Zaloguj się, aby obserwować  
Zbicku

Mount & Blade Ogniem i Mieczem - Temat Ogólny

255 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2010 o 13:35, Eregion napisał:

mam takie pytanko, dlaczego nie mogę rekrutować ludzi do mojego oddziału w wioskach??


Musisz zaciągnąć się, do jakiejś frakcji i muszą to być wioski jej podległe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 19:48, Wahgaroth napisał:

Musisz zaciągnąć się, do jakiejś frakcji i muszą to być wioski jej podległe.

robię zadania dla króla Jana Kazimierza związane z potopem nawet mam zagłobe w oddziale ale nie moge sie przyłączyć do rzeczpospolitej nie mam takiej opcji w dialogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 11:28, Eregion napisał:

ale nie moge sie przyłączyć do rzeczpospolitej nie mam takiej opcji w dialogach


Wykonuj dalej zadania fabularne, wszystko się rozwinie.


Mam pytanie, jak za pomocą notatnika zwiększyć ręcznie pieniądze w grze? Wykonałem jakąś misję i mam nagle dwa miliardy talarów na minusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 15:24, Renzov napisał:

Jak instaluje M&B to jest napisane, że mogę zainstalować grę tylko trzy razy. To prawda?

tak sa aktywacje jesli wykorzystasz te limity to bedziesz dostawal po jednym co 14dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 21:14, Wahgaroth napisał:

Wykonuj dalej zadania fabularne, wszystko się rozwinie.


Mam pytanie, jak za pomocą notatnika zwiększyć ręcznie pieniądze w grze? Wykonałem jakąś
misję i mam nagle dwa miliardy talarów na minusie.

musisz wyeksportowac postac:
1.Wejdz na mapie gry w zakładke <postać>
2 W tej zakladce wejdz w nastepną <statystyki>
3 Tam daj opcje <eksportuj>
4 Zrzuc gre na belke, wejdz tam gdzie masz go zainstalowanego, pojawi sie folder CharExport czy cos takiego
5 wejdz w plik tekstowy o nazwie takiej jak imie twojego bohatera w grze
6 Tam masz po angielsku wszystkie umiejetnosci itd.
7 Tam gdzies znajdziesz "money" i tam ustawisz sobie kase
8 Wyjdz z folderu i przywołaj gre zrzuconej wczesniej na belke
9 wybierz opcje <importuj>
10Gotowe! wejdz w ekwipunek i ciesz sie kasą

PS Mozesz takze w ten sposób zmieniac atrubuty, poziomy, umiejetnosci postaci itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 09:43, sebabyku napisał:

Witam ponownie. Tym razem mam zupełne inne pytanie. Chodzi mi o zadania fabularne, wiem,
że polska ma takie coś ziązanego z potopem. Ja natomiast gram Ukrainą i nic takiego niemam,
a gram już dość długo dla tego państwa. Czy Wojsko Zaporowskie nie posiada zadań fablarnych,
czy zrobiłem coś nie tak. Prosze pomóżcie.


w kazdym panstwie jest inna fabula czasami sie wiaze z potopem a czasami nie
Kozakami jest ciezko
najlatwiej z tego co wiem jest Szwecją albo turcją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 19:48, Wahgaroth napisał:

Musisz zaciągnąć się, do jakiejś frakcji i muszą to być wioski jej podległe.

ludzie odkryłem u kasztelana w mieście zamawia się jednostki na 4 dni i trzeba mieć kosynierów w garnizonie -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy nie wiedzą jak zaciągać wojsko proszę:
1.Najemnicy w karczmach i na mapie kompani obozy najemników
2.W mieście przejdź do centrum miasta i porozmawiaj z kasztelanem (w przypadku polski) tam zaciągach jednostki i czekasz 4 dni na nie
3.Jak masz własną siedzibę to jednostki powstają same w garnizonie pod warunkiem że w mieście są dowódcy pułków

Jak macie pytanie odnoście rosi lub polski ich misji to piszczie na stkstk234@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem "nowy chan". Zanim doszedłem do tego zadania udało mi się przejąc wszystkie miasta Księstwa Zaporoskiego. Teraz nie mogę nigdzie znaleźć tego Mahmeda - pretendenta do tronu. U podróżników nie ma opcji, żeby go wybrać, więc nie powiedzieli mi gdzie mogę go znaleźć. Przeszukałem już wszystkie duże miasta i dalej nie mogę go znaleźć. W którym mieście Wy go znaleźliście? Może będzie w tym samym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wywala mi co 10 minut w tej grze komunikat "Program przestał działać"... nie wiem co robić, posiadam Windows Vista, a w tych sprawach jestem laikiem. Mam OiM z Topsellera. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jak wykonać zadanie "Porwanie" , konkretniej skąd wziąć szlachcica ruskiego? Kolejne - czy Wam też ta gra się tnie, jak jest w niej mgła zarówno w czasie walki jak i na mapie przygody (chodzi o gęstą mgłę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś, kto grał w tę grę mógłby opisać w dwóch słowach jak wygląda walka bronią palną? To znaczy ile broni jest to wyboru, czy są skuteczne w porównaniu choćby do łuków itp. Drugie pytanie: jak rzecz wygląda z udźwiękowieniem? Czy to prawda, że sprawia ono poważne problemy i w imię prawidłowego działanie gry lepiej je wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 18:27, witkab napisał:

Czy ktoś, kto grał w tę grę mógłby opisać w dwóch słowach jak wygląda walka bronią palną?
To znaczy ile broni jest to wyboru, czy są skuteczne w porównaniu choćby do łuków itp.
Drugie pytanie: jak rzecz wygląda z udźwiękowieniem? Czy to prawda, że sprawia ono poważne
problemy i w imię prawidłowego działanie gry lepiej je wyłączyć?


Broń palna dzieli się na trzy główne rodzaje (a każda kategoria ma kilka / kilkanaście wersji różniących się statystykami)

a) pistolety - najszybsze przeładowanie (ok 30 - 35) , ale słaby zasięg, słaba celności i stosunkowo małe obrażenia (ok 65), można korzystać z nich jadąc konno;

b) karabiny / samopały - wolniejsze przeładowanie (ok 25 - 27), lepszy zasięg celność i obrażenia (ok 80) , można korzystać z nich jadąc konno;

c) muszkiety - najwolniejsze przeładowanie (ok 20 - 23), najlepszy zasięg, celność i obrażenia (nawet powyżej 90), nie można używać na koniu.

Ogólnie to nawet pistolet jest ok. 3 razy wolniejszy od łuku, ale za to słabsze jednostki kładziesz jednym strzałem. Rajtarzy czy husarze (najlepiej opancerzeni) wymagają od 1 do 3 kul, a z łuku zdarzało mi się im zadawać 0 punktów obrażeń (na początku kampanii). Nawet z silnym naciągiem na 4 i niezłym łukiem potrzebuję pomiędzy 4 - 8 strzał by takiego powalić. No chyba że uda się ze dwa razy walnąć headshota ;)

Gram od tygodnia (mam grę z pakietu z Warbandem i dopiero teraz zainstalowałem OiM). Na razie jedyny poważniejszy problem miałem przy sprzedaży jeńców (przy ostatnim wywalało mnie do pulpitu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowy opis. :) W oryginalnym M&B zawsze irytowała mnie właśnie broń dystansowa i przeszywanie wroga nieskończoną ilością strzał, zanim nie zginie. Rad jestem, że w OiM można poważnie przetrzebić szeregi wroga bronią palną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbiłem Mińsk jako szlachcic Radziwiłła i mam problem, bo... ma on 0 garnizonu i jak chcę go zabrać to zyskuję jeno sławę i powracam na mapę. Mńsk nadal ma 0 w garnizonie, ale nie mogę go za Chiny Ludowe przejąć. Wie ktoś jak to zrobić? Czy to bug? Jak tak, to czy jest jakiś kod na to? Chciałbym bunt przeciwko Janowi Kazimierzowi rozciągnąć tym bardziej, że Wołodyjowskiego pokonałem juz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra zaczyna mnie denerwować.

Po pierwsze mechanizm rekrutacji (v 1.017) jest ... mało ciekawy. Niby jestem szlachcicem Rzeczpospolitej, ale nigdzie nie mogę rekrutować Husarzy, no chyba że odbiję ich z łap wrogich oddziałów. Nie wytrenuję ich sobie bo ktoś uznał że chłop z mojej wsi nie będzie nigdy lepszą jednostką niż kosynier (weteran). Podobnie z żołnierzami, czy wolontariuszami. W ogóle zdolność szkolenie jest obecnie do d... tzn. mało przydatna.

Żeby było weselej przeciwnik nie wydaje się mieć z tym problemów. Razem z Janem Kazimierzem i Skrzetuskim pobiliśmy Gustawa (króla Szwecji) wraz z jego generałem Hornem. Kilka dni później dostaję wiadomość że Gustaw oblega jeden z zamków w Inflantach. Super, myślę sobie, dopiero co dostał w skórę, nie będzie miał uber jednostek, a ja mam złapać 3 Kirasjerów-pikinierów (których w patrolach nie uświadczyłem). Więc jadę jak ten głupi na pomoc. Dojeżdżam i co widzą me oczy ... Gustaw ma co prawda "tylko" 250 ludzi, ale za to nic gorszego od muszkietera. Miał 23 szwedzkich rajtarów! Więcej niż przed klęską jakiej doznał parę dni wcześniej! %^!@*!

Ale to jeszcze bym zdzierżył. Co mnie dobija to fakt wywalania się gry przy braniu/sprzedaży/zwalnianiu jeńców. Jak ma do ciężkiej cholery złapać tych Kirasjerów, kiedy po bitwie 190 (Wojniłłowicz z moim wsparciem) kontra tych 250 Szwedów próbuję ich wziąć do niewoli (a mam 7 miejsc wolnych, że tak powiem) i gra mi się do pulpitu wywala?!? Bo akurat byli ostatni na liście... Pół godziny walki na próżno, wrogi król wzięty do niewoli, doświadczenia zebrałem ze 3 tys. i na nowy poziom wskoczyłem, a tu g...

Jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu z jeńcami, będę wdzięczny za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować