Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PGA 2009 – dzień dla odwiedzających już trwa

16 postów w tym temacie

Skoro Wy już tak z kilometrami zaczęliście... 80 i nigdy mnie tam nie było, chociaż zawsze mam ochotę. Dojazd żaden problem. Nie wiem czemu nigdy się nie skusiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to szczecie i mieszkam w Poznaniu ;). Powiem Wam, ze kolejna udana impreza - jeszcze wiecej ludzi i jeszcze wiecej gier. Swietne prezentacje, hostessy takie, ze palce lizac no i klimat, ktorego na PGA nigdy nie zabraknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem i choć wrażenia mam ogólnie pozytywne, to jednak w porównaniu z poprzednimi edycjami już tak różowo nie jest. Ale po kolei:

Na plus należy z pewnością zaliczyć samą organizację imprezy, co IMO było słabością wcześniejszych wystaw. Dogodna lokalizacja (jeden budynek, ale podzielony na osobne hale - nie trzeba było wychodzić na zewnątrz, a ściany skutecznie tłumiły głosy z innych pomieszczeń, dzięki czemu wszystko było doskonale słychać). Poprawiła się też sytuacja z biletami. Trzy wejścia i wcześniejsze wpuszczanie na teren targów usunęły problem ogromnych kolejek.

Nie zgodzę się jednak z Almarcino, że w tym roku pokazano jeszcze więcej gier. Według mnie tytułów było ZNACZNIE mniej niż poprzednio. Niemal cały teren Game Arena zajmowały konsole z FIFA 10 (z strasznie długimi meczami - na moje oko dobre 20 minut, przez stanie w kolejce mijało się z celem; oczywiście większość graczy nie umiałą się podzielić z innymi i rozgrywała całe spotkania...) oraz Forza 3 (z wystawionym Audi R8). Znalazło się też miejsce na Shifta, Mass Effect 2 i M&B: Ogniem i Mieczem oraz turniejową Trackmanie i CS. Poza tym pojawiło się obowiązkowe Guitar Hero i pojedyńcze stanowiska z Uncharted 2: Among Thieves, GRID i kilkoma innymi tytułami. Pod tym względem szału nie było. Sytuację ratowały stare automaty. Kolejki długie nie były, a radość z grania w House of Dead lub różne flippery była naprawdę ogromna.

Brakowało mi też efektownych stanowisk wystawców vide zagroda promująca Wiedźmina, stanowisko Far Cry 2, czy Intel Arena w latach ubiegłych. Teraz wszystko ograniczało się do zwykłych namiocików. Wyróżniało się miejsce pokazywania ME2 i hala AlleGry (stylizowana na czasy II wojny światowej), jednak szczególnego wrażenia na mnie nie wywarły.

Gry figurkowe i bitewne mnie zbytnio nie interesują, ale wydaje mi się, że w większości ograniczono się do zaplanowanych turniejów i miejsc, w których można by samemu w coś pograć było niewiele.

Na temat Paintballu również się nie wypowiadam, ale z tego co widziałem, nic się tam nie zmieniło od zeszłego roku.

Zabrakło bitew freestylowych, ale za to odbył się koncert Jamala, który dał niezłego czadu i co dla mnie bardzo ważne - grał na żywo.

No i ostatnia, bardzo ważna rzecz - IMO tak ładnych hostess na tej imprezie jeszcze nie było :)


Na koniec troszkę mniej przyjemna rzecz. Wygrałem w konkursie na gramie wejściówkę na imprezę, ale jak się okazało na miejscu, nie było mnie na liście i zmuszony byłem sam kupić bilet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:

Ja właśnie wróciłem i choć wrażenia mam ogólnie pozytywne, to jednak w porównaniu z poprzednimi
edycjami już tak różowo nie jest. Ale po kolei:

Na plus należy z pewnością zaliczyć samą organizację imprezy, co IMO było słabością wcześniejszych
wystaw. Dogodna lokalizacja (jeden budynek, ale podzielony na osobne hale - nie trzeba
było wychodzić na zewnątrz, a ściany skutecznie tłumiły głosy z innych pomieszczeń, dzięki
czemu wszystko było doskonale słychać). Poprawiła się też sytuacja z biletami. Trzy wejścia
i wcześniejsze wpuszczanie na teren targów usunęły problem ogromnych kolejek.

Słyszałem że wcześniej właśnie były spore problemy z wejściem a w środku było jeszcze gorzej... dobrze że coś z tym zrobili, za rok będzie pewnie jeszcze lepiej

Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:


Nie zgodzę się jednak z Almarcino, że w tym roku pokazano jeszcze więcej gier. Według
mnie tytułów było ZNACZNIE mniej niż poprzednio.

Widać dotknął wystawców kryzys
Niemal cały teren Game Arena zajmowały

Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:

konsole z FIFA 10 (z strasznie długimi meczami - na moje oko dobre 20 minut, przez stanie
w kolejce mijało się z celem; oczywiście większość graczy nie umiałą się podzielić z
innymi i rozgrywała całe spotkania...)

to prawda, przyjdzie kilka młodszych gówniarzy i będą grali cały dzień... stanowiska są takie aby tylko spróbować, przetestować grę a nie zajmować konsole przez całe targi

oraz Forza 3 (z wystawionym Audi R8).
na tym z chęcią bym pograł ;)
Znalazło

Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:

się też miejsce na Shifta,

o tak! a zwłaszcza na tych ich specjalnie przygotowanych miejscach z kierownicą itp :)
Mass Effect 2 i M&B: Ogniem i Mieczem oraz turniejową Trackmanie
no cóż w trackmani jesteśmy na chyba 8 miejscu jak pamiętam w klasyfikacji krajów

Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:

i CS. Poza tym pojawiło się obowiązkowe Guitar Hero i pojedyńcze stanowiska z Uncharted
2: Among Thieves, GRID i kilkoma innymi tytułami. Pod tym względem szału nie było. Sytuację
ratowały stare automaty. Kolejki długie nie były, a radość z grania w House of Dead lub
różne flippery była naprawdę ogromna.

o tak te automaty na pewno były zajebiaszcze :)

Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:


Brakowało mi też efektownych stanowisk wystawców vide zagroda promująca Wiedźmina, stanowisko
Far Cry 2, czy Intel Arena w latach ubiegłych. Teraz wszystko ograniczało się do zwykłych
namiocików.

Widać że było z nimi w tym roku kiepsko... a takie ogromne zapowiedzi mieli...
Wyróżniało się miejsce pokazywania ME2 i hala AlleGry (stylizowana na czasy

Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:

II wojny światowej), jednak szczególnego wrażenia na mnie nie wywarły.

Gry figurkowe i bitewne mnie zbytnio nie interesują, ale wydaje mi się, że w większości
ograniczono się do zaplanowanych turniejów i miejsc, w których można by samemu w coś
pograć było niewiele.

takie gry są robione z myślą o małej grupce zapaleńców co szaleją na ten temat bo nam zwykłym szarakom ciężko było by pojąć takie gry w kilka minut...

Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:


Na temat Paintballu również się nie wypowiadam, ale z tego co widziałem, nic się tam
nie zmieniło od zeszłego roku.

raczej tu dużo nie zmienisz...

Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:


Zabrakło bitew freestylowych, ale za to odbył się koncert Jamala, który dał niezłego
czadu i co dla mnie bardzo ważne - grał na żywo

o tak to musiał być fest! :) też miałem go okazje widzieć na żywo jak miał koncert na śląsku

Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:


No i ostatnia, bardzo ważna rzecz - IMO tak ładnych hostess na tej imprezie jeszcze nie
było :)

masz fotki???? :) dlatego warto tam być :)

Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:



Na koniec troszkę mniej przyjemna rzecz. Wygrałem w konkursie na gramie wejściówkę na
imprezę, ale jak się okazało na miejscu, nie było mnie na liście i zmuszony byłem sam
kupić bilet.

ciesz się że miałeś kasę na bilet bo byś wrócił z kwitkiem i fotką pod areną :)

Dnia 17.10.2009 o 20:27, LESZ3u napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zobaczyłem, zabawiłem się, pograłem.
Na PGA byłem po raz pierwszy, ale przyznam, że lekko zawiodła mnie wielkość imprezy. Jedna wielka hala była podzielona na cztery pomniejsze: Game Arenę, Fantasy Arenę, Paintball Arenę i scenę główną. Myślałem, że będzie więcej miejsca poświęconej grom, no ale trudno. Hostess tak naprawdę dużo jakoś nie było, a tym które były szczerze współczułem, bo były ciągle oblegane przez nerdów co chcieli zrobić sobie z nimi zdjęcia i je pomacać :P Niektóre nie wytrzymywały psychicznie i widziałem kilka razy jak odganiały "wielbicieli". Poza tym lekko zawiodłem się, że mało nowości pokazano. Było np z 8 czy 10 kompów gdzie można było zagrać w ... Terminatora. A co jak co, ale gra to bardzo nowa nie jest, a i kaszanka z niej raczej, więc ...
Poza tym miałem dziwne przekonanie, że zewsząd będą rozdawane gadżety, koszulki, gry, że wszędzie będą konkursy i ogólnie każdy coś wyniesie z targów. Szczerze nigdzie czegoś takiego nie widziałem, gadżetów zero, konkursów parę było, ale dało się je policzyć na palcach jednej ręki. Można było jakiś symulator wyścigowy wygrać i jeszcze parę rzeczy chyba grając w Operation Flashpoint czy coś. Poza tym bawił mnie widok dzieciaków którzy walczyli o smycze Allegro, czasem rzucane z jednej ze scen ;]
Ogólnie ja pod koniec targów dostałem tylko torbę taką jak na zakupy Enermaxa z długopisem, zakładką do książki, ulotkami i takim fajnym bajerackim pudełeczkiem na karty SD ;] Ale smyczy żadnej nie dostałem, nawet smyczy :( (xD). Podobało mi się stanowisko 8 bit. Miło było pograć w oldschoolowe produkcje z Atari itp :P Szkoda tylko, że nie mogłem się dobić do Wolfa 3D, ale pograłem na chyba Lynxie (pierwsza przenośna konsola z kolorowym wyświetlaczem), która jednak miała jakąś badziewną gierkę i na jakimś Atari w jakąś gierkę z pistoletem, to było fajne ^^
Poza tym pograłem w jakąś gierkę gdzie był niby karabin myśliwski, taki laserowy i strzelało się w ekran do kaczek itp Także trafiłem na jakąś grę gdzie sterowało się statkiem kosmicznym i trzeba było zniszczyć jakieś krążowniki, śmieszna rzecz :P Udało mi się też, po odstaniu w kolejce (jakieś 40 czy 50 min) w Mass Effecta 2. Szkoda, że był na Xklocka, celowanie we wrogów było mordęgą prawdziwą. Ale ogólnie pograło się fajnie. W Dragon Age''a też miałem ochotę zagrać, ale stac w kolejce już nie, więc sobię darowałem. Zwłaszcza, że w cholerę ludzi stało do tych jakichś 6 kompów, a każdy chciał grać jak najdłużej. Na oko 1.5h stania by była ;o Poza tym mnóóóstwo stanowisk do gry w Fifę czy tam PES''a, ale mocno oblegane, zresztą kogo one obchodziły, jak co roku tak naprawdę wychodzi ta sama gra z minimalnie lepszą grafą.
Fanstasy Arena była chyba głównie zajęta przez graczy bitewniaków. A spodziewałem się jakichś planszówek czy karcianek, szkoda. Widziałem ludzi z 501st Legion, fajnie że wpadli ;] Miałem też w łapkach home made E-11 blastera ;P Byłem przy biciu rekordu z grą w Halo - koleś po 25h wyglądał na mocno przymulonego xD
Paintball Arena był średnio interesujacy. Obejrzałem z 2-3 małe potyczki, (raz sędzia dostał, więc było ciekawie xD), ale tak naprawdę mało się tam działo. Z gramowiczów to mignął mi Liquid, bo miał koszulkę z nickiem i chyba Magwisienka, ale głowy nie dam. Łącznie tego dnia spędziłem 7 godzin w pociągu, hardkor ze mnie :P
A tak poza tym, miałem lekkie problemy z odbiorem free wejściówki, bo pan co wydawał akredytacje nie za bardzo łapał o co mi chodzi, ale po chwili widocznie przypomniało mu się o co chodzi i dał mi listę bym się podpisał i dał Zaproszenie.

Ogólnie impreza fajna i nie żałuję, ale spodziewałem się jednak czegoś większego i chyba bardziej interesującego. I ten tłok :F To może za rok GamesCon? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 13:28, Outlander-pro napisał:

A tak poza tym, miałem lekkie problemy z odbiorem free wejściówki


Mi się ta sztuka nie udała - zabrakło mnie na liście...

Dnia 18.10.2009 o 13:28, Outlander-pro napisał:

Poza tym na targach miał być Marek Lenc, ale nigdzie go nie widziałem, szkoda :F


Pan Marek pojawił się na scenie w czasie ostatniego konkursu CD-Action :)

Dnia 18.10.2009 o 13:28, Outlander-pro napisał:

To może za rok GamesCon


Skąd jesteś? Jeśli okolice Poznania (od południowej strony), to przy dobrych wiatrach mógłbym skołować autobus. Potrzebni są tylko ludzie i pieniądze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2009 o 13:41, LESZ3u napisał:

Skąd jesteś? Jeśli okolice Poznania (od południowej strony), to przy dobrych wiatrach
mógłbym skołować autobus. Potrzebni są tylko ludzie i pieniądze ;)


Niestety do Poznania aż tak blisko nie mam, jestem z Warszawy :] I jak to będzie z tym GamesConem, to zobaczym, jeszcze jest trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować