Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 trafił do sklepów

92 postów w tym temacie

Ja twardo stałem przy starym, dobrym XP i zgodnie z zasadą wydawania przez Microsoft na przemian mniej i bardziej skopanych systemów, czekałem na ten mniej skopany czyli 7 ;) Można powiedzieć, że XP był dla mnie wystarczający (poza tym, że nie mogłem wykorzystać w pełni karty graficznej), ale postanowiłem ostatecznie skorzystać z okazji, jaką dała mi moja uczelnia i pobrać Windows7 Professional z msdn aa za darmo i co najważniejsze- legalnie. Obecnie mam zainstalowane dwa systemy równolegle, ale myślę, że będę powoli "przeprowadzać się" w całości na nowy twór Microsoftu.
Na razie mogę powiedzieć, że nie jest źle- zużycie pamięci nie jest aż tak tragiczne, jak (słusznie bądź nie) straszyli użytkownicy Visty, system wygląda świetnie i ma naprawdę wygodny interfejs (choć szkoda że właściwie głównie na ten element stawia ostatnimi czasy M$), a przy tym jest bardzo stabilny, jak na "świeżą" wersję bez tysiąca aktualizacji i service packów. Do tej pory bardzo dobrze poradził sobie ze wszystkimi zwiechami różnych aplikacji i chyba tylko raz musiałem interweniować magiczną trójką klawiszy. Inna sprawa, że wykorzystuję go głównie do nauki, programowania, korzystania z internetu, słuchania muzyki... słowem wszystkiego, tylko nie do grania. A to jednak istotny element, na który po prostu nie mam czasu odkąd zacząłem studiować... ale jak tylko znajdę wolną chwilę to przepuszczę system przez jakiegoś 3D Marka, porównam wyniki i może zainstaluję jakieś brutalnie wykańczające sprzętowo demo gry typu Crysis ;)

Do teraz znalazłem jeden poważny mankament- może mam po prostu pecha, ale niestety nie doświadczyłem tej szumnie zapowiadanej zgodności ze starymi aplikacjami. Ok, sporo programów z XP działa bez zarzutów, ale są też takie, które totalnie wariują, w tym niestety program obsługujący tuner telewizyjny (Windows sugeruje używać do tego celu Media Center, ale tam też coś nie gra, wygląda to tak, jakby nie działały żadne znane mi kodeki), Centrum obsługi HP (czy jakoś tak- program obsługujący moją drukarkę, niby nie tak ważne, ale jednak wygodne) czy np. mój ulubiony programik do optymalizacji systemu, czyszczenia rejestru itp, czyli Easy Cleaner. W żadnym z powyższych przypadków nie działa Tryb Zgodności, z którego tak dumni byli ludzie z Microsoftu. W dużym uproszczeniu: jeśli coś działa- to bez problemu, jeśli nie- to nic nie da się z tym zrobić.
Ale ogólnie rzecz biorąc: jest dobrze i mam nadzieję że tak pozostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebo7 a jaki problem spróbować wersji trialowej, która aktywna jest do marca 2010? Microsoft nie raz o tym informował, nie raz była mowa o wersji beta i rc dostępnej za free. Bez przesady.

Azvar ceny są identyczne jak Windows XP w dniu premiery, chociaż o ile pamiętam za XP Pro OEM kosztował mnie ponad 650 zł). Piszesz, że za drogo biorąc pod uwagę częstotliwość wychodzenia kolejnych wersji. O czym Ty mówisz? Od XP pojawiła się tylko Vista a teraz 7. Jak ktoś kupił Vistę to o ile pamięć mnie nie myli może zrobić darmowy upgrade do 7 a nawet jeżeli nie to wątpię, aby wszyscy, którzy zakupili Vistę od razu chcieli kupić 7. Czyli od 2003 roku (premiera XP) pojawiła się 7 w 2009 roku co daje przy najtańszej wersji OEM co daje dzienny koszt 0.18 groszy. To dużo? Ile dziennie wydajesz na fajki? 5 zł? Daje to kwotę 10.950 zł przez 6 lat O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Citkowsky a czy przypadkiem tak samo nie pieprzyłeś jak wyszedł Win XP? Zapewne też gadałeś zostaję przy Win98 itp. itd. I co?

Win7 jest godnym następcą WinXP. To, że coś nie chce działać to nie znaczy, że to zły system. Przede wszystkim premiera była dopiero parę dni temu. Trzeba dać trochę czasu developerom na aktualizacje oprogramowania czy sterowników. To, że Ci nie działa Radeon to możesz podziękować firmie ATI a nie psocić na MS. Jakoś nVidia potrafiła wypuścić bardzo dobre stery jeszcze gdy 7 była we wczesnej wersji alfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Win7 = Win Vista sp2 i pol :] . Tyle na ten temat. Mam Win 7 juz na jednym kompiku i szalu nie ma ,na swoim z visty sp2 64 szybko nie zrezygnuje bo po co jak vista oferuje dokladnie to samo ,chodzi podobnie ,a ladniejszego aero mi nie trzeba bo tak krozystam tylko z klasycznego oldschoolowego motywu :] .
Poczekam na sp3 i dx11 pod viste :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 23:21, GringoG3 napisał:

A kupił już ktoś z Was Windows 7. ? Jak chodzą na nim gry? lepiej ? i jak w ogóle się
sprawuje system

Z MSDNAA mam Win7 Professional 64bit i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że gry chodzą tak samo jak na Vista czyli gorzej niż na XP. Sam WIndows 7 to raczej Vista + SP3, za które każą sobie płacić jak za nowy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 15:03, Arachnos napisał:

> A kupił już ktoś z Was Windows 7. ? Jak chodzą na nim gry? lepiej ? i jak w ogóle
się
> sprawuje system
Z MSDNAA mam Win7 Professional 64bit i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że gry
chodzą tak samo jak na Vista czyli gorzej niż na XP. Sam WIndows 7 to raczej Vista +
SP3, za które każą sobie płacić jak za nowy system.


Tylko nikt nie bierze pod uwagę że gry pod xp wyglądają gorzej -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 15:31, Arachnos napisał:

nie żartuj... chyba nie mówisz o tym niby lepszym dx10?


Niby lepszym, jeśli ktoś ma komputer z geforce 8600/9600 i 17-19 calowy monitor to nie widzi roznicy, jednak takowa istnieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

różnice są tak minimalne, że kupowanie nowego systemu kosztem delikatnie (prawie niezauważalnie) lepszego cieniwania i znaczącego spadku FPS nie jest zbyt rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica w niektórych grach jest ogromna pomiędzy DX9, a DX10. Więc nie mówcie, że xp to wymarzony system do gier. Spadek fps''ów jest, ale i tak karty z obsługą dziesiątki wystarczją na komfortową grę.
Mam Vista Home Premium 64bit SP2 i nie widzę sensu zmiany systemu (tym bardziej, że musiałbym wydać kolejne 4 stówy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej hej hej. Nie zapominajcie, że XP wyszedł 8 lat temu. To dinozaur. Windows 7 wprowadza sporo nowinek technicznych, o których programistom XP-ka nawet się nie śniło w 2000 roku. Procesory wielordzeniowe, czy chociażby ograniczenie ilości RAM-u. Jasne, ceny są naprawdę konkretne, ale jeżeli skorzystacie z programu dla studentów, to możecie mieć legalna kopię za 30 USD lub nawet za darmo. Windows 7 jest wart przesiadki, a jeżeli kogoś irytuje Aero, to może je zawsze wyłączyć - nie ma przymusu. To samo z UAC-iem. Osobiście mam już W7 Pro 64-bit na pececie i wersję 32-bitową na netbooku. Obie śmigają jak ta lala i nie mam najmniejszych problemów. Na netbooku bateria trzyma mi teraz nawet dłużej niż na XP. Na pececie ciężko mi porównywać, bo W7 do grania używam odkąd kupiłem całą nową skrzynkę, ale też zbytnich problemów nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 20:38, Zaitsev napisał:

>>...............


Skorzystałem z programu msdnaa i jako student mam w pełni za darmo Win 7 X64 PL professional. czy taki mocno warty przesiadki to bym nie powiedział. Nie widzi mi np. mojej karty dźwiękowej i zmuszony byłem do podpiecia się pod zintegrowaną kartę na płycie głównej na której dźwięk jest lekko mówiąc ,,do d**y", w grach spadł poziom fpsów do tego stopnia, że np najnowszy NFS Shift jest całkowicie niegrywalny, przekombinowany wbudowany paint w którym nic nie jest intuicyjne, do tego dla Win7 trzeba zarezerwowac co najmniej 30GB dysku i jeszcze kilka dość uciążliwych rzeczy. Ogólnie nie jest źle ale rewelacji nie ma i stary poczciwy XP wcale tak blado przy siódemce nie wypada. Jakbym systemu nie mial za free to nigdy bym go nie kupił bo i po co skoro Xp jest bardzo dobry i sprawdzony. Po co zmieniać coś co jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 20:38, Zaitsev napisał:

Hej hej hej. Nie zapominajcie, że XP wyszedł 8 lat temu. To dinozaur.

konsolę też chciałbyś wymienić po trzech latach bo dinozaur? ;) Pewnie, lekko hiperbolizuję, ale OS to nie jest coś, co koniecznie muszę wymieniać co trzy lata. I umówmy się, kolejne directX''y od wersji 9 nie wprowadzają niczego zauważalnego na pierwszy rzut oka <jedynie detale które na ''dziewiątce'' pewno też byś osiągnął> i spokojnie ich obsługę dałoby się umieścić w formie instalki <tak samo jak zwiększyć limit ramu>, a cała reszta dla użytkownika to kosmetyka, a te dwie sprawy są chyba najistotniejsze dla graczy.
Nie wiem jak to wygląda od strony deva, ale ponownie, umówmy się - jeśli gra/program ma się sprzedać, to i tak musi pod tym dinozaurem działać, bo stanowi on dobre 80% rynku <teraz już pewno mniej, ale dalej to będzie większość>

zresztą, nowy sprzęt ma to do siebie że nie działa pod nim 90% staroci do których lubię wracać <a i teraz bywają cyrki nieziemskie> a wiadomo, nowy os, nowe problemy. Zmiany raz na te 8 lat -ok, ale co trzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 20:46, Citkowsky napisał:

Nie widzi mi np. mojej karty dźwiękowej
i zmuszony byłem do podpiecia się pod zintegrowaną kartę na płycie głównej na której
dźwięk jest lekko mówiąc ,,do d**y"

Hmm, więc niestety masz pecha. Sam nie miałem z niczym problemów, na forach już też dużo nie znajduję, ale widać nie wszystko funkcjonuje idealnie.
>, w grach spadł poziom fpsów do tego stopnia, że np

Dnia 27.10.2009 o 20:46, Citkowsky napisał:

najnowszy NFS Shift jest całkowicie niegrywalny,

Ja nie zauważyłem większych różnic, choć ostatnio widzę że Test Drive Unlimited odmawia współpracy na siódemce (i tu być możewina leży po stronie gry - wcześniej wszystko było ok.).

Dnia 27.10.2009 o 20:46, Citkowsky napisał:

przekombinowany wbudowany paint w którym
nic nie jest intuicyjne,

Eeee, odkąd pamiętam Paint służy jedynie do wklejania screenów, jeżeli Ty masz zamiar używać do czegoś innego... good luck! ;]

Dnia 27.10.2009 o 20:46, Citkowsky napisał:

do tego dla Win7 trzeba zarezerwowac co najmniej 30GB dysku

Fakt. Sam folder Windows + Użytkownicy zżera mi 25. Ale czy przy dzisiejszych dyskach to tak dużo? Myślę, że nie.

Dnia 27.10.2009 o 20:46, Citkowsky napisał:

i jeszcze kilka dość uciążliwych rzeczy.

Tja, ale to samo można powiedzieć o XP. Coś jest uciążliwe. ;P

Dnia 27.10.2009 o 20:46, Citkowsky napisał:

stary poczciwy XP wcale tak blado przy siódemce nie wypada. Jakbym systemu nie mial za
free to nigdy bym go nie kupił bo i po co skoro Xp jest bardzo dobry i sprawdzony. Po
co zmieniać coś co jest dobre?

Bo technologia idzie do przodu? Bo dlaczego nie siedzimy przy 98? Hmm? Nie mówię, że należy pędzić do sklepu i brać nową windę. Co jak co, kiedyś jednak będzie trzeba. Jak już Zaitsev wspomniał XP ma już 8 lat.
Sam korzystam z 7 i jakoś nie wyobrażam sobie powrotu do XP. Mam go jeszcze co prawda na partycji, ale nie wywaliłem już chyba z czystego lenistwa. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować