Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 trafił do sklepów

92 postów w tym temacie

swietny system, uzywam od ponad miesiaca (mam z msdnaa wersje x64 professional), bardzo przyjazny uzytkownikowi z rewelacyjnymi uproszczeniami w interfejsie (choc czasem trzeba czasu, aby zauwazyc te udogodnienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System może i świetny(dla mnie niewiele lepszy jak Vista niestety) za to cena wprost rewelacyjna a do tego przy niektórych konfiguracjach aktualizacja z Visty do 7 może trwać 24 godziny!!! WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pysio78 - fakt, moglem zapomniec o sprawdzeniu ceny, bo dostalem system za darmo (tzn, placilem tyle co za prad zuzyty przy sciaganiu i plytke do wypalenia). i choc cena edycji pudelkowej w komputroniku przekracza ponad 1300zl za ultimate, to wersja HOME nie jest jakos tragicznie droga - kolo 400zl i moze byc twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@NightDragon

Jestem w podobnej sytuacji. Mam Vistę Home Premium Box i przy przesiadce na 7 Box musiałbym wyłożyć prawie 500 zł (sprawdzałem, tyle kosztuje wersja "upgrade"). Dziękuję, postoję. Tym bardziej, że Vista w tym momencie chodzi jak złoto i nie mam z nią absolutnie żadnych problemów. Ponadto w różnych testach porównawczych Visty i 7 widzę, że zmiany w wydajności są niewielkie (do tego częściej to 7 działa wolniej niż Vista), nowych, interesujących mnie funkcji praktycznie nie ma, a i wymagania systemu podskoczyły. DirectX11 na Viście też będzie, więc nie ma powodów, żeby się przesiadać.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj dostałem takiego maila z Vobisu:
W związku z problemami logistycznymi firmy Microsoft nastąpiło opóźnienie w dostawie zamówionych pakietów przedsprzedażowych systemu Windows 7. Pragniemy Państwa najmocniej przeprosić za wynikłe niedogodności. Jednocześnie obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby przesyłka dotarła do Państwa możliwie jak najszybciej. Będziemy Państwa na bieżąco informować o statusie zamówienia i spodziewanym terminie dostawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 Home Premium OEM można kupić za 390zł... upgrade za 500 to jakaś pomyłka...Za tyle, to możesz mieć Professional. No chyba, że koniecznie musisz mieć BOX.

Czy wymagania podskoczyły? Kumplowi Windows 7 z wgranym różnym softem zjada tyle samo ramu, co mój XP... A reszta to kwestia sterowników i kompatybilności. Zresztą, kiedy masz 6 lub 8GB RAM, to już naprawdę nie robi ci różnicy, czy system zjada 670MB, czy 1,1GB RAM :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę i nie zamierzam jej zmieniać na W7 tylko dlatego, że M$ chce nachapać się więcej kasy za ten sam produkt, tylko lekko poprawiony. Testowałem W7 i wiele różnic, i udogodnień tak na prawdę nie ma, chyba że jest się durnym amerykańcem, który patrzy się tylko na numerek przy nazwie Windows, to wtedy pewnie się widzi "różnice", w końcu kto najbardziej nakręca koniunkturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem Vistę 1.5 roku temu to kląłem jak szewc gdy cokolwiek musiałem zrobić. Nic z nią nie działało. Gdy przesiadłem się na Viste dwa tygodnie temu jestem opór zadowolony, wydajniejsza niż XP i dwa wydane Service Packi doprowadziły system wreszcie do porządku, da się z niego korzystać ;) Siódemka to poprostu Vista versja 1.5, niewiele nowości , ale też brak błędów będących na początku w Viscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 12:00, Undertaker napisał:

A piraci i MSDNAA cieszą się siódemką już od paru miesięcy. Ja tam swoją dostałem w ramach
MSDN i jestem bardzo zadowolony - szybszy niż Vista.


Też mam Win 7 z MSDNAA i powiem tak. Popracowałem na nim przez miesiąc i po miesiącu powiedziałem dziękuję i wróciłem do XP. Jakoś nie mogę patrzeć na to wszytko jak się "świeci i błyska" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a teraz co dla nas - graczy najważniejsze... Windows 7 dalej jest mniej wydajny w grach niż Windows XP :) właśnie z tego powodu go odinstalowałem i wróciłem do poczciwego dziadunia XPka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vistę z SP2 na swoim lapku i działa świetnie, i jestem z niej zadowolony. Chwilowo nie będę kupował W7 bo nie mam takiej potrzeby. Najwcześniej na nim pomyśle przy wymianie lapka czyli za jakiś rok. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 15:31, Dante_Syn_Spardy napisał:

Może jakiś artykuł na gram.pl się przydał o nowym Windowsie 7 czy faktycznie jest taki
dobry jak go oceniają i dlaczego warto przejść na 7 jak ma się Vistę a został zbudowany
na Viście.

Są lepsze na to portale, gdzie redaktorzy mają jakieś pojęcie
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Windows_7-2401.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć szybko Windows 7 pojawił się na rynku. Nad zmianą poczciwego XP''ka nie będę się teraz zastanawiał, myślę, że jeszcze jakiś rok poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować