Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 trafił do sklepów

92 postów w tym temacie

Arachnos:

Nie wiem, kto tu komu na co wjeżdża, i nie wnikam, ale fakt jest faktem, że przy takiej karcie nie sprawdzisz, jak faktycznei DX 10 działa w porownaniu do DX 9. Wiem, bo sam gadałem tak jak Ty. Ostatnio miałem możliwość zakupić kartę obsługującą DX 10 z przesiadką na Vistę i... JEST różnica, i to ogromna. A na sprzęcie sprzed X lat niestety jej nie zauważysz, lub zauważysz odwrotność (nie ubliżając ani Tobie, ani Twojemu sprzętowi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no następny... to, że sam posiadam już leciwy sprzęt nie znaczy, że nie grałem i nie widziałem w akcji takiego gtx280. Różnica jest, ale tak minimalna, że to naprawdę się nie opłaca. Nie wciskaj kitu, że różnica jest ogromna, bo widziałem jaka ona jest. Najbardziej zauważalna różnica jest w Crysis, ale jest ona sztucznie wymuszona i bardzo zbliżoną jakość można osiągnąć na dx9 pod XP z większą wydajnością. Ludzie, siedzę w sprzęcie tyle lat, że po prostu bebechy mi wykręca jak słyszę te brednie. Prawdziwą różnicę zauważycie dopiero w DX11, ale do tego trzeba kupić już zupełnie nową kartę i poczekać, aż ktoś wypuści grę z pełnym wsparciem tych technologii. Do tego czasu już wielu ludzi zdąży wymienić sprzęt, a Seven pewnie się doczeka jakiegoś SP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 11:35, Arachnos napisał:

no następny... to, że sam posiadam już leciwy sprzęt nie znaczy, że nie grałem i nie
widziałem w akcji takiego gtx280. Różnica jest, ale tak minimalna, że to naprawdę się
nie opłaca. Nie wciskaj kitu, że różnica jest ogromna, bo widziałem jaka ona jest. Najbardziej
zauważalna różnica jest w Crysis, ale jest ona sztucznie wymuszona i bardzo zbliżoną
jakość można osiągnąć na dx9 pod XP z większą wydajnością. Ludzie, siedzę w sprzęcie
tyle lat, że po prostu bebechy mi wykręca jak słyszę te brednie. Prawdziwą różnicę zauważycie
dopiero w DX11, ale do tego trzeba kupić już zupełnie nową kartę i poczekać, aż ktoś
wypuści grę z pełnym wsparciem tych technologii. Do tego czasu już wielu ludzi zdąży
wymienić sprzęt, a Seven pewnie się doczeka jakiegoś SP.


Swoje racje trzeba wmusić ;) Jednak myślę że widziałem więcej na 2x GTX 285 w SLI na monitorze 32 cale full hd, niż ty na 280.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 21:59, Arachnos napisał:

więcej to najwyżej klatek widziałeś, bo na pewno nie efektów


Dobra, skończmy tak jeśli nie widać różnicy to zainstaluj windows 98 będzie się świetnie sprawował. Tu nie ma tych zbędnych bajerów w directx jak super cienie itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W7 jest tak podobny wydajnościowo jak VistaSP2. Jak ktoś nie wierzy niech zainstaluje dwa systemy i sie przekona. Ewentualnie przeczyta testy. I tak za rok/dwa dostaniemy testowanego W8 - niezła telenowela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem Vistę SP2, zainstalowałem siódemkę i różnic praktycznie nie widzę. Wydajność identyczna, RAM-u zżera tylko odrobinę mniej. Za to Gothic 1 i 2 nie chcą działać. Chrzanię takie zmiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 20:13, BigM napisał:

Miałem Vistę SP2, zainstalowałem siódemkę i różnic praktycznie nie widzę. Wydajność identyczna,
RAM-u zżera tylko odrobinę mniej. Za to Gothic 1 i 2 nie chcą działać. Chrzanię takie
zmiany...


A widzisz to jest magia ;P mi gothic 1 i 2 działają na sevenie 64bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 21:39, Yoruaaw napisał:


A widzisz to jest magia ;P mi gothic 1 i 2 działają na sevenie 64bit


Tak? Jaką masz kartę i stery? Może to wina Nvidii i ich niedziałających sterowników, kto to wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 23:13, BigM napisał:

>
> A widzisz to jest magia ;P mi gothic 1 i 2 działają na sevenie 64bit

Tak? Jaką masz kartę i stery? Może to wina Nvidii i ich niedziałających sterowników,
kto to wie...



Kartę evga GTX 285 2x w sli, stery te najnowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować