Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

10 sequeli lepszych od swoich poprzedników - przegląd

100 postów w tym temacie

Chciałoby się rzec Prince of Persia: Warrior Within, jak dla mnie najlepszy sequel :). Są lepsze niż te w artykule, bardzo żal bo brak np NW 2, Diablo 2 i CMR 2.0. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w sumie to temat 10 sequeli, a nie 10 najlepszych sequeli, więc można wybaczyć. Chociaż dziwnie się patrzy na taką listę, gdzie nie wspomniano nic np. o HoM&M 3, gdzie wg mnie to chyba najlepszy sequel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widziałem ten art wcześniej na jakimś zagranicznym sajcie... szkoda, ze zgubiłem źródło (czyt. nie chce mi się ryć na n4g żeby to udowodnić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie- zestawienie aż się prosi o Heroesa III I Warcrafta III - wielkie kontynuacje wielkich tytułów.
Wyrzuciłbym natomiast GTA III - kiepsko zoptymalizowane (VC chodziło na kompach na których 3ka nie, czyżby o tym zapomniano?), wcale nie lepszej grywalności niż poprzednie części i w ogóle- co poza 3D ta gra wniosła innowacyjnego? A przecież tuż po niej tego samego lata pojawiła się Mafia, która wniosła dokładnie to co GTA III + wiele więcej (fabułę, przebijalne opony, inteligentną policję, fajną dynamikę i mega mega klimat...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie moje kochane PS3 i PSP GO! ?? Tez zasluguja na to... nawet (se)Xbox zasluguje.. w koncu 360 naprawde niezle zaskoczyla na poczatku NEXT GENY. Lecz Uncharted 2 nie nadaje sie.. moze i gra faina lecz nie ma perfekcji zaraz takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tutaj nie ma o czym dyskutować. Trzecie GTA było dla serii tym, czym dla człowieka lądowanie na księżycu. Milowy krok nie tylko dla samej marki Grand Theft Auto, ale też dla całej branży elektronicznej rozgrywki. Od momentu przeniesienia GTA do trzeciego wymiaru żadna inna gra gangsterska nie zbliżyła się nawet do poziomu prezentowanego przez ekipę z Rockstar. Absolutny hit i perełka w kolekcji każdego szanującego się gracza. "

hmmm... Mafia ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 16:02, Pawel1995k napisał:

Ja bym dopisał:
- CoD: Modern Warfare 2 (jeszcze nie wyszło, ale na pewno jest lepsze od cod4)
- Forza 3
- Need for Speed: Shift



MW2?... nigdy w życiu. Z tego co się patrzy na gameplaye, nie wiele różni się od MW. Tak, że zły wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 16:02, Pawel1995k napisał:

Ja bym dopisał:
- CoD: Modern Warfare 2 (jeszcze nie wyszło, ale na pewno jest lepsze od cod4)

Fantastyczny argument! Smuggler zjadłby Cię za niego żywcem :P

Dnia 28.10.2009 o 16:02, Pawel1995k napisał:

- Need for Speed: Shift

Co prawda grałem tylko w demo Shifta, ale wydaje mi się, że Most Wanted był lepszy. Fabularnie i klimatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 13:18, Konrad512 napisał:

Gdzie Gothic 2? Wielu fanów uważa tą część serii za najlepszą...

tylko że równie wielu twierdzi, że jedyny rewelacyjny gothic to część pierwsza ;) Najlepszym gothicem od czasów jedynki był imho.. Risen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 13:18, Konrad512 napisał:

Gdzie Gothic 2? Wielu fanów uważa tą część serii za najlepszą...

W przypadku Gothica zdania są na tyle podzielone, że trudno wyłonić tą "lepszą" część. Podobnie z Falloutem - zarówno pierwszy jak i drugi ma całe rzesze fanów i nie sposób oficjalnie stwierdzić, który jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 14:37, xmarqinaxnellx napisał:

No cóż, w sumie to temat 10 sequeli, a nie 10 najlepszych sequeli, więc można wybaczyć.


Jesteś chyba jedyną osobą, która raczyła to zauważyć. Oczywiste jest, że nie pasowałby tu ani Diablo II ani Fallout 2, bo to nie sequele lepsze od poprzedników ale zwyczajnie inne. Również Warcraft II, Settlers II czy Worms 2 byłyby tu raczej wciskane na siłę, choć ja bym już prędzej je przepuścił (choć czy zasada "to samo tylko więcej i lepiej" wystarczy, by powiedzieć, że sequel jest lepszy od poprzednika?).
Za to zdecydowanie się zgadzam, że zamiast GTAIII powinien tu być VC, bo to właśnie ta część wniosła najwięcej do serii (jeśli pominąć to, co się rzuca w oczy i uszy przy pierwszym kontakcie), ponadto uważam, że zamiast SF2 powinien się tu znaleźć SSF2T, zwykłego SF2 bije ona na głowę, nogi i co jeszcze chcecie :).
A tak poza tym - AvP2, Polanie II - sequele gier słabych (żeby w przypadku Polan nie powiedzieć - crapów), do tego gry bardzo dobre, idealnie pasują do tego zestawienia. Również inne dzieło panów z Krakowa - Earth 2150 - doskonale tu pasuje (2140 był zwykłym RTSem, który, mimo kilku fajnych pomysłów, utonął w zalewie gier z tego gatunku, 2150 jest RTSem genialnym :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować