Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejni deweloperzy bronią Steam

32 postów w tym temacie

Steam było fajne... do czasu, aż ktoś nie zakosił mi konta. Przy czym trzeba czekać ruski rok na jakikolwiek email od nich, a ten cały Steam support (Ci od pomocy) To śmiech na sali. Mija któryś dzień z kolei i wciąż zero odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Machinarium, World of Goo... małe gry, nic dziwnego, że ich twórcy popierają Steam, bo to dla nich najlepsza szansa na dystrybucję swoich produktów. Ja osobiście Steama nie lubię i nie korzystam, z krótkiego doświadczenia jakie miałem powiem tyle, że mi się nie spodobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam ogólnie nie jest taki zły, chociaż jest w nim kilka rzeczy które przeszkadzają. Jedne bardziej, drugie mniej.

To co jest w nim dobre to:
- możliwość dowolnego ściągania zakupionych gier
- możliwość zgrania ściągniętych gier na płytkę coby nie trzeba było ściągać po raz kolejny.
- interfejs wewnątrz gry jest ok
- osiągnięcia steamowe
- częste promocje

To co mi się szczególnie nie podoba:
- konieczność połączenia z netem by grać w gry single (jest co prawda tryb offline, ale nie zawsze działa - powiem może że mi ani razu nie zadziałał)
- długi czas uruchamiania steama
- wydłużenie czasu uruchamiania gry
- 1$=1€ - przez co czasem nawet gry w promocjach są droższe niż u nas w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za Steamem i używałem go jedynie do HL-2 i Dawn of War 2, gdzie był on zwyczajnie jedyną opcją. Jest aplikacją wciskaną na siłę, a żadnego bezpieczeństwa on nie zapewnia. Wręcz przeciwnie - zmniejsza je, bo starczy jedynie, że ktoś przejmie login i hasło i już może sobie wszystko ściągać, robić z kontem co chce. Tym sposobem można stracić nawet dostęp do singla - kiedyś takiego ryzyka nie było. Brakuje jakichś dodatkowych zabezpieczeń, no i do tego dochodzi już oczywisty fakt jak brak możliwość usunięcia zarejestrowanej gry z listy.

Ogólnie nie lubię takich rzeczy i szkoda mi, że czasy gdy normalnie gry się instalowało odeszły (teraz nawet ścieżki docelowej, gdzie zainstalujemy grę nie można wybrać, bo taki Steam może instalować gry jedynie do swojego folderu). Krótka mówiąc dla mnie liczba wad przewyższa liczbę zalet Steama.

A tacy producenci bronią Steama bo mają z niego określone profity+umowa z Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam jest bardzo fajny, tylko te ceny... Przez Steam nie kupie raczej nigdy jesli ceny beda w EURO. Lepiej kupic w sklepie i po prostu zarejestrowac na steamie. 50euro za gre? Po to mam kompa a nie konsole zeby (m.in) nie placic wlasnie 200 zl. za gre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nic do Steama nie mam, ale CO ZA IDIOTA WYMYŚLIŁ VAC? Ja już sam nie wiem czy mam się śmiać, czy mam płakać. Innymi słowy-DAJĄ BANY ZA FRIKO! A Steam? Steam ma całkiem niezłe community managment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolfenstein - 59,99euro
CoD 4: MW - 49,99eur (!!! w Polsce za 70zł bodajze... )
Empire TW - 49,99 eur

Gier za 4 euro nawet nie bede wymienial bo 95% ludzi nawet o nich nie slyszalo. W najlepszym wypadku przy promocji cena bedzie sie rownala z ta z polskiego sklepu. Wiec genralnie do kupowania gier (dla Polakow) STEAM sie kompletnie nie nadaje, ale jako pewnego rodzaju centrum gier, takie nasze HQ :D juz tak (wszystkie gry w jednym m ijescu, automatyczne aktualizacje i fajna zakladka comunity).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować