Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry z silnikiem Crysisa

36 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2009 o 14:42, Vernio napisał:

Jeśli kolory nadal zostaną takie jaskrawe i sztuczne to nowy silnik nic tu nie da. Grafika
nadal będzie beznadziejna.


A co ma jaskrawość kolorów do jakości grafiki? O ile pamiętam można było stonowane kolory ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać, ściągną modka ASAP jak tylko się pojawi. FC nawet i dziś grafą potrafi zrobić wrażenie a na CryEngine 2 to będzie dopiero... Wszystko zależy od ewentualnego zabugowania i optymalizacji gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 14:47, destro177 napisał:

> Jeśli kolory nadal zostaną takie jaskrawe i sztuczne to nowy silnik nic tu nie da.
Grafika
> nadal będzie beznadziejna.

A co ma jaskrawość kolorów do jakości grafiki? O ile pamiętam można było stonowane kolory
ustawić.


Możliwe, że chodziło mu o post-processing tylko źle się wysłowił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:31, Lord_Joker napisał:

Po co używac slabo zoptymalizowany silnik Cry Engine 2 jak można u żyć silnik z Far Cry
2, będzie wyglądać pięknie i będzie działać bez zacięć - epic win.


Ta wypowiedź to raczej Epic Fail.
FarCry 2 to produkt Ubi a nie Crytek.
Dunia engine jest zrobiony przez ubisoft montreal. Bo prawa do marki Far Cry 2 wykupiło od Cryteka. Silnik nie należy do Cryteka, jest zamknięty i nie wolno go używać. No chyba że go wykupisz. :P

Nie wiem na jakich zasadach pracują na silniku Crysisa, ale chyba nie łamią praw własności? hm?

Widoczki nie powalają. Takie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screeny nie powalają. Poza tym wolałbym, żeby odświeżono grę, której bardziej by się to przydało - Tresspasser na silniku Crisisa byłby chyba dużo lepszym wyjściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pograłem ponownie w Far Cry. Teraz to mam ponad 100 fps :D Szczerze? Gra prezentuje się lepiej niż nie jeden nowy chłam z ostatnich dwóch lat.

Lord_Joker a gdzie niby silnik Cry Engine 2 jest źle zoptymalizowany? Po drugie silnik ten jest 100x lepszy od Duniy Co niby ona takiego ma? Płonące lasy, które i tak wyglądają komicznie? A, jeżeli Dunia jest dobrze zoptymalizowana to od dziś możesz mi mówić Bonad, James Bond.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 16:18, TobiAlex napisał:

Ostatnio pograłem ponownie w Far Cry. Teraz to mam ponad 100 fps :D Szczerze? Gra prezentuje
się lepiej niż nie jeden nowy chłam z ostatnich dwóch lat.

W pełni popieram Far Cry 1 był i jest jednym z najlepszych fps jakie wyszły.

Dnia 14.10.2009 o 16:18, TobiAlex napisał:

Lord_Joker a gdzie niby silnik Cry Engine 2 jest źle zoptymalizowany? Po drugie silnik
ten jest 100x lepszy od Duniy Co niby ona takiego ma? Płonące lasy, które i tak wyglądają
komicznie? A, jeżeli Dunia jest dobrze zoptymalizowana to od dziś możesz mi mówić Bonad,
James Bond.

Witam panie Bond. Bo niestety z własnego doświadczenia wiem że Diuna jest dużo lepiej zoptymalizowana niż Cry Engine 2 . Testowałem na 2 kompach i na obu były takie same wyniki, tam gdzie Cry Engine 2 na wysokich już nie wyrabiał to Diuna bez problemu wyciągała powyżej 40 fps. na najwyższych detalach. No i powiedz co Cry Engine 2 ma takiego niesamowitego czego Diuna nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2009 o 16:52, Tomoya-kun napisał:

Witam panie Bond. Bo niestety z własnego doświadczenia wiem że Diuna jest dużo lepiej
zoptymalizowana niż Cry Engine 2 . Testowałem na 2 kompach i na obu były takie same wyniki,
tam gdzie Cry Engine 2 na wysokich już nie wyrabiał to Diuna bez problemu wyciągała powyżej
40 fps. na najwyższych detalach. No i powiedz co Cry Engine 2 ma takiego niesamowitego
czego Diuna nie ma?


ocenianie silnika na podstawie jednej gry to głupota, bo nie sam silnik wpływa na to jak dana gra obciąża komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Engine DIUNA wygląda ZNACZNIE gorzej niż cryenigne 2. Tyle ode mnie. Testowane i potwierdzone, a wydajność podobna. Nawet nie wiem czy CryEngine przypadkiem nie szybciej chodzi, bo odpaliłem go na full detalach 800x600 a silnik FC2 się przy takich ustawieniach dławił i do tego gorzej wyglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BNiema co porównywać silnika na podstawie jednej gry, jak napisał marcinsud. Silnik z FC2 po prostu wymaga mniej wydajnego kompa niż CryEngine 2, który jak wiadomo, nawet z najnowszych PeCetów potrafi wycisnąć siódme poty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszą część tej gry nie miałem okazji grać, ale muszę przyznać, że w Far Cry 2 grafika była świetna, ale co do fabuły pozostawiała dużo do życzenia. Podobno jedynka była bardzo dobra i z nową grafiką byłaby jeszcze lepsza. Tylko, że te screeny wyglądają jak kopia Crysisa i nie wiadomo jak na to zareagują gracze. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować