Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

10 sequeli lepszych od swoich poprzedników - przegląd

100 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2009 o 18:03, dark_master napisał:

tylko że równie wielu twierdzi, że jedyny rewelacyjny gothic to część pierwsza ;) Najlepszym
gothicem od czasów jedynki był imho.. Risen.


Chyba żartujesz?! Zawiodłem się na Risenie i to bardzo, gameplay jest wykonany bardzo solidnie ale brakuje ciekawych postaci, bogatego świata fantasy (tzn. tło fabularne- jak Myrtana w Gothic 1, który był osadzony w Górniczej Dolinie), i PRZEDE WSZYSTKIM fabuły, natomiast G1 i 2 to majsterszyki jeżeli chodzi o fabułę, głównie dlatego, że historia jest tak ściśle powiązana i logiczna, a trylogia Gothic (tak, również część 3) to chyba najzgrabniej skonstruowana historia jaką znam w świecie gier. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jRPG nie słyszał? To, że tobie nie pasuje japońska stylistyka i nie grasz w gry tego typu nie znaczy zaraz, że jest to gra zła, słaba czy coś. Ogólnie się przyjęło, że to najlepsza gra z serii (i nie ma się co dziwić), więc chyba jak najbardziej zasługuje na miejsce w rankingu. Inna sprawa, że jest to opinia Lucka, a nie jakichś superinteligentnej rzeszy "profesorów" i wybitnie nie trzeba się z nią zgadzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2009 o 19:26, Konrad512 napisał:

Chyba żartujesz?! Zawiodłem się na Risenie i to bardzo, gameplay jest wykonany bardzo
solidnie ale brakuje ciekawych postaci,

pewnie, że wszystko porusza się wokół sztampy, ale zarówno Mendoza jak i Esteban są głębszymi postaciami niż Lee czy Gomez.

Dnia 28.10.2009 o 19:26, Konrad512 napisał:

bogatego świata fantasy (tzn. tło fabularne-
jak Myrtana w Gothic 1, który był osadzony w Górniczej Dolinie),

w jedynce wiedzieliśmy tylko tyle że jest nordmar gdzie wytapia się rudę i varrant gdzie stoczono bitwę. Dosłownie nic więcej. I na marginesie, gdybyś grał uważniej, to zauważyłbyś, że to TO SAMO uniwersum, tylko nie pojawiają się nazwy, bo nie mają praw autorskich do własnej twórczości.

Dnia 28.10.2009 o 19:26, Konrad512 napisał:

i PRZEDE WSZYSTKIM fabuły,

Ta jest dobra. Kilka zwrotów akcji, tylko końcówka mi się nie podoba. Ale generalnie wszystko na plus, otrzymałem dokładnie to czego oczekiwałem.

Dnia 28.10.2009 o 19:26, Konrad512 napisał:

natomiast G1 i 2 to majsterszyki jeżeli chodzi o fabułę, głównie dlatego, że historia
jest tak ściśle powiązana i logiczna,

jedynka - ok, ale dwójka? Gra w której na początku słyszysz "masz zabić smoki" i cała gra sprowadza się do zabicia tych smoków? Ciężko tu spieprzyć coś z logiką.
>a trylogia Gothic (tak, również część 3) to chyba

Dnia 28.10.2009 o 19:26, Konrad512 napisał:

najzgrabniej skonstruowana historia jaką znam w świecie gier. ;)

Jak mówiłem - jedynka ok, dwójka już sporo mniej, NK - fajna, ale momentami naciągana, a G3 jest tragicznie opowiedziana i większość klimatu trzeba sobie dorabiać samemu <serio, jedyna gra w której najbardziej klimatyczne wstawki były w instrukcji, w samej grze ten klimat był tylko momentami>

ale jak zaznaczyłem to tylko imho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm w nie wszystko z tej listy grałęm ale z tego co grałem definitywnie zgodzę się z

PS 2
Resident 2
GTA 3
Half Life 2

A od siebie dorzuciłbym jeszcze

Race Driver 2
NFS Underground 2
Jagged Alliance 2
Freespace 2
Theatre of War 2

Fallout 2 niekoniecznie musi być lepszy od jedyneczki, imho akurat FO1 jest lepsze, może nie pod względem technicznym bo tu FO 2 przoduje ale klimat pierwszej części bardziej mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 18:14, Master_Miller napisał:

Takie zestawienia są bezsensu. Czemu? Ponieważ dla jednego sequel może być gorszy lub
lepszy.


Wszystkie rankingi, wybory i versusy są w takim razie bezsensu. Po co wybierać najładniejsza kobietę, najlepszy samochód czy najciekawszą grę, skoro każdy ma swój gust i opinie - ale po to jest forum, żeby można było podać swoje top10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 10:57, Laid_back napisał:

> Takie zestawienia są bezsensu. Czemu? Ponieważ dla jednego sequel może być gorszy
lub
> lepszy.

Wszystkie rankingi, wybory i versusy są w takim razie bezsensu. Po co wybierać najładniejsza
kobietę, najlepszy samochód czy najciekawszą grę, skoro każdy ma swój gust i opinie -
ale po to jest forum, żeby można było podać swoje top10


W pewnym sensie są bez sensu. A potem bluzgi typu, że jury to tacy i tacy bo nie wzięli tej fajnej blondynki czy cuś :P Dla mnie w tym rankingu np. brak wielu sequeli. A i nie chce mi się ich wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ranking jest zły dlatego, że akurat to dobry temat i można go było potraktować dużo lepiej, jak to wspomniał Revanchist można mu było poświęcić spory artykuł. A tak to mamy takie byle co, które właściwie nikogo nie zadowala, pewnie poza autorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 14:58, Jerjerrod napisał:

Ten ranking jest zły dlatego, że akurat to dobry temat i można go było potraktować dużo
lepiej, jak to wspomniał Revanchist można mu było poświęcić spory artykuł. A tak to mamy
takie byle co, które właściwie nikogo nie zadowala, pewnie poza autorem.


Wiesz dla mnie stawianie jednego sequela wyżej od drugiego już jest ciosem w plecy, bo ja nie umiałbym ocenić co jest dla mnie wyżej. A jak chcemy poczytać o kultowych grach to można śmiało by zamieszczać artykuly Revanchista ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale można to by było zrobić neutralnie, wymienić co najmniej kilkanaście produkcji, które są lepsze od poprzedników i zamieścić w tekście to, co je takimi czyni i mamy dużo lepszy tekst (tyle jeśli chodzi o oczekiwania i plany, realizacja mogłaby położyć wszystko na łopatki).
A Revanchist to widzę sporo tekstów ma i to raczej o starszych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 15:08, Jerjerrod napisał:

Ale można to by było zrobić neutralnie, wymienić co najmniej kilkanaście produkcji, które
są lepsze od poprzedników i zamieścić w tekście to, co je takimi czyni i mamy dużo lepszy
tekst (tyle jeśli chodzi o oczekiwania i plany, realizacja mogłaby położyć wszystko na
łopatki).
A Revanchist to widzę sporo tekstów ma i to raczej o starszych grach.


Taaa a to zestawienie jest o samych premierówkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 15:10, Master_Miller napisał:

Taaa a to zestawienie jest o samych premierówkach :D


Doceniam dowcip, ale ja mówiąc o tekstach Revanchista oderwałem je od całej reszty, nie mówiłem w kontekście tego tekstu. Nieważne, muszę coś zrobić z moim stylem, bo nie chcę być jakiś sztywny...

No ale jakoś Revanchistowi nie zaproponowali współpracy, nic, więc pozostaje mu jego gramsajt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 15:14, Jerjerrod napisał:

> Taaa a to zestawienie jest o samych premierówkach :D

Doceniam dowcip, ale ja mówiąc o tekstach Revanchista oderwałem je od całej reszty, nie
mówiłem w kontekście tego tekstu. Nieważne, muszę coś zrobić z moim stylem, bo nie chcę
być jakiś sztywny...

No ale jakoś Revanchistowi nie zaproponowali współpracy, nic, więc pozostaje mu jego
gramsajt.


Bo jakby publikowali teksty Reva to by jakieś 3/4 użyszkodników gramu się burzyło, co to za stare gnioty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, taka jest prawda. A wśród tych starych gniotów dużo jest produkcji Star Wars, które niekiedy wpływały w znacznym stopniu na rozwój gatunków gier komputerowych poprzez dokładanie nowatorskich elementów do zaprezentowanego modelu rozgrywki. No i kiedyś LucasArts tworzyło lepsze produkcje, choć teraz jakby odbili się od dna - albo po prostu zlecają pracę innym studiom, które bardziej przykładają się do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować