Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

20 milionów MW 2 w rok?

97 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2009 o 12:54, Dzikq napisał:

Niektórzy narzekają na cenę gier komputerowych, a w Polsce są jedne z najlepszych na
świecie. Gdzie my możemy kupić ok. 109zł, to zagranicą musimy zapłacić w przeliczeniu
na złotówki 140-160-185 (dolary,funty,euro).


A teraz podaj mi, jaki to jest procent przecietnej pensji wyplacanej w tychze dolarach, funtach czy euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie istotne. Zarabiając minimalnie/przeciętnie 1.5k nadal stać Cie na rozrywkę. No ale jeśli komuś szkoda wydać to 100zł raz na miesiąc/dwa to jego problem. A jeśli nie pracujesz, to pozbierać makulaturę/aluminium czy też pobiegać w weekend z ulotkami, w ciągu miesiąca spokojnie uzbieramy na gre. Po prostu to jest zwykłe przyzwyczajenie z piractwa. Muszę mieć wszystkie nowe gry, grać jednocześnie w 5 lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 12:54, Dzikq napisał:

Niektórzy narzekają na cenę gier komputerowych, a w Polsce są jedne z najlepszych na
świecie. Gdzie my możemy kupić ok. 109zł, to zagranicą musimy zapłacić w przeliczeniu
na złotówki 140-160-185 (dolary,funty,euro).

tja ale policz sobie zarobki. Coś koło 7zł to najniższa ustawowa stawka za godz. przy cenach 100zł i górę jesli chodzi o gry PC (nówki). 8,65 Euro to minimalna stawka np w Irlandii a gry kosztują około 50 Euro. W ten oto sposób dla Polaków gry są po prostu dwa razy droższe. Ceny się dostosowuje do rynku... niestety nie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale koło się zatacza. Jeśli kogoś nie stać to niech nie kupuję, a nie płaczę na forum, że wszystko drogie. Niestety nic nie ma za darmo:( W tym czasie mógłby już uzbierać parę butelek/puszek czy poszukał ogłoszenia (zakładając, że większość na forum nie ma stałej pracy). Ja uważam, że na nasze warunki to 100 zł na miesiąc/dwa dla rozrywki to wygórowana cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę, że tak jest z większością produktów "rozrywkowych", które tak czy inaczej są częścią kultury. Nie można dopuszczać do sytuacji, w której dostęp do tej kultury mają tylko nieliczni - zamożni. Nie chcesz chyba żyć w kraju kulturalnie upośledzonych. Dlatego chciałbym, żeby jednak zrównano ceny z realnymi zarobkami w kraju albo zarobki z cenami, które w UE są prawie takie same jak u nas pomimo faktu znacznie mniejszych zarobków w Polsce. Kolejny absurd ... wróciłem z Irl więc się posiłkuję tamtejszymi przykładami. Litr paliwa w Irl kosztuje coś ponad 1 euro, czyli tam można za godzinę pracy wlać 8 litrów w bak (przy minimalnej płacy). U nas za godzinę pracy ile wlejesz przy minimalnej stawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podałem jako przykład, że ogólnie taniej jest w UE, zarówno jeśli chodzi o gry jak i wiele innych produktów. To był taki dodatek z rozpędu, właściwa treść jest przed nim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Napisałem przecież, że niestety nic nie ma za darmo i zgodziłem się co do polskich zarobkach/realiac:)

Ale jeśli ktoś naprawdę chce kupić sobie "wymarzoną" grę, to nie widzę żadnego problemu żeby wykombinować kasę wciągu miesiąca. Może po prostu nie którym się nie chce i wolą narzekać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 23:45, Malcollm napisał:

Teraz tylko czekać na płatną grę po sieci w Diablo III albo jakiś inny wielki idiotyzm
by Acti, pewne jest jedno Diablo III na pieca - cena będzie spokojnie oscylować pod 200
złotych jak nic

Acti nie wpływa w żaden sposób na Blizzarda, całe szczęście.
A Battle.net jak płatny nie był tak i nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 13:59, Dzikq napisał:

Ale jeśli ktoś naprawdę chce kupić sobie "wymarzoną" grę, to nie widzę żadnego problemu
żeby wykombinować kasę wciągu miesiąca. Może po prostu nie którym się nie chce i wolą
narzekać?:)

Gdyby było tak łatwo o pieniądze, to serio Polska byłaby pięknym krajem. Niestety zbyt wąsko patrzysz na problem. W Polsce koszt życia względem dochodów przeciętnego Kowalskiego jest znacznie wyższy niż w takiej Irlandii. W takiej sytuacji kwestia odłożenia pieniędzy (w naszych realiach około dwukrotnie większej sumy) musi iść kosztem innych dóbr/usług. W momencie kiedy Kowalski musiałby zrezygnować z ciucha czy w miarę dobrego (nie syfu) jedzenia to oczywiste jest, że taka gra odpada z listy zakupów na rzecz produktów pierwszej potrzeby. Możnaby rzec, że przecież tacy ludzie nie mają komputerów/konsol do grania, ale to stwierdzenie jest dalekie od prawdy. Sam odwiedzałem wiele domów naprawiając sprzęt i pomagając dobrać jak najlepsze części do PC i byłem w szoku, że tacy ludzie kupują/posiadają komputery zdolne do spokojnego grania w większość nowości. Z drugiej strony PC jest traktowany jak TV więc trudno się dziwić. W takiej sytuacji taki pan O''Smith (nie wiem jakie tam są najpopularniejsze nazwiska) ma mniejsze koszty życia, a i sama cena gier jest w stosunku do zarobków znacznie niższa, przez co jemu jest łatwiej kupić oryginał i pograć. Oczywiście z ratunkiem przychodzą nam tanie serie (oraz promocje w sklepach nie dla idiotów) i chwała im za to, bo moja kolekcja pewnie byłaby o wiele mniejsza. Niestety w takiej sytuacji trzeba na dany tytuł długo czekac, żeby cena spadła, a niektóre w ogóle nie tanieją przez kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 14:36, Spychi napisał:

> Teraz tylko czekać na płatną grę po sieci w Diablo III albo jakiś inny wielki idiotyzm

> by Acti, pewne jest jedno Diablo III na pieca - cena będzie spokojnie oscylować
pod 200
> złotych jak nic

Co do ceny to jeszcze większej bzdury nie słyszałem. Proszę poczytać wywiad jednego z Prezesów Blizzarda na temat tego jaki wpływ, albo inaczej na co Acti wpływu nie ma i chodzi o politykę cenową, tworzenia i jakości gier.
Co więcej jak rozmawiałem z Xordiah''szką (Blizzard Community Manager Europe) na temat cen gier wydawanych w przyszłości; StarCrafta 2 oraz Diablo 3 to pomimo faktu, że cena będzie adekwatna do zawartości i jakości finalnych wersji mogłem się dowiedzieć, że cena będzie taka sama jak większości gier wydawanych czyli 50 E/50$, przy okazji zapytała po ile u nas są gry nowo wydawane i dobre pod względem jakościowym, to ja jej odpowiedziałem, że od 100 do 150 zł, to ona mi odpowiedziała, że takiej ceny u polskich wydawców można się spodziewać, jednak nie chciała aby to zdanie nie było gdziekolwiek odebrane jako oficjalne oświadczenie.

PS Ja osobiście zapłaciłbym ile potrzeba nawet 1000zł, bo ja już wiem po graniu w wersje alpha Diablo 3 i pre-beta StarCrafta 2, że te gry w wersji finalnej będą zbierały 10tki za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem to, ale chyba już ustaliliśmy, że nie ma co porównywać poloneza do mercedesa:P Ja jeszcze dodam, że bardzo dobre gry można już kupić za 20zł w różnych ekstra klasykach itp. Niektóre są o wiele grywalniejsze niż większość nowości na rynku, ale to kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 13:03, Dzikq napisał:

To nie istotne. Zarabiając minimalnie/przeciętnie 1.5k nadal stać Cie na rozrywkę. No
ale jeśli komuś szkoda wydać to 100zł raz na miesiąc/dwa to jego problem. A jeśli nie
pracujesz, to pozbierać makulaturę/aluminium czy też pobiegać w weekend z ulotkami, w
ciągu miesiąca spokojnie uzbieramy na gre. Po prostu to jest zwykłe przyzwyczajenie
z piractwa. Muszę mieć wszystkie nowe gry, grać jednocześnie w 5 lol.


Ciężko nie przyznać racji. Generalnie się zgadzam, ale fakt, że zarobki w naszym kraju są bardzo niskie. Mimo wszystko, wystarczy się nie lenić, aby mieć tę jedną grę na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj żyć za 1,5k zł miesięcznie i zobaczymy czy będziesz tak chętnie gry za około 100zł kupował :) minka zrzednie po opłaceniu czynszu, prądu, gazu, wody, centralnego ogrzewania, wywozu śmieci, telefonu i odkryciu, że na jedzenie i ubrania to nie bardzo zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archanos
Mam 21 lat, mieszkam z siostrą i mam mieszkanie do opłacenia na 3/4 bo ona jest nauczycielką, dodatkowo pomagam rodzicom w spłacie kredytu na ich nowe mieszkanie także z wypłaty nie wiele mi zostaje bo mam swoje wydatki jeszcze. Pracuje jako operator systemów logistycznych, zarabiam 2000 PLN netto, dodatkowo pracuję za darmo (płacą jeszcze za serwery co jakiś czas) jako redaktor/newsman na scarea.pl, pomagam na SCLegacy.com i blizzforums i jeżdżę na Games Eventy za własne pieniądze. Pomimo tego mam pieniądze na gry! I powiem ci, że nie jest mi żal wydać 100 zł na grę, bo jeśli mi się coś bardzo spodoba i wpadnie w oko to z reguły nie patrzę na cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2009 o 23:59, gram_virus666 napisał:

naprawde uwazamy ze jezeli spora czesc PCtowcow oleje MW2 to sprzeda sie tej gry pare
mln mniej. A co ci nie pasuje w rynku PC? to ze ludzie bojkotują produkcje ktore sobie
na to zasłużą? PCty to nie konsole, tutaj ludzie nie lykaja kazdego gowna tylko dlatego
ze im sie je owinie w swiecacy papierek zwany potocznie "marketingiem" i wmowi watpliwą
"elitarnosc" wynikajaca z tego ze za gre placi sie 200zl, czyli jakies 2 razy wiecej
niz jest ona warta.


Pare milionów. Pffff. Sprzedaż MW2 na PC to będzie jedynie niewielka część całej sprzedaży. Kilka milionów. Dobre ;>

Zazdrość boli, prawda? Ileż to pewnie się napatrzyłeś na youtube na GeoW 2, Fable 2 Uncharted 2, Killzone 2, Heavy Rain albo GTA IV dopóki nie wyszło spartaczone na piece. Ale nie. Zapomniałem. To tylko "gowno owiniete w swiecacy papierek zwany potocznie "marketingiem" ".

Rozumiem. Ceny gier PC są idealnie dopasowane co do ich realnej wartości, zaś te konsolowe są 2 razy droższe bo są. Tak po prostu.

Konsole to rynek dominujący. Na PC zaś dominuje piractwo. Nic dziwnego że wszyscy powoli wypinają się na PC lub chociaż próbują zabezpieczyć to co swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wypinania się na PCty to tak jak Dustin Browder ostatnio powiedział, że przez ostatnie 10 lat już tyle się słyszało o wypieraniu PCtów przez konsole to czemu rynek PC ma się tak świetnie jak nigdy dotąd?
PCty są i będą ... tylko, że w przyszłości konsole będą bardziej konkurować z komputerami niż dotychczas.
Link do wywiadu z Dustinem
http://www.gamasutra.com/view/feature/4174/the_design_of_starcraft_ii.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 10:57, gram_virus666 napisał:

Wlasnie skonczylem grac w Machinarium, prawdziwa perelka od malego studia za ktora nie
place 200zl a przyjemnoss z gry jest ogromna.


Istnieje takie coś jak Arcade i Indie na Marketplace oraz PSS na PSN, gdzie można znaleźć całą masę takich czy innych gier, więc nie wiem o co chodzi. Małe studia mają właśnie tam szansę zaistnieć. Jeśli uważasz, że każda gra na konsoli kosztuje 200zł to powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie świetnie. Genialne wyniki sprzedaży gier które biją 10-krotnie wyniki sprzedaży tych samych tytułów na konsole, ogromne innowacje w serii Fifa, Sims itd., znane serie gier są produkowane jedynie na PC (BF Bad Company, 1943 itd.) zero piractwa co umożliwia wydawcom pozbycie się obostrzeń (CD-key''e, Steam itd.). Rynek PC NIGDY nie miał się lepiej niźli teraz.

A co do Machinarium. Taka gierka na konsole pewnie kosztowałaby ze 20-25 zł ;> Krocie panie virus gamer 666 (ale groźnie brzmi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować