Zaloguj się, aby obserwować  
SwenG

Torchlight - temat ogólny

235 postów w tym temacie

Aktualnie gra dostępna via Paypal i Google secure checkout za 20$ lub na steamie za 15,99€
Krótko o grze - takie niskobudżetowe Diablo zupełnie jakością od niego nie odbiegające. H''n''S w starym dobrym stylu D1, czyli ładujesz się w głąb dungeonów. Gra robiona przez Runic Games i widać tu robotę starej obsady Blizzarda robiącej Diablo 1.
Strona gry: http://www.torchlightgame.com
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=gI-Oyanff4A
No i prawie bym zapomniał, MUZYKA by Matt Uelmen. No mi to się od razu gęba w banan zamieniła. Stare dobre Diablo 1 style, nie to co w trailerach D3.
Z resztą posłuchajcie sami: http://www.youtube.com/watch?v=r0rW7G6EkR4

No i zasadnicze pytanie, kto to wyda w Polsce ? Jak ktoś się już orientuje to proszę o informację.

20091028204528

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się aktualnie nad kupnem Torchlight''a. Diablo już mi się przejadło, a komputer za słaby na uciągnięcie drugiego Sacreda, dlatego czekam na coś nowego i chyba nadszedł ten moment. Niestety, nie orientuję się kto wyda tą grę w Polsce. Trzymam kciuki, że zostanie ona w ogóle wydana. Na youtube dostępnych jest sporo filmików z gameplaye'em. Ot, np. : http://www.youtube.com/watch?v=8lsf3OAWqW8 .
Zaczyna mi się cholerstwo coraz bardziej podobać : >.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem dzisiaj demko ze steam i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, prosta, kolorowa rozwałka dająca naprawdę dużą frajdę, ciekawe czy ktoś pokusi się o wydanie jej u nas czy będzie dostępna tylko przez dystrybucję cyfrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo kolorowo, wręcz kreskówkowo, co pewnie odstraszyłoby jeszcze większą rzeszę graczy niż Diablo 3, o ile ta gra nosiłaby taki tytuł. Ludzie, którzy zdefiniowali (może i wręcz stworzyli?) ten gatunek może stworzą bardzo porządną grę, która będzie lepsza niż Hellfire: London - jak wiadomo, spore rozczarowanie. Gierka może i całkiem niezła, ale w niczym nie trzyma poziomu, którego można się było spodziewać po weteranach z Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 22:56, Jerjerrod napisał:

Hellfire: London

Czy nie chodzi ci czasem o Hellgate: London ? xd
Cóż, rozczarowałem się porządnie torchlight''em. Gra jest stanowczo ZA PROSTA ! Przemierzanie dungeony na poziomie hard od 1 lvl''a nie było niczym trudnym. Wręcz... dziecinnie banalne. Ani jednego pota użytego aż do nabicia 15 lvl. Potem ? Wykoksowana broń i moby padają jeden po drugim na ''hita''. W sumie za 20$ można spodziewać się już przyzwoitej gry. Chwała stwórcy, że nie grałem na swoim sprzęcie, a jedynie u szanownego znajomego, który kupił grę dla brata. Się może rozczarować. I znowu nie ma w co grac :<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 23:27, Morris12 napisał:

Czy nie chodzi ci czasem o Hellgate: London ? xd


Wybacz, coś mi się poknociło, heh.

Dnia 29.10.2009 o 23:27, Morris12 napisał:

! Przemierzanie dungeony na poziomie hard od 1 lvl''a nie było niczym trudnym. Wręcz...
dziecinnie banalne. Ani jednego pota użytego aż do nabicia 15 lvl. Potem ? Wykoksowana
broń i moby padają jeden po drugim na ''hita''. W sumie za 20$ można spodziewać się już
przyzwoitej gry. Chwała stwórcy, że nie grałem na swoim sprzęcie, a jedynie u szanownego
znajomego, który kupił grę dla brata. Się może rozczarować. I znowu nie ma w co grac
:<.


Może ktoś szuka prostego hack''n''slasha? A nie ma żadnej konfiguracji poziomu trudności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 11:12, Jerjerrod napisał:

Może ktoś szuka prostego hack''n''slasha? A nie ma żadnej konfiguracji poziomu trudności?

Może, może. Jest nawet i very hard (pomijając easy i normal) , ale z tego co słyszałem nawet na nim już powyżej 15 lvl''u jest banalnie. Huh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno na normalnych dungeonach jest łatwo, ale już na tych ze scrolli i na tych co po bosie się portale otwierają to już niezła jazda (info zaczerpnięte z innego forum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram na normalu alchemikiem, mam 26 lvl i bez problemu niszcze wszystko czy to zwykle mobki czy bossow - jestem na 26 lvlu podziemi - ktos wie ile pozimow ma koniec gry ? chodzi o glowna linie fabularna ?

tym co graja polecam forum gry i mody - na ulepszona minimape, na stackowanie potionow do 200 sztuk (scrolli tez) i oczywiscie respec moda - ktory umozliwia ponowne dodanie skilli za pare tysiaczkow w zlocie ;]

co do samej gry - jest stanowczo za latwa na normal, a skilel sa zle wywazone - z drugiej strony swietna grafika i rewelacyjny gameplay ktory wciaga jak bagno... po kilku patchach gra bedzie naprawde swietna i przebije FATE pod kazdym wzgledem. Ale juz teraz nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest kompletnie nie zbalansowana, "prawdziwy" normal to dopiero hard w grze, a w niektórych przypadkach very hard (Ember Lance + dwie bronie z knockback go go!). Nazwane są chyba tylko dlatego, żeby casuale mogli czuć się "pro" (sorry, ale jeżeli tryb very hard przechodzi się bez większych problemów z opcją hardcore to coś jest nie tak). Dodaj do tego enchanting, którym na pierwszych levelach robisz sobie broń z 1k+ dps i masz fajną klikawkę, ale jakiegokolwiek wyzwania tu nie znajdziesz.

Sam jestem na podobnym poziomie, ale nie powinno już dużo Ci zostać, niektórym przejście zajmuje 6 godzin (patrząc na oficjalne forum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 10:20, szaq138 napisał:

Obecnie nie ma dystrybucji pudełkowej. Polecam zakup przez Steam.


A ja odradzam zakup przez Steam. Jak cos to lepiej przez D2D, nie dosc, ze taniej to na dodatek do dzialania nie wymaga dodatkowych aplikacji. A najlepiej to kupic bezposrednio ze strony producenta, bo jednak duzo taniej wychodzi zaplacic 20 dolarow niz 20 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 11:09, Wojman napisał:

> Obecnie nie ma dystrybucji pudełkowej. Polecam zakup przez Steam.

A ja odradzam zakup przez Steam. Jak cos to lepiej przez D2D, nie dosc, ze taniej to
na dodatek do dzialania nie wymaga dodatkowych aplikacji. A najlepiej to kupic bezposrednio
ze strony producenta, bo jednak duzo taniej wychodzi zaplacic 20 dolarow niz 20 euro.


No tak, takie są uroki monopolisty jakby nie było. Aczkolwiek mam jakiś sentyment do Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na Diablo III i myślę, że Torchlight jest w sam raz żeby poćwiczyc przed długimi wieczorami spędzonymi z Diablo na battle-necie. Szkoda tylko że jest on sprzedawany tylko przez internet i w dodatku na Euro. Da się go jakoś kupić za nasze złotówki? Czy kiedyś będzie ją można kupić w edycji pudełkowej w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 11:44, adam1661 napisał:

Czy kiedyś
będzie ją można kupić w edycji pudełkowej w Polsce?

Mam nadzieję, że tak, bo proponowane sposoby zakupu drogą elektroniczną odpadają (przynajmniej dla mnie). Gdzieś czytałem, że producent ciesząc się z powodzenia sprzedaży Torchlight zapowiedział na początek nowego roku jego wersję pudełkową. Niestety trzeba jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto poczekać na Multi? Może być ciekawie. Póki co nabiłem 17 lvl gram na Normal poziomie. Jeszcze ani razu moja zostać nie zginęła. Ta gra jest jak dla mnie zbyt prosta. Ale nie powiem, wciągająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 14:08, Damianuss1 napisał:

Jest w tej grze w ogóle jakieś zakończenie?


Wątku głównego - tak.

Spoiler

Zabijasz Ordraka

. Natomiast później odbloklowuje się kolejny "Dungeon", któy jest już generowany losowo i wg twórców nie ma końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować