Zaloguj się, aby obserwować  
MateuszP10

Ignorancja graczy PSP

12 postów w tym temacie

Witam mam pytanie przedewszystkim do pracowników wydawnictw. Czy możecie mi wyjaśnić dlaczego gry, które wyszły na kompa w PL i mające niemal identyczne odpowiedniki w PSP nie zostały już na ta małą platformę spolszczone? EA słynące z ignorancjii polskich graczy wydawałoby się, że teraz lepiej o nich dba niż nasze rodzime firmy! Przykładem może być np. Tomb Raider Legenda i Anniversary, których kopia na PSP jest niemal identyczna z komputerową! To szczyt bezczelności ze strony Cenegi! Zresztą CDP chyba nie jest lepszy pod tym względem. Nie wspominam tu nawet o upadłym Lemie, który przez to, ze miał w &^%$ nawet graczy PCtowych nie spolszczając ich upada... Co z największymi polskimi wydawcami Cenega i CDP, czy ta wasza polityka się wreszcie skończy? Wiecie ilu by Wam przybyło graczy? Pozdrawiam i czekam na rzetelne odpowiedzi od osób mających jakieś informacje na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.. jak ja lubie jak ludzie uzywaja slow, ktorych nie rozumieja... 10pkt dla Ciebie... Ignorancja oraz ignorowanie to NIE jest to samo


Co do Twojego pytania - maly rynek, wiec wydawcy nie chca przeznaczac sporej kasy na polonizacje gier. Rynek konsolowy - a zwlaszcza ten dot. konsol przenosnych - jest NAPRAWDE maly (w Empiku jest moze kilkanascie pozycji na Nintendo DS na przyklad)... Dopoki wiec nie zmieni sie sposo postrzegania graczy konsol przenosnych jako nisza na rynku, do tego momentu polskie wersje bea sie pojawiac bardzo rzadko... lub w ogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale chodzi mi o to, że jak sa gotowe polonizacje na niemal identyczne gry PC w porównaniu z konsolami to czemu by tego od razu nie przenieść? Przeciez polonizacja jest gotowa! Być może Ty nie zrozumiałeś sensu i przesłania wypowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spójrz na stoisko z grami z PSP jest ich prawie tyle co na PS2 np.

I powiedzcie mi Wydawcy jak tu gracze mają nie piracić? Ktoś kto nie zna angielskiego mając do wyboru GTA za 70 zł orginalne w wersji ANG to przecież wiadome, że wybierze pirata za darmo i to w dodatku w PL i to bardzo dobrym spolszczeniu tak nawiasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 23:30, MateuszP10 napisał:

Dobrze, ale chodzi mi o to, że jak sa gotowe polonizacje na niemal identyczne gry PC
w porównaniu z konsolami to czemu by tego od razu nie przenieść? Przeciez polonizacja
jest gotowa! Być może Ty nie zrozumiałeś sensu i przesłania wypowiedzi. Pozdrawiam

O ile dobrze kojarze jest to związane z polityką niektórych firm (niekoniecznie naszych dystrybutorów) które po prostu nie przesyłają naszym polików potrzebnych do wydania gry po polsku. No i jeszcze system plików psp jest kompletnie innych niż pc. Więc aby spolszczyć taką gre trzeba wykonać praktycznie prace od nowa i zaaplikować do gry.

Dnia 14.10.2009 o 23:30, MateuszP10 napisał:

To spójrz na stoisko z grami z PSP jest ich prawie tyle co na PS2 np.

Gier może tyle stoi ale porównaj ilość posiadaczy psp, a posiadaczy ps2(czy innych konsol stacjonarnych). Wtedy jak na dłoni widać "wielkość" rynku konsol przenośnych.

Dnia 14.10.2009 o 23:30, MateuszP10 napisał:

I powiedzcie mi Wydawcy jak tu gracze mają nie piracić? Ktoś kto nie zna angielskiego mając do wyboru GTA
za 70 zł orginalne w wersji ANG to przecież wiadome, że wybierze pirata za darmo i to w dodatku w PL i to
bardzo dobrym spolszczeniu tak nawiasem.

Uwierz większość graczy jest przyzwyczajona do tego że nie ma wszystkich gier spolszczonych i nie będzie robić sobie zachodu np. z przerabianiem konsoli i ściąganiem tylko po to aby mieć po polsku. A niektórzy tak jak ja nawet preferują grać w po ang. No i ucz się angielskiego bo teraz to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Języka sięuczyć nie marudzić :) Ludzie sobie jakoś dają radę i to bez piractwa.
Zresztą wszystko już Ci zostało wytłumaczone, to żę jest sobie już spolszczenie do gry która pojawiola się roównież na PSP nie znaczy że zaraz wszyscy się rzucą i będąpolską wersję robić. Tu wciąż chodzi o pieniądze, a takie coś to nie jest tania sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak bo jak coś to można polaków do nauki angielskiego zmusić, bo przecież w większej części świata znając go można już coś "zdziałać"
a innych polskiego to już nie bardzo jest sens uczyć, jak i tak tylko w jednym kraju i to do tego tak szczerze na świecie nie zbyt ważnym będzie się go używać.
po za tym to pewnie kosztuje żeby znaleźć ludzi kompetentnych do takiego zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 00:11, MateuszP10 napisał:

Czyli jednym zdanie dyztrybutorzy zagraniczni mają w $%^# polskich graczy?


No pewnie. dystrybutorzy jak już coś. Zgadzam sięz przedmówcami, przyzwyczaj się, naucz się anglika ( lub innych języków bo często do wyboru masz jeszcze np. włoski) lub jeśli jesteś leniem (nie obraź się) to kupuj gry spolszczone ORGINALNE bo takichteż jest kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 22:42, tylor2 napisał:

jeśli jesteś leniem (nie obraź się) to kupuj gry spolszczone ORGINALNE bo takichteż jest
kilka.

ORYGINALNE ,,jak już coś", zauważ tylko że liczbę spolszczonych tytułów możesz policzyć na palcach, ale fakt to fakt, brak znajomości angielskiego w dzisiejszych czasach bardzo utrudnia życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Język angielski to teraz podstawa. Byłem młodszy też narzekałem, że gry są po angielsku i nie wiem o co chodzi. A teraz dzięki angielskiemu mogę dogadać się prawie wszędzie..byłem ostatnio w Niemczech, Bułgarii i nie było problemu. Dlatego mi to nie przeszkadza, ale rozumiem młodszych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować