak uznasz, że jest was niewielu to każ swoim iść za Tobą i wyjdź poza mury, a potem normalnie wycofaj się (TAB), dzięki temu zmniejszysz straty. Potem pewnie zobaczysz, że masz więcej rannych niż zabitych, więc jeszcze raz skręcasz drabiny, a Twoi się leczą i jedziesz jeszcze raz.
Ekwipunek: Dowolna broń dystansowa, broń krótka, bardzo przydatna tarcza. Broń drzewcowa się za bardzo nie sprawdza.
Przy okazji fajny bug: W Wawie zleciałem przez dziurę z muru na glebę i nic mi się nie stało. Teraz tak zeskakuje u Tatarów, żeby ich wyciąć od tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 15:14, mimin napisał:

a ile miałeś ludzi jak zdobywałeś Warszawę?


Nie pamiętam, koło 50. Większość stanowili Najemnicy Polscy z zestawami: karabin, kopia husarska(początkowo byli konnicą), najlepsza(najdroższa) tarcza i takie też zbroje. Teraz podobnie leje tatarów, ale najemnikami z łukami.
Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki na pewno się przyda :D
A jeszcze do czego służy ten tryb edycji? Ponoć można dodawać nowe obiekty itp. ale jak go włączam i chce zrobić nowy obiekt to powinno się pojawić takie okienko po lewej i ono czasami sie pojawia ale strasznie miga i nic sie nie da zrobić czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko. Otóż jak mam zadanie znaleźć Clermonta w pierwszej misji dla Szwedów, to czy ktoś wie, od czego zacząć? Bo szukam go i nie wiem, co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 17:07, Rumcajsev napisał:

Z tego co czytam wiele osób skarży się że jest to praktycznie płatny mod, prawda to?



"Mod", który można jeszcze zmodyfikować jak zwykłego M&B.
Do tego cała gra jest niedopracowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem w bitwach kilku więźniów i nie wiem co z nimi zrobić ... W instrukcji pisze, że można ich sprzedać handlarzom lub łowcom niewolników tylko nie wiem gdzie ich szukać ... Lub mogę ich wcielić do drużyny tylko też nie wiem jak to zrobić, wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 10:05, Pluszak napisał:

Zdobyłem w bitwach kilku więźniów i nie wiem co z nimi zrobić ... W instrukcji pisze,
że można ich sprzedać handlarzom lub łowcom niewolników tylko nie wiem gdzie ich szukać
... Lub mogę ich wcielić do drużyny tylko też nie wiem jak to zrobić, wie ktoś coś na
ten temat?


W karczmie możesz spotkać postać o nazwie Pośrednik. Możesz mu ich opchnąć. Do drużyny bierzesz klikając Obóz i Wybierz Działanie... Tacy najemnicy lubią sobie uciekać, a wtedy morale spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Strasznie dawno mnie tu nie było ostatnio prawie nie grywam ale właśnie na moim biurku znalazła sie nowa zafoliowana Ogniem i mieczem i zastanawiam sie co z nią właściwie zrobić.
Czytając wasze posty widze że gra ma spore niedoróbki a więc pojawia się u mnie szereg pytań np:
1. Czy w tej chwili da się w to właściwie grać (czy w tym celu trzeba ściągać pacha albo poczekać na nowego)
2. Czy trzeba odinstalowywać Mount&Blade jeśli ma się już starszą wersję na kompie
3. Czy na komputerze AMD Athlon 64 3000+ 1 Gb ramu i ATI Radeon HD 2600 Pro AGP (512 MB) da się w to bez zbytniej nerwicy grać dodam tylko że w Mount&Blade się dało.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 12:30, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

Witam.
Strasznie dawno mnie tu nie było ostatnio prawie nie grywam ale właśnie na moim biurku
znalazła sie nowa zafoliowana Ogniem i mieczem i zastanawiam sie co z nią właściwie
zrobić.
Czytając wasze posty widze że gra ma spore niedoróbki a więc pojawia się u mnie szereg
pytań np:
1. Czy w tej chwili da się w to właściwie grać (czy w tym celu trzeba ściągać pacha albo
poczekać na nowego)
2. Czy trzeba odinstalowywać Mount&Blade jeśli ma się już starszą wersję na kompie
3. Czy na komputerze AMD Athlon 64 3000+ 1 Gb ramu i ATI Radeon HD 2600 Pro AGP (512
MB) da się w to bez zbytniej nerwicy grać dodam tylko że w Mount&Blade się dało.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.





1. Nie da się.
2. Nie trzeba, OiM to oddzielna gra.
3. nie wiem, porównaj sobie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 12:30, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

Witam.
[...]
Czytając wasze posty widze że gra ma spore niedoróbki a więc pojawia się u mnie szereg
pytań np:
1. Czy w tej chwili da się w to właściwie grać (czy w tym celu trzeba ściągać pacha albo
poczekać na nowego) [...]


Jeżeli nie grałeś w podstawkę M&B to możesz sobie potrenować bitwy, zapoznać się ze światem gry jednym słowem potraktować tę grę jako demo gdyż to co dostaliśmy płacąc pełną wartość produktu jest wersją beta ... cała masa funkcji nie działa, a jest zapowiedziana w najbliższej łatce a są to m.in.:
- Brak możliwości wyboru herbu
- Brak menu taktycznego podczas bitwy (po naciśnięci Backspace okno pojawia się na 1sec. i znika)
- Brak tarcz w sklepach
- Władcy nie przyznają ziem i zamków co oznacza że po odbiciu zamku będzie on należał do państwa którego wojska go zdobyły ale nikt nim nie będzie zarządzał i de-facto pozostanie niczyj, to samo z wioskami, żaden władca ci ich nie przyzna za wierną służbę
- Są takie miejsca w których gra zwalnia do 1 klatki/sec. (ja tak miałem w gospodzie w Wilnie, gdy moja postać patrzyła na stojącego tam Zagłobę miałem slajdy, a gdy odwróciłem się do niego plecami działała normalnie, ale ten efekt pojawia się w różnych miejscach)
- Czasami po zdobyciu grodu/wioski dostajemy niebotyczne nagrody (np. ponad 1000000 talarów za złupienie jakiejś dziury zabitej dechami)
- Trochę dziwne ceny zbroi w sklepach ( Znalazłem czarny kaptur dający 18 do obrony głowy za około 300 talarów podczas gdy inne nakrycia głowy w tej cenie dają 1 lub 2, a za czapkę która daje podobną ochronę trzeba zapłacić około 6000 talarów).
- Na niektórych konfiguracjach sprzętowych gra ma kłopoty z odświeżaniem i pojawiają się "artefakty" na ekranie, a niektórzy zamiast gry mają niebieski ekran. (szczególnie posiadacze kart ATI na to narzekają, mój stareńki GF6600 jakoś daje radę i nie doświadczyłem tych atrakcji)
- Zdarzają się wyjścia do windy ale raczej rzadko ... ja przez 3 dni raptem raz to miałem.
- Były jeszcze nieuleczalne choroby ale to już chyba naprawili w ostatniej łatce

Jak widzisz sporo tego a pewnie to nie są wszystkie niedoróbki, a wszystkiemu jest winien "Święty Mikołaj" xD ... tak wydawca stawał na rzęsach aby zdążyć przed tą magiczną dla handlu datą i wydał grę 4 grudnia, kosztem testów i naiwni gracze zamiast pełnowartościowego produktu dostali betę.

Ps. Jeżeli jeszcze nie zainstalowałeś gry to nie rób tego ... najpierw przeinstaluj system bo ilość instalacji jest ograniczona i każde przeinstalowanie systemu oznacza utratę jednej możliwości a masz ich max 13 ... Jest to oczywiście sprzeczne z Kodeksem Cywilnym i prawem konsumenckim bo ogranicza z nieprzewidzianych przez prawo powodów możliwość korzystania z rzeczy w tym wypadku gry no ale puki ktoś nie pozwie CDP do sądu to im nic nie grozi (sądy cywilne nie działają z urzędu tylko na wniosek) ... Tak mnie kusi aby w tej sprawie napisać do UOKiK... Tak czy siak OiM jest ostatnią grą wydaną przez CDP jaką kupiłem w edycji premierowej, jak już coś od nich kupię to tylko w reedycji, poraz ostatni dałem się naciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 12:48, Pluszak napisał:

> Witam.



Wszystkie błędy, które opisałeś się u mnie powtarzają na każdym kroku.
A te możliwości instalowania gry do max. 13 moim zdaniem idiotyczny pomysł, co to miało na celu?


A tutaj ja na wyprawie wojennej z Andrzejem Kmicicem, chcieliśmy złupić trochę ziem moskiewskich, napotkaliśmy małą przeszkodę. : D

20091224134126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko odnośnie umiejętności towarzyszy...
- Przywództwo daje nam o 5 większy oddział ale jakie ma znaczenie u towarzyszy ?
- Logistyka zwiększa nam o 6 plecak ale jakie ma znaczenie u towarzyszy ?
- Pewna umiejętność zwiększa nam o 5 ilość jeńców ale jakie ma znaczenie u towarzyszy ?
- Handel u towarzyszy ułatwia wyszukiwanie korzystnych ofert ale czy powoduje również zwiększenie rabatów w sklepach ?

-- Czy można dobrać się jakoś do plecaka towarzyszy ? ... nie chodzi mi o to jak ich wyekwipować tylko o ten pasek po prawej, w którym trzymamy towary, bo to trochę dziwne, że w ekipie mam oprócz najemników 8 towarzyszy a wszystkie łupy muszę sam dźwigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 09:27, Pluszak napisał:

Takie pytanko odnośnie umiejętności towarzyszy...
- Przywództwo daje nam o 5 większy oddział ale jakie ma znaczenie u towarzyszy ?
- Logistyka zwiększa nam o 6 plecak ale jakie ma znaczenie u towarzyszy ?
- Pewna umiejętność zwiększa nam o 5 ilość jeńców ale jakie ma znaczenie u towarzyszy
?
- Handel u towarzyszy ułatwia wyszukiwanie korzystnych ofert ale czy powoduje również
zwiększenie rabatów w sklepach ?

-- Czy można dobrać się jakoś do plecaka towarzyszy ? ... nie chodzi mi o to jak ich
wyekwipować tylko o ten pasek po prawej, w którym trzymamy towary, bo to trochę dziwne,
że w ekipie mam oprócz najemników 8 towarzyszy a wszystkie łupy muszę sam dźwigać.


Z tego co pamiętam z podstawki to wszystkie umiejętności towarzyszy i Twoje się sumują, a plecak jest wspólny dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 10:45, Kapas napisał:

[...]
Z tego co pamiętam z podstawki to wszystkie umiejętności towarzyszy i Twoje się sumują,
a plecak jest wspólny dla wszystkich

>

Nie wiem jak było w podstawce ale tu raczej ich umiejętności się nie dodały do moich ... pomimo że kilku ma bonusy do logistyki plecak się nie powiększył ... dalej mogę przetrzymywać 5 jeńców (mam 1 pkt.) pomimo tego że kilku z nich też coś tam ma dodane ... może co najwyżej być tak że liczy się najwyższa wartość parametru ... no ale o tym instrukcja milczy i co i jak można się jedynie domyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2009 o 11:28, Pluszak napisał:


Nie wiem jak było w podstawce ale tu raczej ich umiejętności się nie dodały do moich
... pomimo że kilku ma bonusy do logistyki plecak się nie powiększył ... dalej mogę
przetrzymywać 5 jeńców (mam 1 pkt.) pomimo tego że kilku z nich też coś tam ma dodane
... może co najwyżej być tak że liczy się najwyższa wartość parametru ... no ale o tym
instrukcja milczy i co i jak można się jedynie domyślać.



OiM cały jest zabugowany, to o czym piszecie to jeszcze nic. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować