Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 trafił do sklepów

92 postów w tym temacie

Na razie vista. W przyszłości zobaczymy. Nie wiem czy jest sens przesiadki na 7 dla neta i dokumentów. Mam laptopa z dotykowym ekran ale multi touch to jednak coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, że chętnie bym spróbował czegoś nowszego od XP, ale mnie po prostu nie stać. Może jak coś potanieje to będzie szansa na zmianę, ale wątpie bo produkty Microsoftu rzadko i mało tanieją ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny są po prostu... no sami to oceńcie, jak dla mnie biorąc pod uwagę częstotliwość wychodzenia kolejnych wersji jest to po prostu za drogo.

Windows 7 Home Premium OEM - 399 PLN
Windows 7 Home Premium OEM w wersji 64-bitowej - 399 PLN
Windows 7 Home Premium Upgrade - 449 PLN
Windows 7 Home Premium BOX - 749 PLN

Windows 7 Professional OEM - 519 PLN
Windows 7 Professional OEM w wersji 64-bitowej - 519 PLN
Windows 7 Professional Upgrade - 1119 PLN
Windows 7 Professional BOX - 1199 PLN

Windows 7 Ultimate OEM - 719 PLN
Windows 7 Ultimate OEM w wersji 64-bitowej - 719 PLN
Windows 7 Ultimate Upgrade - 1149 PLN
Windows 7 Ultimate BOX - 1239 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, Oem jest tańsze, ale przypisuje się do jednego kompa i na innych jest bezużyteczne. Oznacza to tyle, że jak kupisz sobie nowego kompa to już Ci Windows na nim nie pośmiga. Nie wiem jednak czy jest czuły na zmianę podzespołów szczerze mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System jest genialny, właśnie zainstalowałem W7 Prof. x64 i śmiga bez zarzutu. Jutro zainstaluję CoD4 + DoWII i dam znać. :) Jak na razie bomba, znacznie lepszy od XP oraz Visty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na lapku mam vistę, na piecu xp, a jeszcze dwa miesiące temu mialem na blaszaku win7 beta i jestem tym systemem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Nie jest tak mulisty jak vista, wygląda świetnie, bez problemu odpalałem na nim stareńkie gry (planescape torment, Thief 1 i 2) i nie było z nim najmniejszych problemów. Z chęcią zastąpię nim stareńkiego xp, bo gry typu CoH, Stalker czy Risen chadzają na nim sporo żwawiej niż na xp (mój xp nie wykrywa 4gb ramu ani karty z directx10) i wyglądają sporo lepiej. Myślę ze to godny następca xp i wreszcie realna dla niego alternatywa. Szykuję się do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 22:37, lis_23 napisał:

Czym się różni wersja OEM od BOX?.

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1964,1,Ceny_Windows_7.aspx

Zamówiłem Professional''a za 650 zł w wersji BOX teraz czekam na shipment ale już mi brat raportował, że jest 100x lepszy OS od Visty - szybszy, lepiej ogarnięty, ma XP mode i świetnie zamieni XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Windows 7 wyszedł wczesniej od Visty, to Vista byłaby uznana za bardzo dobry system operacyjny :)
Taka prawda - szok już minął, można jechać dalej. To samo tyczy DirectX 10. To wersja 11 będzie uznana za przełom. Chociaż to 10 wprowadziła nowe, lżejsze API dla programistów i nowe, rewolucyjne podejście do programowania grafiki 3D. Wszystko to marketing, nic więcej.

Wszyscy pamiętamy jaki szok był w chwili wejścia XP jako systemu mającego zamienić Me i 98. Pamiętam, jak co chwila waliły się niedopracowane sterowniki grafiki do XP... Podobnie Windows 2000, na którym nie można było grać w chwili premiery, a który uznawany jest przez ''profesjonalistów'' za najlepszy system Microsoftu.

Osobiście mam Vistę 64bit. Czekam na aktualizację dla DX11, a kasę przeznaczę na kupno nowej karty dx11, bo W7 nie da mi zupełnie nic. Z tego co widzę, wydajność obu systemów jest porównywalna. Ah, oba zajmują tyle samo GB dysku. Wszyscy krzyczeli ile ten OS zajmuje miejsca ?! Nagle nikt nie krzyczy.

Tak więc, marketing ... płacić, płacić, płacić. Majesty 2 wyszło bez edytora poziomów, ale będzie w dodatku .. płacic, płacić ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 15:44, MasterGame napisał:


Tak więc, marketing ... płacić, płacić, płacić. Majesty 2 wyszło bez edytora poziomów,
ale będzie w dodatku .. płacic, płacić ... :)

Weż mi nie przypominaj.
Słyszeliście o tym , że Windows 7 na pirackim rynku w Chinach schodzi za 5zł?
A oryginalna wersja tegoż systemu operacyjnego kosztuje od 400 zł do 800 zł(Chińczycy to potrafią).
Ja nie mam zamiaru kupować tego nowego systemu, bo po pierwsze: Po co? , a po drugie: Vista mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 23:17, nVid napisał:

W skrócie, Oem jest tańsze, ale przypisuje się do jednego kompa i na innych jest bezużyteczne.
Oznacza to tyle, że jak kupisz sobie nowego kompa to już Ci Windows na nim nie pośmiga.
Nie wiem jednak czy jest czuły na zmianę podzespołów szczerze mówiąc.

Niby masz rację ale jednak się mylisz ja mam viste oem i teraz kupuje 7 tez oem za visty 1 wymieniłem całkowicie sprzęt i sprzedałem kumplowi teraz znowu inny sprzęt. Z rejestracją nie ma żadnych problemów wystarczy zadzwonić na darmowy nr podany przy rejestracji i jak automat będzie zadawał pytania powiedzieć ze to ten sam komp co na początku. (czyli np płyta sie spaliła np :p) a starej nie było) Po da ci ilość cyfrowy kod po którym wprowadzeniu przypisze cd-key do kolejnego sprzętu. Kumpel tez ma oem i raz zmieniał cała platformowe, również 0 problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej mozliwosci zebym to kupil :P mam xp i jak narazie mi pasuje, za 2 lata i tak bedize nastepny windows, moze on cos zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście da się, ale wtedy posiadasz nielegalną kopie windowsa, radze przeczytać dokładnie licencję.
Co do samej visty i 7 to jest taki kawał

Przychodzi biedny Żyd do rabina i prosi o radę:
Oj, mądry Rebe, pomóż mi. To moje życie takie ciężkie: mieszkam w niewielkiej chatce z żoną, czwórką dzieci, babcią, dziadkiem i jeszcze teściową. Już się zupełnie nie mieścimy w tej małej izdebce. Oj pomóż, mądry Rebe...
Na to Rabin powiada:
Słyszałem, że masz w obórce kozę?...
- Tak Rebe, mam jedną kozę, co daje mleko, którym karmię dzieci.
- To ją teraz sprowadź do domu - mówi rabin.
Rebe, Rebe, co ty mówisz?... Ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa i jeszcze koza?... To jak ja teraz będę mieszkał?...
Ale rabin był nieubłagany - musisz wprowadzić sobie kozę do domu!!
Za parę tygodni rabin spotyka tego Żyda i pyta się:
- A co tam Icek u ciebie?
Oj Rebe. Teraz to już zupełnie nie da się żyć w domu. Ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa, dziadek i jeszcze teraz ta koza. To już nie jest życie.
Na to rabin powiada:
- To zabierz kozę z powrotem do obórki.
Za niedługo rabin jeszcze raz spotyka Żyda i pyta się go:
Jak tam Icek, w twoim domu?...
- Oj, Rebe. Jakiś ty mądry! Jak my teraz mamy w domu dużo miejsca. Świetnie mieścimy się w tej izdebce - ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa i dziadek. Oj jakiś ty mądry, Rebe...


Dla mnie win7 nie posiada niczego co by mnie skłoniło do zakupu, na maszynie wirtualnej niby mam z msdn aa, ale nie działa mi na nim bardzo potrzebny program, a nie kupię nowej wersji programu tylko po to by mieć to samo pod win7, bo licencja tego programu to wielokrotność licencji win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam systemu nikomu kto używa kompa do grania i dodatkowo posiada jakąkolwiek kartę Radeona.
System mam od czwartku i oprócz ładniejszego wyglądu, paru fajnych rozwiązań tak naprawdę nie oferuje nic oprócz problemów. Po pierwsze nie wykrywa mi mojej karty dźwiękowej, po drugie spadła strasznie ilość FPSów w grach do tego stopnia, że niektóre są kompletnie niegrywalne. Podziałam jeszcze ze 2dni i w środę wyrzucam ten badziew na rzecz starego ale super zoptymalizowanego XPka.

Niestety sam wygląd to nie wszystko.
Przed zakupem radzę się mocno zastanowić czy na pewno jest wam potrzebny nowy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować