Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox Live zdrożeje

41 postów w tym temacie

Jak M$ porzuci DX to się rozwinie OpenGL i będzie się tylko on liczył, czyli gry będą się uruchamiały tak samo na linuxie i Windowsie, oraz nie będziemy zmuszani do przesiadki systemu żeby mieć nowszego dx''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 23:51, nerull7 napisał:

Jak M$ porzuci DX to się rozwinie OpenGL i będzie się tylko on liczył, czyli gry będą
się uruchamiały tak samo na linuxie i Windowsie, oraz nie będziemy zmuszani do przesiadki
systemu żeby mieć nowszego dx''a.


Też tak myślę. Natura nie znosi próżni. Ciekawi mnie tylko, czy ktoś w MS wpadnie na pomysł, by graczom PC skutecznie utrudnić żywot. Wcale bym się nie zdziwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zmuszenie mnie do kupna jakiejkolwiek konsoli to niech zapomną, nie mam 10 lat żeby mieć problem, że nie zagram w kilka gierek, a jak już żadna gra na pc nie bedzie wychodzic to poszukam innego hobby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak analizy tergo pana mają się do faktu, że taki Mass Effect 2 będzie miał premierę równoczesną na konsoli i PC. No ale gdyby się sprawdziły to już widzę, jak za 5 lat Live będzie kosztował 200 dolarów rocznie. Oczywiście nie przeszkodzi to niektórym ludziom twierdzić, ze wszystko jest ok i M$ się ta kasa należy.

Naturalnie rozumiem, że temu panu pewnie chodziło o gry wydawane bezpośrednio przez M$. Tylko ile takich gier będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Farmazony, bzdury - a niby co ma zachęcać ludzi do kupowania nowych Windowsów? Coraz wyższe wymagania sprzętowe? Z resztą ja jestem za - niech MS oleje rynek PC i w końcu będzie się dało grać bez problemu na Linux - wtedy żegnaj Windows.

Czasem uważam, że tych analityków i inne gęby trzeba by było zamknąć w jakimś zakładzie bez możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym - dla nich nie było by różnicy bo i tak tego świata nie dostrzegają, a my mieli byśmy spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się wypowiadam, ale dziś to zrobię.

Pamiętam stare przewidywania analityków na temat odtwarzaczy mp3 brzmiące mnie więcej "nikt tego nie będzie chciał tego kupić", oraz wcześniejsze (bardzo wcześniejsze) że nikt nie będzie chciał nagrywarki cd (dobrze czytacie cd, nie dvd; tak jaki napisałem "bardzo wcześniejsze") w domowym komputerze.
Jak jest każdy wie, nagrywarkę dvd (bo cd już sie małe zrobiły) ma (prawie) każdy, a mp3 są jeszcze popularniejsze.
Co sądzę o tej przepowiedni łatwo sie domyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 00:00, Bambusek napisał:

Ciekawe jak analizy tergo pana mają się do faktu, że taki Mass Effect 2 będzie miał premierę
równoczesną na konsoli i PC. No ale gdyby się sprawdziły to już widzę, jak za 5 lat Live
będzie kosztował 200 dolarów rocznie. Oczywiście nie przeszkodzi to niektórym ludziom
twierdzić, ze wszystko jest ok i M$ się ta kasa należy.

Naturalnie rozumiem, że temu panu pewnie chodziło o gry wydawane bezpośrednio przez M$.
Tylko ile takich gier będzie?

Mass Efect 2 to dzieło BioWare a oni należą do EA a temu Panu chodziło raczej o gry Microsoftu czyli Gears of War 2, Fable 2, Halo 3 znaczy GoW nie należy do M$ a do Epic Games ale oni są wydawcą tej gry i płacą pewnie za to żeby gra nie wyszła na PC. Jak dadzą "zielone światło" jak w przypadku pierwszej części to może zobaczymy GoW 2 na PC albo takiego Alan Wake. Co do wypowiedzi Pana Patchera to się zgadzam bo dla nich konsola to żyła złota. Za Xbox Live trzeba płacić a Live na PC jest darmowy więc M$ idzie tam gdzie zarobią. Jak popatrzeć z perspektywy czasu to wszystko się zgadza. Konsole niestety będą miały coraz większą popularność a to doskonała okazja żeby podwyższyć abonament bo będą wiedzieli że takiej czy innej gry nie będzie na PC a więc ludzie będą musieli wykupić Live za wysokie pieniądze by pograć sobie w multiplayer i mieć inne dodatkowe dodatki. Aż nadejdzie taki okres że PC wróci do łask bo M$ się wreszcie przeliczy z tymi opłatami i cenami gier że ludzie się odwrócą od konsoli która wszyscy z początku chwalili a przerodzi się w cenową zmorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Linux jest za bardzo niszowy. .
Więc myślę, że ludzie tak łatwo nie oleją Windowsa.
A co do tego odejścia od PC przez MS . . .
Nie wiem, ale zauważalnie wszyscy twórcy gier to robią.
Teraz praktycznie każda gra wychodzi na konsole
a zdarza się, że wyjdzie też na PC.
Takie zagranie jest cholernie nie fair
bo mi oraz innym może nie pasować
kupienie nie taniej konsoli
i równie nie taniego własnego TV
a potem jeszcze kupowanie gier 3x droższych niż na PC
nie wspominając o sterowaniu które dla mnie nie jest wygodne.

To jest po prostu nie w porządku.
Niczym z książki George''a Orwell''a
"Wszyscy są równi, ale niektórzy są równiejsi od innych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. IMO akurat w tej generacji mamy więcej multiplatform niż było. Gdyby ktoś w czasach PS2 napisał, że będzie takie Devil May Cry na PC to zostałby wyśmiany, a ilość postów w stylu "bajki, nie ma szans" pewnie by osiągnęła rekordową ilość.. Może i się część gier pojawia później na PC, ale się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 00:47, Econochrist napisał:

Niestety Linux jest za bardzo niszowy. .
Więc myślę, że ludzie tak łatwo nie oleją Windowsa.


Z tym mogę się po części zgodzić - po protu tak duża zmiana wymaga wysiłku, a przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Lenistwo również. Ja b. długo korzystałem z Outlooka - aż w końcu ktoś mnie namówił na Bata. I tak już zostało - ale zebrać się było wcale niełatwo. MS wie, że Windows to jego pecetowa twierdza i będzie walczyć o kasę konsumentów. Jeśli chodzi o gry, to produkcja konsoli i Windowsa to dla MS konflikt interesów.

Dnia 20.10.2009 o 00:47, Econochrist napisał:

A co do tego odejścia od PC przez MS . . .
Nie wiem, ale zauważalnie wszyscy twórcy gier to robią.
Teraz praktycznie każda gra wychodzi na konsole


Chyba masz na myśli wyłącznie gry mniej lub bardziej zręcznościowe (arcade, bijatyki, platformówki, shootery, ścigałki, sportowe, action adventure, muzyczne, party, slashery etc), bo to one dominują na konsolach. Rozejrzyj się lepiej. To, że o czymś się nie mówi, nie oznacza, że nie istnieje.

Dnia 20.10.2009 o 00:47, Econochrist napisał:

a zdarza się, że wyjdzie też na PC.


Nie doceniasz pecetów i ich różnorodności. Jest ogrom gier, które na konsole nie wychodzą i nigdy nie wyjdą. Nie ta publiczność. Poza tym wiele firm nie godzi się bądź ich nie stać na płacenie haraczu producentowi konsoli. A konwersja przecież też kosztuje i to nie mało. Gry najłatwiej robi się na PC, natomiast duże trudniej je sprzedać - m.in. z uwagi na różnorodność i ogromną konkurencję. Nie martw się - nie ci, będą inni. Kasa długo nie będzie leżeć na chodniku. :)

Dnia 20.10.2009 o 00:47, Econochrist napisał:

Niczym z książki George''a Orwell''a
"Wszyscy są równi, ale niektórzy są równiejsi od innych"


Zawsze tak było, jest i będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ze strony M$ byłoby dobrym posunięciem podnoszenie cen za xbox Live, w końcu ludzie zaczną odchodzić i kupować gry na inne platformy. Np: PS3, gdzie granie przez sieć jest za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jak analizy tergo pana mają się do faktu, że taki Mass Effect 2 będzie miał premierę

Dnia 20.10.2009 o 00:00, Bambusek napisał:

równoczesną na konsoli i PC.


Wydawcą ME 2(jak i właścicielem BioWare) jest EA, a to nie jest firma, która "bawi się" w exclusivy (ich gry wychodzą przynajmniej na dwie platformy, a przeważnie na wszystko na czym się da grać, łącznie z komórkami).

Niemniej, żeby tak krótko skwitować słowa tego "analityka" - są to mega wierutne bzdury. Naprawdę nie rozumiem jak w ogóle mozna się ekscytować tym co mówi ten pan ? Radzę poszukać w necie inne "jego" prognozy - większość jest kompletnie nietrafiona, więc gdyby ten gość miał chociaż trochę honoru, to już dawno by milczał, bo "milczenie jest złotem" :)

M$ porzuci rynek PC ? Ten M$, który właśnie wydaje Win7 wraz z nowym API (DX 11) - kolejny system, który jest reklamowany jako system dla graczy ? Abonament pójdzie w góre ? Od początku ani drgnął, w samym live jest coraz więcej obnizek (nie z dobroci serca - ale żeby przyciągnąć ludzi do wydawania pieniędzy), cena X360 systematycznie spada. Podwyżki część ludzi by ewidentnie zniechęciły, zresztą "małomiękcy" zarabiają głównie na DLC, nie na abo.

Ogółem ten pan "prognozuje" że M$ kilkakrotnie strzeli sobie w stopę - naprawdę szkoda czasu na komentowanie tych urojeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M$ posunie się już za daleko wchodząc w takie coś
Najpierw z nowym upem planują zablokować wszystkie inne nośniki danych niż ich
Kupiłem dysk za coś ponad 200zł z obudową a nie mam zamiaru płacić 600-700zł za dysk z naklejka M$
Naprawdę zaczyna im odbijać jak tak dalej ma być to chyba na PS3
Nie zdziwię się jak M$ straci na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już i tak teraz jest drogo, a co dopiero jak mają o 50% podnieść, z drugiej strony takie przewidywanie jest mało trafne dość często, oby też w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować