Zaloguj się, aby obserwować  
Zbicku

Mount & Blade Ogniem i Mieczem - Temat Ogólny

255 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2010 o 20:10, sebabyku napisał:

Witam
Dziekuje za wcześniejszą pomoc.
Tym razem mam problem nie z zadaniem. Dziwnie samoczynie rosną mi atrybuty (normalnie
to jest fajno ale jak dochodzi do monetu gdzie jestem szybszy od konia lub zabijam husarza
z piąchy to nie jest przyjemne). Czy problem może być związany z walka w karczmie na
szable?? Co prawda, gdy przegrałem to pokazało się zadanie (czy coś w tym stylu) że mam
ranę i dalej walczyłem. Czy to może być przez to??


Z tą raną to niewiem jak działa ale powyższe usuwa pach... gdzie on był, o jest
ftp://ftp4.cdprojekt.com/pub/pl/ogniem_i_mieczem/patch/
pobierz z tąd patch 1.014 i będzie ok. Niestety będziesz musiał się wtedy pożegnać z sejwami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patch 1.14 poprawił sporo błędów z poprzedniej wersji ale dodał całą masę swoich, więc zarówno w wersję 1.12/13 jaki i 1.14 niema sensu grać. Lepiej poczekać na ver. 1.15 i mieć nadzieję, że ta wersja będzie grywalna. Tym bardziej że jak plotka głosi (info z "ruskiego" forum) save ze starych wersji nie będą działać na nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu się doczekaliśmy nowej łaty (1.15), miejmy nadzieję że w końcu ta gra będzie działać jak należy:
ftp://ftp4.cdprojekt.com/pub/pl/ogniem_i_mieczem/patch/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tym razem mam zupełne inne pytanie. Chodzi mi o zadania fabularne, wiem, że polska ma takie coś ziązanego z potopem. Ja natomiast gram Ukrainą i nic takiego niemam, a gram już dość długo dla tego państwa. Czy Wojsko Zaporowskie nie posiada zadań fablarnych, czy zrobiłem coś nie tak. Prosze pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 09:43, sebabyku napisał:

Witam ponownie. Tym razem mam zupełne inne pytanie. Chodzi mi o zadania fabularne, wiem,
że polska ma takie coś ziązanego z potopem. Ja natomiast gram Ukrainą i nic takiego niemam,
a gram już dość długo dla tego państwa. Czy Wojsko Zaporowskie nie posiada zadań fablarnych,
czy zrobiłem coś nie tak. Prosze pomóżcie.


Każda nacja posiada, u kozaków ta misja nazywa się "Czarny hetman" i też są z nią jakieś kłopoty ... aby ją dostać musisz zdobyć sporo sławy i poprawić stosunki z Wojskiem Zaporoskim, po jakimś czasie któryś z Lordów zleci Ci to zadanie ... Weź też od któregoś z Polskich Szlachciców specjalną misję splądrowania Masłowego Brodu, i na prośbę starosty tej wioski odstąp od jej wykonania, w ten sposób poprawisz stosunki z Chmielnickim co na pewno pomoże przy starcie misji dla kozaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy nie da się nic zrobić by stare sejwy działały? Bo na starych jestem wręcz nieśmiertelny i najpotężniejszy, a od nowa nie chce mi się zaczynać. Jest jakaś szansa czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną sprawę-nagle zauważyłem, że na mapie przygody Warszawie zmienił się wygląd. Zamiast wyglądu miasta, wygląda jak jakiś oddział. Sama w sobie co prawa dalej funkcjonuje jak każde miasto, tj. da się wejść, zobaczyć garnizon, pospacerować ulicami-krótko mówiąc, nadal tak samo funkcjonuje, jak przedtem. Poza tą jedną małą różnicą, że na mapie wygląda jak oddział, a nawet w dzienniku z lokacjami.

To w niczym nie wadzi grywalności, ale jednak trochę mnie to irytuje. Dodam, że dla sprawdzenia włączyłem nową grę i tam Warszawa wyglądała już normalnie. Czy da się jakoś przywrócić temu miastu normalny wygląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jest jakieś oficjalne źródło z którego mógłbym ściągnąć OiM by przetestować w wersji trial tak, jak można to robić z resztą tytułów z serii? Dodam, że na stronie TW nie ma (rzekomo jeszcze) downloadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 12:48, Kapas napisał:

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,100545.0.html/ : OOOOO

http://www.mbrepository.com/file.php?id=1859

Polecam tego moda- jego celem jest wymordowanie całej krainy ( można zabić nawet lordów),
a z ciał poległych można tworzyć nowe przedmioty, a nawet całe sety :D


A jesteś pewien, że to mod pod Ogniem i Mieczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 17:20, Greebo4 napisał:

> http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,100545.0.html/ : OOOOO
>
> http://www.mbrepository.com/file.php?id=1859
>
> Polecam tego moda- jego celem jest wymordowanie całej krainy ( można zabić nawet
lordów),
> a z ciał poległych można tworzyć nowe przedmioty, a nawet całe sety :D

A jesteś pewien, że to mod pod Ogniem i Mieczem?

To jest mod pod czystego M&B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 17:20, Greebo4 napisał:

A jesteś pewien, że to mod pod Ogniem i Mieczem?


Cholera... fakt, on jest do czystego m&b... nie popatrzyłem na rozwinięcie nazwy tematu i na szybko tutaj to walnąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ode mnie: skoro w "normalnym" M&B można było rekrutować wieśniaków w wioskach czemu teraz tego nie można robić? Mam ciągle latać od miasta do miasta po karczmach czy jest inny sposób? No bo jak nie ma innego sposobu na zdobycie wojska to skąd brać np. takich husarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 17:53, konrad_t5 napisał:

Pytanie ode mnie: skoro w "normalnym" M&B można było rekrutować wieśniaków w wioskach
czemu teraz tego nie można robić? Mam ciągle latać od miasta do miasta po karczmach czy
jest inny sposób? No bo jak nie ma innego sposobu na zdobycie wojska to skąd brać np.
takich husarzy?


Jak to się nie da, jak się da? ja jakoś nie mam z tym problemów.. mówisz oczywiście o Warbandzie i o Nativie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 18:12, Kapas napisał:

Jak to się nie da, jak się da? ja jakoś nie mam z tym problemów.. mówisz oczywiście o
Warbandzie i o Nativie ?

A czy widziałeś w Wb lub zwykłym M&B Husarię? To chyba oczywiste, że chodzi mu o OiM, z resztą spójrz na nazwę tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaaa sorry was bardzo.. mam kilka dodanych tematów o m&b :) myślałem, że to temat o podstawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować