Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PGA 2009 – prezentacja Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

17 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2009 o 20:20, Masik napisał:

Mod za 80 zł w podstawowej wersji, którym się chlubią jakby sami grę wydali? Podziękował...


Nie martwuj sia ;). Zobaczą, ze nikt nie kupuję, to obniżą do 50zł. I wtedy zacznie się bieg do sklepów ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ktorzy ciagle powtarzaja ze to mod sa jacys dziwni. Nie grali nawet w Ogniem I mieczem i juz dla nich to mod bo juz cos o podobniej nazwie powstalo. Po pierwsze primo mozna zobaczyc games features na sklepie gram.pl czyli dialogi, questy, cztery nacje (Szwecje, Reczpospolita, Ukraina, Rosja) i inne jak rozwoj postaci czy to wszstko zawiera ten wasz "wspanialy" MOD. Tak same o tym ze "zerzneli" pomysl czy gre. W COD 5( i wielu innych grach) widac wyrazie ze niektore momenty byly sline inspirowane "Enemies and The Gates" i czy kots sie rzucal z tego powodu. Ogniem i Mieczem to "swiat", historia tak jakby Wladca Pierscieni czy WWII(nie do konca:), pewna tematyka a nie pojedynczy produkt. Czyli jak by ktos nakrecil film o WWII to by ktos sie wkurzyl ze "ukradili" pomysl na film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i ciut dziwni... ale co tam... każdy jest dziwakiem na swój sposób.
Jedyne co możemy robić to oceniać grę po kilku nieszczególnie zachęcających wiadomościach.
Może się okazać, że mod ten... no dobra gra... będzie genialna i warta wydania tych paru złociszy... może... lecz narazie to nic specjalnego, ot dodatek do gry, podobny do tych, które powstają i są udostępniane przez fanów za darmo. Większość modów do tej gry zawiera dodatkowe tekstury, dodatkowe questy, teksty, nacje... tak więc Ogniem i Mieczem narazie mnie nie przekonuje...
O ile mi się WYDAJE, to powstał kiedyś darmowy mod przenoszący nas do uniwersum LOTRa... za darmo...

Choć mówię, mam nadzieję, że Ogniem i Mieczem opracowane na kanwie wydarzeń historycznych mile mnie zaskoczy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 00:40, Archacus napisał:

Może i ciut dziwni... ale co tam... każdy jest dziwakiem na swój sposób.

hehe bardzo dobrze powiedziane:)))

Racja tak naprawde trzeba poczekac na premiere gry i wtedy wszystko sie wyjasni:) czy to gra, czy mod:) na razie mozna tylko "bajduzyc".

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam czas i miejsce do którego nawiązuje "Ogniem i mieczem" jest bardzo interesujący.
Zdaje się, że nadchodząca odsłona tej gry nie potrzebuje podstawki do uruchomienia, więc ciężko tu mówić o aspekcie MODerskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 12:55, Outlander-pro napisał:

Byłem na PGA i widziałem grę w akcji na stanowisku chyba Gigabyte ... ludzie, ale to
jest kaszanka :P Na pierwszy rzut oka widać, że to ruski szmelc.


Bardzo mnie to zasmucilo.... mialem nadzieje ze ta gra bedzie przynajmniej fajna ale w sumie chyba masz racje bo CD PROJEKT tak naprawde tylko dystrybutuje ta gre... Ruskie gier tak jak filmy robic nie umieja.. czyli moze to byc szmelc. Jezeli okaze sie ze ta gre to ruski szmelc Duzy minus dla CDP za wydawanie tego.. Bo bardzo "kolorowo" napisali o tej grze na gram.pl sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ruski szmelc", ale w jaki sensie pomijając fakt, że gra bazuje na M&B, który sam z siebie tak właśnie się prezentuje pod względem wizualnym jak i kilku elementów rozgrywki, a potrafi na pewien czas wciagnać jak radziecki kisiel.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Byłem na PGA i widziałem grę w akcji na stanowisku chyba Gigabyte ... ludzie, ale to jest kaszanka :P Na pierwszy rzut oka widać, że to ruski szmelc."

Na pierwszy rzut oka widać, że nie interesujesz się prawdziwymi grami a tymi, które wymuszą włączenie wyższych obrotów wiatraczków w Twoim komputerze. Sam jestem pozytywnie nastawiony na ten tytuł. W Mount&Blade gram już od wielu miesięcy( jeszcze w testowe wersje beta)i wiem, że nie grafika w żaden sposób nie wpływała na poziom radości płynącej z gameplay''u. Mam nadzieje, że Ogniem i Mieczem osiągnie sukces, przynajmniej ten mały- przyciągnie mnie tak samo jak Mount&Blade do ekranu monitora.

Jeszcze jedna myśl na koniec. Widziałem wiele gier, które były gorąco przyjmowana na długo przed premierą. Ładne screeny, trailery, super modele czy jeszcze lepsze schadery wszystko to wyrabiało pierwsze zdanie na temat tytułu. Ile raz się zawodziliście? A le razy zachwalaliście tytuł, który jeszcze nie wyszedł? Mount&Blade to inna bajka- nie ma ładnej grafiki, nie ma super modeli czy w końcu nie wygląda jak Crysis. Nie ma rzeczy, które można pochwalić nie grając jeszcze w grę. Dlatego uwierzcie mi! Ta gra nie zyskała popularności i fanów od tak sobie...! Ta gra nie musiała mieć ładnej grafiki, modeli i schaderów aby stać się geniuszem. Ogniem i Mieczem? Coś nowego, jak widać na nowym trailerze coś zupełnie odmienionego od podstawowego Mount&Blade, ale jednak ciągle posiadająca najlepsze cechy Mount&Blade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakiś rozsądny głos. Brawo Oktawian1991 !!! Jako jedyny wychwyciłeś samą istotę gry Mount&Blade, a mianowicie jej niesamowitą grywalność (pomimo jej graficznych niedociągnięć). Ja również się w nią zagrywam i kolejne MOD-y sprawiają, że na pewno szybko mi się nie znudzi. A co do "Ogniem i Mieczem" to jest to raczej samodzielny dodatek do gry, tyle że płatny (uwierzcie mi, ze niektóre tworzone przez graczy DARMOWE MOD-y są też niezwykle rozbudowane jezeli chodzi o fabułę i grafikę !!!). Nie zmienia to faktu, że "Ogniem i Mieczem" mieć trzeba, choćby dla klimatu Dzikich Pól ....
P.S. Grę Mount&Blade tworzyli Turcy, a nie Rosjanie. Jak coś krytykujecie to chociaż zdobądźcie wiarygodne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zamówiłem kolekcjonerską i mam nadzieję, że warstwa strategiczna będzie tak dopracowana jak mówił.
Dla mnie grafika nie jest najważniejsza(zagrywam się w czteroletni Rome TW i dobrze się bawię), a realizm i w miarę dobry system wykrywania kolizji.
Może już czas założyć wątek na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować