Zaloguj się, aby obserwować  
SwenG

Torchlight - temat ogólny

235 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2010 o 01:17, SpecShadow napisał:

Na Allegro pojawiły się atrakcyjniejsze oferty dla wersji pudełkowej. Pytanie - czy gra
wymaga jakieś aktywacji, integruje się ze Steamem, ma osiągnięcia?


Atrakcyjne to one beda za 25 zl + koszty przesylki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja skorzystałem z promocji w MM i kupiłem za pół ceny. :-)

Hehe gierka bardzo fajna, rozwałka potworów sprawia masę frajdy. Przydałoby się parę urozmaiceń jak automatyczne podnoszenie danego rodzaju przedmiotów, ale i tak jest ok. Gram jak na razie Pogromcą czy może raczej Pogromczynią.

Jeszcze coś. Jeden zdecydowany minus ode mnie: instrukcja. Nie ma nawet klawiszologii. Grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe zauważyłem coś co można nazwać syndromem" jeszcze tylko jeden poziom". Zupełnie jak w "hirołsach" czy w Diablo. ;]

Pytanko mam. Czy drop w tych miejscach do połowu jest uzależniony od postępów w grze? Tzn. czy im dalej tym lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 11:48, HumanGhost napisał:

Hehehe zauważyłem coś co można nazwać syndromem" jeszcze tylko jeden poziom". Zupełnie
jak w "hirołsach" czy w Diablo. ;]

Pytanko mam. Czy drop w tych miejscach do połowu jest uzależniony od postępów w grze?
Tzn. czy im dalej tym lepszy?


Generalnie zauważyłem że im wyższy poziomowo dungeon tym lepszy drop - np w lochach z map 20-??? trafiam najlepsze rybki [np te dające +25 crit +30 resist itp], natomiast w mieście trafiam tylko "standardy".
Sorx za "zangielszczone" nazwy - gram na oryginalnej wersji kupionej online.

Btw przyznaję, gierka zacna.
Bardzo fajnie można budować sobie postać pod indywidualny styl gry - vide mój alchem zrobiony pod coś na kształt maga bitewnego/warlocka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z gry na 50 lvl. Powód? Błąd jakiś z portalami spowodował, że po śmierci wylądowałem w mieście bez możliwości powrotu w pobliże zgonu. Nie chce mi się znowu przemierzać kilkunastu (-dziesięciu?) poziomów podziemi żeby tam wrócić. System punktów lokacyjnych jest beznadziejny. Gdyby nie to nadal bym grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem pewien sposób na znaczne poprawienie zarówno czasów ładowania gry jak i nieprzyjemnych przycinek [np kiedy szkieletory wyskakują z beczek]
Generalnie cały problem takich 0.5-1 sekundowych zacinek w torchlighcie to zły system lootu który generowany jest na bieżąco, to rozwiązać mogą tylko twórcy poprzez zmianę tego patentu na loot ustawiany z góry na początku wejście na nową mapę, nie mniej rozwiązanie jakie jest obecnie powoduje iż gdy zabijamy mobka a ten wygeneruje losowy drop gra dostaje "czkawki" i powoduje taki niemiły freeze 1 sekundowy a jak pech przyjdzie i na raz jakim aoe zdejmie się takich mobków 5-6 to zaczyna się nieprzyjemna ścinka.
Nie mniej owe zacinki pojawiają się też podczas mobków wyskakujących "znienacka" a to już można poprawić, jak również można przy okazji zyskać sporo stabilności i szybsze czasy wczytywania.

Więc tak wchodzimy w katalog gry, odnajdujemy plik Pak.zip, wypakowujemy jego zawartość gdziekolwiek np na pulpit, wypakowany katalog media musimy ponownie spakować.
Do spakowania najlepiej użyć programu 7zip, format archiwum wybieramy : zip, i najważniejsze wybieramy opcje spakowania BEZ KOMPRESJI. Taki zabieg sprawi, że pliki nie będą kompresowane a gra odczytując je z archiwum będzie to robic szybciej i wydajniej.
Oprócz mojej maszyny stacjonarnej i laptopa testowane u 6ciu innych osób, każdy zyskał trochę przyjemniejszą i płynniejsza rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie to zostało już wcześniej zadane przez SpecShadowa, ale nie znalazła się na nie odpowiedź jak dotąd, dlatego pragnę je ponowić: "Czy polska, pudełkowa wersja gry integruje się ze Steamem? Znaczy się, czy zawiera klucz, który mogę przypisać do swojego konta usługi Valve i ściągnąć wersję właśnie ze Steama?". Jest o możliwe przecież chociażby w przypadku polskiego wydania Unreal Torunament III (przynajmniej wersji z eXtra Klasyki Gold).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Reinstalowałem Steama z dysku C na D, skopiowałem folder steammaps żeby gier nie musieć sciągać( w tym Torchlight), wszystko ładnie się w bibliotece wyświetliło. Próbowałem włączyć Torchlighta i wyświetla po chwili błąd z "nie wysyłaj". Potem usunąłem wszystkie mody. Też nic. No więc odinstalowałem grę i ściągnąłem jeszcze raz. Dalej nie działa. W końcu wywaliłem dosłownie wszystko związane z Torchlightem i zainstalowałem na nowo. I niestety dalej nie działa. Ktoś mógłby pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do fabuły:
Syl każe mi znaleźć jakąś bibliotekę nadzorcy bo Alric mnie zaraził ciemna storną Żaru. Możecie powiedzieć gdzie ona jest? Idę sobie i idę i idę przez te podziemia a biblioteki żadnej ni ma.....ominełam? czy wejście do niej jest gdzie indziej? czy biblioteka to będzie po prostu kolejny z poziomów podziemi?
Z góry dzięki za odpowiedź:) A gierka faktycznie zacna, odmóżdżacz niezły w oczekiwaniu na DIII:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko. Jak długa jest to gra? Chodzi mi o to czy ktoś już ją przeszedł w całości? Osobiście mam 89 lvl i jakoś końca gry jeszcze nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 23:50, init011 napisał:

Mam jedno pytanko. Jak długa jest to gra? Chodzi mi o to czy ktoś już ją przeszedł w całości? Osobiście mam 89 lvl i jakoś końca gry jeszcze nie widać :)


Długa, bardzo długa.. Niestety tylko dlatego, że podziemia są klonowane. osobiście nie miałem cierpliwości. Gra mi się wysypała na którymś z niższych poziomów a nie miałem otworzonego portalu. Nie chciało mi się tam wracać. Główna wada gry: skopane portale, brak możliwości dowolnego przeskakiwania między poziomami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znowu naleciała mnie ochota żeby dokopać Ordrakowi. No więc załatwiłem niemilca, tym razem przy pomocy Alchemika. Kiedy potwór padał ja miałem 40lvl. :-)

Mam pytanko do zorientowanych: jak instalować mody??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ostrzegam przed zabawą z edycją save''ów. Znikła mi skrzynia wspólna na jednej z postaci i nie mam zielonego pojęcia co zrobić żeby wróciła. Jasny gwint! Grrrr...

Odnośnie modów. Nie działają z polską wersja gry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 17:27, HumanGhost napisał:

Ostatnio znowu naleciała mnie ochota żeby dokopać Ordrakowi. No więc załatwiłem niemilca,
tym razem przy pomocy Alchemika. Kiedy potwór padał ja miałem 40lvl. :-)

Mam pytanko do zorientowanych: jak instalować mody??

Documents and Settings/nazwa użytkownika/Dane aplikacji (może być ukryty)/runic games/torchlight/mods

tam wrzucasz mody, przy czym nie polecam wrzucania kilku dodatkowych klas postaci na raz nie znając się na tym bo można sobie rozwalić grę w ten sposób..


Jest też program TorchLeech w którym jest spora lista modów, a z niego także można te mody instalować kilkoma kliknięciami i w razie czego to wywali ostrzeżenie jeżeli któreś mody będą się ze sobą kłócić.


Generalnie sporo informacji można znaleźć na oficjalnym forum torchlighta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 13:02, HumanGhost napisał:

Patrz post ponad twoim. Mody nie działają z polską wersją gry. A polskich modów jak dotąd
nie znalazłem.

0o jak dobrze że nie czekałem na polską wersję pudełkową..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować