Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grający w World of Warcraft przymuszeni do Battle.netu

44 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2009 o 19:06, nVid napisał:

> > Ciekawe czy jeśli już od dawna mam połączone konto WoWa z Battle.netem to dostanę

> pingwina.
>
> Tak, dostaniesz.
Nawet jeśli od lipca nie opłacam abonamentu i nie gram? Jak sądzisz?


Pewnie też.
Pingwina mają dostać wszyscy którzy połączą konto z BN lub już połączyli.
To że nie opłacasz gry nic do tego nie ma. Najwyżej dostaniesz pingwina na growego maila i go nie odbierzesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 19:33, gemGreg napisał:

Była by jatka jak by zrobili nagle BN płatny, tak jak niedawno mieli w planach, po tym
jak każdy założy konto lub złączy inne konta z bnetem :D


No i? WoW nie będzie korzystał z BattleNet w taki sposób jak StarCraft czy WarCraft, one mają tryby sieciowe, WoW jest MMO i korzysta z osobnej bazy serwerów, nie wymaga BN do działania.

Myślałeś, że każą graczom WoWa oprócz abonamentu płacić dodatkowo za BN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Galder_Grasfiord w którym momencie zmniejszy popularność Blizzarda? Nie pograsz w WoW, bo musisz mieć konto w Battle.net? Absurdalny i śmieszny powód. Nie pograsz w SC2, bo musisz mieć konto na Battle.net? Jeszcze bardziej śmieszny i wręcz komiczny powód.

gemGreg podaj mi lnik, w którym Blizzard informuje, że kiedykolwiek miał w planach płatny BN? Chyba coś przeoczyłem. Nie ma jak to szerzyć panikę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jeśli bn będzie częściowo płatny w przyszłości, to logiczne jest naganianie do niego graczy WoW. Nawet jeśli nie będą musieli płacić za usługi związane z grą w WoWa, to jednak będą siedzieć w bn i sporo z nich na pewno skusi się na dodatkowe, płatne opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:10, Budo napisał:

Jeśli bn będzie częściowo płatny w przyszłości, to logiczne jest naganianie do niego
graczy WoW. Nawet jeśli nie będą musieli płacić za usługi związane z grą w WoWa, to jednak
będą siedzieć w bn i sporo z nich na pewno skusi się na dodatkowe, płatne opcje.


Naganianie - to na pewno. Ogromna ilość graczy WoWa to ludzie nie znający innych gier Blizzarda, mający nikłe pojęcie czym jest BattleNet, tak więc w końcu ktoś się zainteresuje innymi produktami i zakupi to i owo.

Płacenie za BN przez mieszkańców Azerothu na razie nie ma żadnego uzasadnienia, WoW istniał bez niego i miał się bardzo dobrze, nikt nie pojmie dlaczego każą płacić za coś co do zabawy jest w ogóle niepotrzebne, dodaje tylko czat ze znajomymi z innych gier:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zintegrować konta można już było dawno temu jak ktoś chciał, teraz muszą wszyscy. Ja zintegrowałem już nie wiem dwa miesiące temu chyba. Nie bolało w niczym nie utrudnia więc nie wiem o co chodzi. Zajęło chyba ze 2 minuty. News brzmi tak złowrogo jakby wymuszali od nas pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że to tylko spekulacje, również uważam, że Blizzard wprowadzi jakiś abonament na battle.net. Jeśli nie wymagany, to przynajmniej jakiś status VIP dla opłacających, z dostępem do więcej ilości bajerów.

Tak można wnioskować, z polityki cenowej jaką ActiBlizz nas ostatnio uracza. Głównie wskazuje palcem na zagrywki Activision, ale że teraz są połączeni to i Blizzardowi nie odpuszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:07, TobiAlex napisał:

gemGreg podaj mi lnik, w którym Blizzard informuje, że kiedykolwiek miał w planach płatny
BN? Chyba coś przeoczyłem. Nie ma jak to szerzyć panikę...


http://www.gram.pl/news_8g3lGum3_W_przyszlosci_Battle_net_bedzie_czesciowo_platny.html - prosze bardzo :P

Dnia 14.10.2009 o 20:07, TobiAlex napisał:

No i? WoW nie będzie korzystał z BattleNet w taki sposób jak StarCraft czy WarCraft,
one mają tryby sieciowe, WoW jest MMO i korzysta z osobnej bazy serwerów, nie wymaga
BN do działania.


Wiem jak działa architektura gier MMO. A do samego logowania do gry będzie potrzebny b.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 23:39, Revanchist napisał:

Ale to jest stary news i to jeszcze z gram.pl, podawaj raczej linki ze stron poświęconych
Blizzardowi i SC2 :P.


Nigdzie nie napisałem, ze ta informacja jest świeża. Zresztą z Blizzardem to nigdy do końca nic nie wiadomo i świeże jutro może być już przestarzałe. Nie chce mi się szukać na forum blizzarda. Zresztą w newsie był cytat. Zakładam, że redaktor gram.pl nie wymyślił sobie tego.
Sam nie chciałbym dodatkowo dopłacać do już dość drogiego jak dla mnie abonamentu. Taka mnie tylko myśl naszła jak napisali, że będę musiał niedługo złączyć konto wowa z bnetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było mówione (i to chyba na ostatnim BlizzConie nawet), że Battle.net 2.0 będzie darmowy. _Może_ pojawi się coś płatnego, ale ogółem platforma będzie za friko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 23:33, gemGreg napisał:


jezeli tak faktycznie bedzie, to moze nie bedzie jakos kosmicznie drogo.

ale dodatkowej oplaty za mozliwosc logowania do BN raczej(oby) nie bedzie, predzej za granie online w D3/SC2 lub za jakies "dodatkowe bajery"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 23:33, gemGreg napisał:


Wiem jak działa architektura gier MMO. A do samego logowania do gry będzie potrzebny
b.net


I co, każą się połączyć, później zażyczą sobie opłatę za BN? Zdzieranie kasy zdzieraniem kasy, ale to by było czyste skur&%$two, w ogóle nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takiej sytuacji. Wyskoczy: "Nie zapłaciłeś za BN, nie zagrasz w WoWa"?

To, że BN będzie wymagany do logowania, nie znaczy, że powstanie dodatkowa opłata dla obywateli Azerothu. Najprawdopodobniej płatne będą strefy do gry multiplayer w SC, WC i Diablo, a samo logowanie do profilu (tym samym do WoWa) za free, to jest logiczne wyjście.

Ludzie sieją panikę, a wystarczy odrobina zdrowego rozsądku i wyobraźni. Sam abonament może wzrosnąć i o kilkanaście złotych, ale nie uzasadnią oddzielnego płacenia za BN, którego do istnienia nie potrzebuje, nie korzysta z jego serwerów do gry. Opłata za logowanie do konta, większej bzdury dawno nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 11:13, Budo napisał:

/.../

Zapodaj jakieś linki..


Zacznijmy może od tego, że oglądałem panel poświęcony battle.net podczas tegorocznego Blizzconu. Nic na nim nie wspominali aby zamierzali pobierać abonament. Nowy battle.net (i to się tyczy głównie starcrafta) ma posiadać płatne elementy dostępne na Marketplace, elementy nie dające przewagi jednym graczom nad innymi. Na Marketplace w SC2 mają być dostępne bezpłatne i płatne mapy. Te drugie mogą być również mapami tworzonymi przez graczy. Tak więc sami gracze będą mogli na swoich mapach zarabiać.
Natomiast sam Battle.net jako system ma pozostać bezpłatny. Natomiast WoW oprócz wymogu logowania przez konto battle.net (z którym mozna mieć połączone kilka kont WoWa) ma korzystać z innych dobrodziejstw Battle.netu, jak np. wspólnej listy przyjaciół.

No ale chciałeś linków, tak?
http://forums.battle.net/thread.html?topicId=17616371851&sid=3000&pageNo=2 - pierwszy post Karune, gracze którzy kupią SC2 będą za darmo korzystać z nowego BN.
http://forums.battle.net/thread.html?topicId=19595171471 - potwierdzenie powyższego
http://forums.battle.net/thread.html?topicId=19595171471&sid=3000&pageNo=2 - ten sam wątek, w SC2 cały czas będzie można grać na BN za darmo

http://www.joystiq.com/2009/08/25/blizzcon-2009-the-new-battle-net/ - potwierdzenie tego co pisałem na początku - płatne mapy to sposób na spieniężenie BN, ale nikt tu o żadnym abonamencie nie wspomina.

Jeśli chodzi o samego WoWa to wystarczy pomyśleć logicznie. Gra ma już swój abonament, chyba nikt nie myśli, że Blizz będzie żądał za niego podwójnego abonamentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 12:46, Daimon_Frey napisał:

Jeśli chodzi o samego WoWa to wystarczy pomyśleć logicznie. Gra ma już swój abonament,
chyba nikt nie myśli, że Blizz będzie żądał za niego podwójnego abonamentu?


Logiczny to był mój post powyżej nt WoWa i bn. Ale płatne elementy będą. Ciekawe czy będą dalej to rozwijać, tzn czy pójdą w kierunku zmian dających wyraźną przewagę tym, którzy płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przestańcie szerzyć te głupie plotki o płatnym BN. To wszystko to były błędne informacje. BN będzie darmowy i nigdy nie wprowadzają płatnych opcji dających przewagę, bo to dla gry celującej w multiplayer byłaby zwyczajnie śmierć (nierówne szanse=profesjonalni gracze nie mają tu czego szukać, jeśli o wynikach decydują zewnętrzne dodatkowe rzeczy). BN ma oferować sklep z modami tworzonymi przez innych graczy (a żeby móc sprzedawać swoje dzieło taki mod/zestaw map będzie musiał spełnić określone warunki) i to wszystko. Nic więcej nie było, a reszta informacji na temat płatnego BN to są same plotki i próby wywołania sensacji, co niestety miało również i miejsce na gram.pl, ale jak widać wielu ludzi to chwyci i powtarza potem ciągle.

Ktoś tu napisał o logowaniu się za pomocą jednego loginu i hasła do wszystkich gier. Tylko do WoW, SC2 i D3. Starsze gry nadal korzystają ze starych kont BN, trzeba tam się logować nadal używając indywidualnych loginów i haseł, a dodanie tych gier do konta BN daje jedynie możliwość ich ściągnięcia.

Naturalnie wadą nowego BN jest to, że utrata konta będzie oznaczać dostęp do gier wymagających logowania się w nim, ale tak samo jest ze Steamem czy Xbox/Windows Live (chociaż BN jest czymś innym, bo nie jest zewnętrznym klientem do gier różnych producentów, a jedynie do gier jednego producenta i wbudowanym w nie). Pod tym względem jest to krok wstecz, bo bezpieczeństwo zostaje zmniejszone. Inaczej niż w przypadku starszych gier, które instalowało się normalnie i w których można było posiadać wiele, niezależnych kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować