Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uncharted 2 wycisnąło prawie 100% możliwości z PlayStation 3

62 postów w tym temacie

Nawet jeżeli zawsze można coś więcej wycisnąć z konsoli to kiedyś dojdziemy do takiego momentu że zmiany nie będą zbyt wielkie. W sumie już tak jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eehhh sie ludziki jaraja ta mitologiczna moca ps3 miala zrobic miazge na starcie zrobila conajwyzej niesmak dopiero od niedawna gry wyglądają tak jak powinny na starcie a wy caly czas czekacie na cos czego nigdy nie bedzie ehhhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 11:09, Frostborn napisał:

eehhh sie ludziki jaraja ta mitologiczna moca ps3 miala zrobic miazge na starcie zrobila
conajwyzej niesmak dopiero od niedawna gry wyglądają tak jak powinny na starcie a wy
caly czas czekacie na cos czego nigdy nie bedzie ehhhh...

No właśnie ;). Ale miałem wczoraj śmiechu jak przypomniałem sobie posty palpatine, który mówił "Xbox 360 nieradzi sobie z grami, a PS3 ma wykorzystane dopiero 30%" lub "Xbox 360 nie pociągnął by U2, bo PS3 jest wiele mocniejsze, bo używa się go tylko 30%" Gość na prawdę wierzył w te 30%, a tu niedobry gram powiedział, że jednak PS3 niema żadnej mitycznej mocy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby to co mówi szef Naughty Dog jest prawdą, ponieważ gdyby wykorzystali 100% mocy bądź blisko 100% to grywalność gry na pewno by spadła za sprawą małej liczby fpsów. Tak biorąc to na logikę i nie mam zamiaru podlizywać się właścicielom PS3, bo sam mam xbox''a 360, ale ja traktuję konsole jako maszynę do grania, a nie do "destrukcji" świata.
Założę się, że jakby odpalili Uncharted 2 na PC (przy dobrej konfiguracji) wycisnęliby więcej z tej gry niż na PS3, Xbox''ie 360 i innych "super" maszynach. Konsola jest do grania, a nie do popisywania się mocą obliczeniową. Od tego są PC :D
Jak dla mnie durny zabieg marketingowy, prowadzący tylko do większego podburzenia fanboyów PS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 11:28, Xjumpaytech napisał:

> eehhh sie ludziki jaraja ta mitologiczna moca ps3 miala zrobic miazge na starcie
zrobila
> conajwyzej niesmak dopiero od niedawna gry wyglądają tak jak powinny na starcie
a wy
> caly czas czekacie na cos czego nigdy nie bedzie ehhhh...
No właśnie ;). Ale miałem wczoraj śmiechu jak przypomniałem sobie posty palpatine, który
mówił "Xbox 360 nieradzi sobie z grami, a PS3 ma wykorzystane dopiero 30%" lub "Xbox
360 nie pociągnął by U2, bo PS3 jest wiele mocniejsze, bo używa się go tylko 30%" Gość
na prawdę wierzył w te 30%, a tu niedobry gram powiedział, że jednak PS3 niema żadnej
mitycznej mocy ;).


Kolejny desperat z urazem do PS3. Ilu Was jeszcze jest ? Jeśli jarałem się procentami ( w co wątpię), to czy możesz mnie zacytować ? Wtedy będziemy mogli o tym porozmawiać :)


PS3 mitologicznej mocy nie ma, ma za to swoją własną, całkiem sporą. Co zresztą widać. Pomijając grafikę ( zdaje się Wam, że cała moc PS3 idzie na grafikę ;)), dochodzi jeszcze sporo rzeczy, które PS3 musi przeliczać. I z tymi rzeczami X360 sobie po prostu nie poradzi, nie ma do tego odpowiednich możliwości.

Wiem, że prawda boli, ale takie jest życie. Kup więc sobie po prostu PS3 i od razu przestaniesz się miotać :P. Nie będziesz miał kiedy, bo będziesz zajęty graniem he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy byli koło 100% ? Nawet się nie otarli. Przecież to cały czas silnik Uncharted, ulepszony z dodanym Havokiem ( w pierwszej części za fizykę odpowiedzialny był autorski silnik ND).

ND zrobiło kawał dobrej roboty, w porównaniu z częścią pierwszą przeskok jest ogromny. Ale te 100 % to marketingowy bełkot ;). Tak samo mówiło się o Uncharted,MGS4, Killzone 2 i wszyscy bez wyjątku, jeden po drugim osiągali 100 %. Trochę nieprawdopodobne.

Mam wrażenie, że bardziej tymi procentami jarają się dzieci antyfani PS3, co widać zresztą po postach na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...z reguły gry pisze się tak, aby korzystały ze 100% mocy danej konsoli. Inna sprawa to jak ową moc wykorzystują. Można włożyć pewną ilość waty do pudełka, ona się w nim rozpręży i zajmie 100% powierzchni. Można również upchać do tego samego pudełka o wiele więcej waty i też po zamknięciu zajmie ona 100% powierzchni. To na tej zasadzie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 11:58, Tajnos-Agentos napisał:

Jak dla mnie durny zabieg marketingowy, prowadzący tylko do większego podburzenia fanboyów
PS3...


Wina leży po tronie Zaitsev''a, bo nie podał całej wypowiedzi. ND uważają, że wydobyli 100% mocy, a teraz została optymalizacja, która podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej. Grafika przepiękna ale była by niczym bez zgrania z innymi czynnikami. Wyreżyserowanie gry + najlepsza animacja postaci ever zasługują na oklaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty wiesz o prawdziwym graniu? Wejdziesz na forum i spamujesz jakie to ps3 jest cudowne. Ja mam xboxa podpiętego do 40 cali i w dupie mam twoje "prawdziwe" granie na ps3. Jak by było takie super to już bym je miał ale duuużo bardziej wolę xboxa 360 bo jest dla mnie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam ps3 ale jestem realista... po tych wszytskich sciamach z prerenderowanymi intrami z gier ktore byly pokazywane jako ingame opowiesc o niewiarygodnej mocy ps3 wlozyl bym miedzy inne bajki Sony ja osobicie nie jestem rozczarowny ps3 ale z moje pkt widzenia ludzie mieli wobec niej znacznie wieksze oczekiwania stad ta ciagla esklacja wydajnosci mocy itp... sony musi pchac ta marketingowa papke w ludzi zeby caly czas wierzyli ze cos jeszcze pokarza, ze ta niesamowita moc cella jeszcze sie objawi. I widzac reakcje ludzi sa w 100% wkreceni w to science fiction ktore uprawia SONY, ja wole byc zadowolonym uzytkownikiem niz caly czas czekac na cos wedlug mnie nie nastapi, a jesli to mityczne cos to "100% mocy cella" zostanie ujarzmione, bede jak najbardziej pozytywnie zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 12:05, palpatine napisał:

Kolejny desperat z urazem do PS3. Ilu Was jeszcze jest ? Jeśli jarałem się procentami
( w co wątpię), to czy możesz mnie zacytować ? Wtedy będziemy mogli o tym porozmawiać
:)


Proszę: "PS3 jest o wiele lepszy od x360 to fakt, ale sprzętowo." , "Projekt Heavy Rain jest bardzo obszerny i wymagający, a możliwy dzięki możliwościom PS3 ( w tymCELL, do którego nie jesteś zbytnio przekonany)." Poszukam jeszcze, bo tego jest tak dużo, że ciężko coś znaleźć, ale nie martw się na pewno znajdę, bo pisałeś o tym wiele razy.

Dnia 24.10.2009 o 12:05, palpatine napisał:

PS3 mitologicznej mocy nie ma, ma za to swoją własną, całkiem sporą. Co zresztą widać.
Pomijając grafikę ( zdaje się Wam, że cała moc PS3 idzie na grafikę ;)), dochodzi jeszcze
sporo rzeczy, które PS3 musi przeliczać. I z tymi rzeczami X360 sobie po prostu nie poradzi,
nie ma do tego odpowiednich możliwości.


Tak, tak dalej wierz w te wszystkie bajki.

Dnia 24.10.2009 o 12:05, palpatine napisał:

Wiem, że prawda boli, ale takie jest życie. Kup więc sobie po prostu PS3 i od razu przestaniesz
się miotać :P. Nie będziesz miał kiedy, bo będziesz zajęty graniem he he.


PS3 już jest prawie kupione i będzie sobie czekało do świąt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 10:14, leukocyt_model napisał:

Pan z Naughty Dog to się powinien dwa razy zastanowić co mówi. 100%? Fajny chwyt marketingowy,
ale co powiedzą jak zrobią Uncharted 3 i ulepszą silnik, dodadzą jakiś efekt, walną jeszcze
lepsze teksturki? Powiedzą, że wyciągnęli 120% z PS3. Czy może biorąc pod uwagę skok
międzi 1 i 2 powiedzą, że wyciągnęli 170% mocy?
No kretyństwo.


Nie, nadal będą mówić o 100%, ale również o dużej optymalizacji silnika - już teraz powiedzieli, że pewnie da się jeszcze dużo poprawić, bo zawsze da się ulepszyć silnik, ale 100% mocy wykorzystują. Można jednak te 100% wykorzystać jeszcze lepiej i wtedy U3 w stosunku do U2 będzie generowało 150% rzeczy naraz więcej - to jest absolutnie możliwe :)
Jako programista na własnej skórze przekonałem się jak można optymalizować silnik - doczytywanie mapy w locie przy mojej pierwszej implementacji zabierało 4 sekundy - obecnie zabiera 16milisekund. To jest właśnie ta optymalizacja którą w Uncharted na pewno można jeszcze przeprowadzić., czyli poprawa kodu i inne spojrzenie na dany problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jesli to ma byc prawie 100% (ciekawe jak oni to licza nadal mnie to interesuje :P) no to ps3 za mocna jednak nie jest xD . palpatine przestudiuj obydwie architektury i zobaczysz ,ze poza cellem konsola sony nic nieoferuje ,do teog skopana ogolna architektura i mamy cos co wcale nie jest lepsze od x''a 360''tki ,a z doswiadczenia i z tego co sie dzieje na rynku to powiedzialbym ,ze nawet jest ciutke gorzej .
Co do bolacej prawy to akurat fanboye sony rozpowiadaja i chwala sie czyms czego nie ma ,a jak znow ktos cos zwali na ich platformie to zganiaja na programistow ,a nie na uwalona architekture zrobiona na szybko :] .
Tak czy siak obudwie konsole ssa tak bardzo ,ze czasem az sie patrzec nie chce ;D (pomimo tego ,ze posiadam obydwie). No ale w cos grac trzeba . Od jarania sie grafika mam dobrego PC :] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawdziwe "prawie 100%", muszę przyznać, że trochę oszukiwali z mocą Cell''a. Miał byś super ultra mega omni wypas, a wyszedł dość mocno powalający wypas. Co nie zmienia, że gra sama w sobie jest ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu: owa procentowość to dość istotny aspekt, zwłaszcza że każdy z nas życzyłby sobie żeby sprzęt, za który zapłacił kupę kasy był wykorzystywany przez developerów we właściwy sposób a uncharted 2 jest tego doskonałym przykładem.I nie chodzi tu o jakąś z dupy wziętą "mityczną moc ktorej i tak nie ma" bo nie w tym rzecz (niech się pc-towi fanboje dwa razy zastanowią co piszą, gdyż podobna gra napisana pod Vistę wymagalaby pewnie 2 razy mocniejszego sprzętu niz ps3). Rzecz w tym,że Naughty Dog uszanowało każdą moją złotóweczkę wydana na ps3 (i akcesoria do niej) a procentowość "sprzętowa" przełożyła się na 100% mojego zadowolenia.Dzięki chłopaki :DDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować